1. Další naše weby:
  2. Gta.cz
  3. Mafia & Mafia 2
  4. NFS
  5. S.T.A.L.K.E.R.
  6. Gothic
  7. Worms
  8. Vietcong
  9. T-Games
  10. Webtech

Děkujeme Vám, že máte zájem stahovat soubor:

Vyčkejte prosím, až uplyne odpočet, poté můžete začít stahovat:

7

Editorial knihovny Návodů č. 50 Ing. Miroslav Moucha | 3. 10. 2004

Ahoj lidi!

 

Dneska máme důvod k oslavě! Jsou tu jubilejní 50. (PADESÁTÉ!!) verze Vašich oblíbených knihoven. Ale že nám ten náš bumbrlíček od prvních verzí pěkně narostl! Když Vám řeknu, že v prvních verzích jste mohli celý program se vším všudy pohodlně přenášet na jedné disketě (vůbec první verze by se Vám na jednu jedinou disketu vešla dokonce asi 20x!!), tak tomu určitě nebudete věřit! :-)

 

A protože oslavujeme, tak jsme pro Vás připravili opravdu skutečné megaupdaty, které za to stojí a po těch trochu hubenějších měsících určitě přijdou k duhu Vám i Vašim miláčkům (mám na mysli Vaše vypiplané kompíky, samozřejmě :-)).

 

V Návodech+ jsme pokořili stovkovou hranici a dostali jsme se na číslo 111. To ovšem ještě není nic proti knihovně Návodů, kam jsme nacpali skoro stovku nových textů, čímž jsme se dostali přes další magickou hranici 1000 textů - a to, jak jistě račte uznat, je výkon skutečně úctyhodný. Co v kterém updatu najdete, to Vám tentokrát prozrazovat nebudu, stáhněte si updaty a podívejte se sami. Jen Vám řeknu (abych Vás trošku namlsal), že tam někde najdete i návod na poslední superpecku z dílny Id Software - Doom 3.

 

Samozřejmě musím poděkovat svým spolupracovníkům, bez kterých bych takové množství textů asi sám nebyl schopen pro Vás připravit. Už jich máme víc, než před měsícem, za všechny bych jmenoval alespoň Michala Deuse (vydržel a nepraštil s tím, díky! :-) a Davida Hořínka. Ale děkuji i všem ostatním (máme jich už dneska asi 5 nebo 6) a samozřejmě také všem autorům, kteří nám své texty posílají - bez nich bychom byli všichni bez práce i bez updatů! :-)

 

A nyní bych chtěl trochu rozebrat problém, o kterém mi píšete. O co jde ? Některým z Vás připadá nespravedlivý systém hodnocení návodů, jejich bodování. Budiž nejprve zcela jasně řečeno toto : my návody nehodnotíme ani nebodujeme, pouze a jenom evidujeme počty textů, které jsme od našich autorů dostali. Není zde tedy žádný bodovací systém, jako např. v cheatech. Zavedení jakéhokoliv bodovacího systému by nutně bylo vždy vůči někomu nespravedlivé a naráželo by na mnohá úskalí :

 

1) Zatím jsme nepřišli na bodovací systém, který by byl absolutně spravedlivý ke všem autorům. Kdybychom např. přijali podobný systém jako v Cheatech (0,5 b. a 1b.), rozdíly v žebříčku by asi moc velké nebyly - ten, kdo by poslal jeden velký návod, by měl pořád jeden bod a ten, kdo by poslal 50 malých, by měl 25 bodů, takže by to asi nic moc nevyřešilo. Kdybychom bodovali např. podle počtu napsaných stránek, tak bychom zase podporovali grafomany, kteří by mohli napsat 50 stránek o ničem a ještě je vyfutrovat spoustou obrázků a sklidili by za jeden text spoustu bodíků.

 

2) Vlastní hodnocení textů. Kdybychom zavedli jakýkoliv bodovací systém, bylo by neodvratně nutné zpětně projet a obodovat všechny návody, které v programu máme již zařazené!! Nevím, kdo by to dělal, na něco takového opravdu nemáme čas - navíc, když by nebylo jisté, že výsledek bude odpovídat vynaložené námaze - viz. první odstavec.

 

3) Subjektivita v hodnocení. Jakékoliv hodnocení by bylo nutně jen naše subjektivní a určitě bychom se museli potýkat s horou protestů od autorů návodů na téma : proč jste zrovna ten můj text či návod (čti : milované dítko mé úporné duševní námahy :-)) obodovali jen tak málo, zatímco jiné paskvily od různých patlalů bodujete mnohem víc :-).

 

4) Zavedení nové rubriky. tenhle problém není zrovna ten největší, ale přece. Bodování by si vyžádalo zavedení nové rubriky, která by byla přinejmenším stejně rozsáhlá jako stávající evidence návodů, kterou již v knihovnách máme. Kdybychom chtěli všechno naskládat do stávající rubriky, asi by se stala dost nepřehlednou a na vedení dvou statistických rubrik opravdu nemám sílu (proto jsem zatím ani nepřistoupil k nějaké katalogizaci neautorských textů, kterých v našich knihovnách stále ještě několik přežívá).

 

Jak vidíte, tenhle problém skutečně není jednoduchý. Proto jsme také zatím k žádnému bodování nepřistoupili a (opakuji) evidujeme pouze počet textů, kolik jsme jich od toho kterého autora dostali. Pokud by Vás někoho napadlo nějaké jednoduché a efektivní řešení, můžete nám napsat, ale pochopte, že bezzubá kritika bez znalosti věci je nám, bohužel, k ničemu.

 

Tak, to by už snad mohlo být k jubilejnímu editorialu všechno a my se s Vámi loučíme - obzvlášť s Vámi, kteří jste dočetli až sem :-)) - a za měsíc se těšíme opět u dalšího editorialu.

 

Ing. Miroslav Moucha a Honza Svatoš

Novější zpráva: Editorial č. 51
Starší zpráva: Editorial č. 50
sipkaArchiv zpráv: výpis všech novinek
sipkaÚvodní stránka: zpět na start
CHEATY & NÁVODY ONLINE PC, Xbox, Playstation
a Nintendo Wii zde!
Hledáte tady Váš WinCheater 2?
Tak to pojďte sem!

Podpořte nás koupením hry:

Partneři a přátelé:

Copyright (c) 1996 - 2023 Jan Svatoš a Ing. Miroslav Moucha
Všechny materiály zde zveřejněné jsou chráněny autorským zákonem a jejich přebírání bez souhlasu autora je výslovně zakázáno.