1. Další naše weby:
  2. Gta.cz
  3. Mafia & Mafia 2
  4. NFS
  5. S.T.A.L.K.E.R.
  6. Gothic
  7. Worms
  8. Vietcong
  9. T-Games
  10. Webtech

Děkujeme Vám, že máte zájem stahovat soubor:

Vyčkejte prosím, až uplyne odpočet, poté můžete začít stahovat:

7

Editorial knihovny Návodů č. 35 Ing. Miroslav Moucha | 1. 5. 2003

A tady je opět aktualizovaný seznam návodů a textů, které sháníme, protože byste je rádi viděli v našem programu :

 

Ahoj, lidi a všichni ostatní!

 

Je tu nová, dalo by se říct skoro revoluční verze Cheatra a tak tu pro vás máme samozřejmě řadu novinek. Nejprve bych se zmínil o doprovodných textech. Už v minulých verzích jste jistě zaznamenali, že se v Cheatru začaly objevovat texty dvojího druhu. Kromě textů globálních, které jsou společné celému programu a objevují se při otevření kterékoliv knihovny, jsme začali zařazovat ještě texty lokální. Tyto texty pro vás zpracovávaji sami správci jednotlivých knihoven a tyto lokální texty se objevují jenom při otevření dané knihovny, ke které patří. Např. tento text najdete jenom u knihovny Návody a Návody+, jinde ne. Abychom vám v nové verzi programu usnadnili orientaci v těchto textech, rozhodli jsme se je odlišit i opticky v seznamu tak, aby bylo hned na první pohled jasné, o jaký text jde. Takže texty, jejichž názvy jsou v seznamu ohraničené lomenými závorkami jsou texty lokální. Například: Tak, jestli je tohle už jasné, tak se teď můžeme podívat na to, jaké nové texty jsem pro vás připravil já ke dvěma knihovnám Návody a Návody+.

 

Jeden z nich je samozřejmě tento malý , ve kterém bych vám chtěl vždy napsat, co je nového kolem návodů (a taky trochu ulehčit Honzovi, aby toho nemusel psát tolik do svého "velkého", globálního Editorialu :-)).

 

Dále jsem se po dlouhém váhání a přemlouvání sebe sama konečně odhodlal ke zmapování všech autorů, kteří nám posílají svoje texty (věřte, že při víc než 550 textech to byl docela záběr!) a z toho vznikl <Přehled autorů návodů>, který je druhou novou rubrikou.

 

No a do třetice jsem vytvořil takové malé pro všechny, kteří chtějí zkusit napsat nějaký vlastní návod - ale myslím, že si tam něco pro sebe najdou třeba i zkušenější autoři.

 

Kromě toho tu máme ještě jednu novou rubriku - <Slovníček žánrů počítačových her>. Ta bude ale společná všem třem hlavním knihovnám - Cheaty, Návody a Návody+. Text, který byl základem púro tuhle rubriku, nám poslal náš přispěvatel a autor několika návodů Luděk Valenta (automobil@tiscali.cz). Posledním textem, opět společným pro všechny tři knihovny, jsou - tento text ovšem není zcela nový, pouze jsme ho přesunuli z globálních textů mezi lokální.

 

Co říct k 35. verzím knihoven návodů? Samozřejmě jsme opět přidali 9 nových textů. V Editorialu od Honzy k verzi 34 jste si možná přečetli, že jsme se museli rozloučit s některými návody, protože jsme narazili na pro nás až nezvykle nekompromisní přístup jednoho webu (dokonce - o tom se vám Honza ani nezmínil - jsme se od zástupců tohoto webu dozvěděli, že prý jsme "lame web"! :-)). Návody, které jsme museli vyřadit, byly konkrétně na tyto hry : Hitman 2 : Silent Assasin, No One Lives Forever 2 a dále dva texty, které jsme museli vyloučit ještě dříve, než jste si je stačili přečíst - Brány Skeldalu 2 a Thing. Takže pokud by nám někdo z vás chtěl pomoct a návody na tyhle hry dopsat (kromě Hitmana 2 - tento návod už opět máme v této verzi!), dejte nám vědět, budeme rádi a určitě vám poradíme, jak na to.

 

Kromě těchto čtyř sháníme ještě další návody - jejich seznam si můžete přečíst na našem webu v rubrice Sháníme, anebo také na konci tohoto editorialu.

 

Další informace se týká knihovny Návody+. Vzhledem k tomu, že obsahuje množství obrázků, tak je poněkud objemnější a pomalejší, než ostatní knihovny. Honza si trochu pohrál s komprimací téhle knihovny a výsledkem jsou dobré zprávy - knihovna je teď rychlejší a také soubor ke stahování na webu je menší, než dřív, což vás jistě potěší. Protože ale pořád platí něco za něco, tak se budeme muset všichni smířit s tím, že po rozbalení bude tato knihovna na vašich harddiscích zabírat o nějaký ten megabajt víc - ale to je cena, která je myslím, vzhledem k popsaným kladům, docela nízká.

 

No, a teď bych tady měl poděkování a upozornění. Poděkování všem, kteří nám posíláte svoje příspěvky. Věřte, že jsme vděční za každý doplněk, cheat, tip, text, který nám pošlete, ale při tom množství opravdu nestíháme každému zvlášť napsat a poděkovat. Proto tak činím touto cestou. Poděkování patří i těm, kteří nemají mail, ale neváhaji zainvestovat do poštovného a posílají nám příspěvky na disketách, nebo jenom napsané na papíře (naposledy to byla Laďka Navrátilová z Vyškova, která nám poslal návod na hru Becherův sen - tenhle příspěvek ale v knihovně nenajdete, protože tam už na tuhle hru máme jiný návod).

 

S tím souvisí zmiňované upozornění : než se rozhodnete napsat pro nás nějaký návod, nebo jiný text do knihovny Návody (Návody+), ujistěte se, že něco podobného už nemáme - duplicitní text už nemůžeme zařadit a je to pak škoda vaší práce a vašeho času. Můžete tomu předejít dvěma způsoby : buď si stáhněte vždycky poslední verzi uvedených knihoven a podívejte se, co všechno už tam máme, anebo napište dotaz přímo mě na adresu helper@scorpions.cz, určitě všem odpovím. A pozor - návody online na webu nemusí být vždy zcela spolehlivým vodítkem - jsou totiž aktualizovány jeden až dva týdny po vyjití nové verze programu, takže nejnovější texty, které už najdete v programu, na webu být ještě nemusí.

 

A znovu vás všechny žádám, abyste nám pro knihovny Návody a Návody+ posílali výhradně vaše vlastní, autorské texty. Ušetříte tak spoustu nepříjemností sobě i nám.

 

A to už je pro dnešek opravdu všechno. Koukám, že jsem se nějak rozepsal, ale nebojte se, je to jenom na poprvé. Příště budu určitě stručnější! :-) U další, již 36. verze knihovny návodů zase na shledanou!

 

Mirek Moucha - helper@scorpions.cz

Novější zpráva: Editorial č. 36
Starší zpráva: Editorial č. 35
sipkaArchiv zpráv: výpis všech novinek
sipkaÚvodní stránka: zpět na start
CHEATY & NÁVODY ONLINE PC, Xbox, Playstation
a Nintendo Wii zde!
Hledáte tady Váš WinCheater 2?
Tak to pojďte sem!

Podpořte nás koupením hry:

Partneři a přátelé:

Copyright (c) 1996 - 2023 Jan Svatoš a Ing. Miroslav Moucha
Všechny materiály zde zveřejněné jsou chráněny autorským zákonem a jejich přebírání bez souhlasu autora je výslovně zakázáno.