1. Další naše weby:
  2. Gta.cz
  3. Mafia & Mafia 2
  4. NFS
  5. S.T.A.L.K.E.R.
  6. Gothic
  7. Worms
  8. Vietcong
  9. T-Games
  10. Webtech

Děkujeme Vám, že máte zájem stahovat soubor:

Vyčkejte prosím, až uplyne odpočet, poté můžete začít stahovat:

7

Editorial knihovny Návodů č. 82 Ing. Miroslav Moucha | 1. 9. 2007

Ahoj u updatu č. 82!

Ministerstvo zdravotnictví varuje : poprázdninový školní šok může i zabíjet!!! Přední odborníci proto doporučují užívat první poprázdninový update Scorpions WinCheatra s číslem 82, který účinně pomáhá snižovat rizika školního šoku. Neváhejte, je to lepší, než Calgonit a Red Bull dohromady a navíc je to zadarmo!

 

Vítáme všechny, kteří se neutopili v moři, nebo na Lipně, neskončili pod kamennou, či jinou lavinou, kterou předtím sami utrhli, neuhořeli při lesním požáru (nemáte si hrát se sirkama!), neskončili v nemocnici, protože se mazlili s klíštětem, nebo jiným přítulným zvířátkem (ti mladší), nebo proto, že se úspěšně snažili dohonit všechno, co je ženského pohlaví a neuteklo před nimi na strom (ti starší).

 

V naší redakci se toho přes prázdniny moc neudálo, ale pravidelný update jsme pro vás samozřejmě v potu tváře připravili. Jediná událost, která snad stojí za zmínku, je pravidelný prázdninový Scosplaz, který se ovšem letos taky moc nevydařil (malá účast a nikdo neměl karty), ale o tom se dočtete všechno podstatné v hlavním editorialu (musíte ale dávat dobrý pozor, abyste ten řádek a půl nepřehlédli!).

 

Takže se radši rovnou podívejme, jestli se nám tu sešly nějaké zaručeně pravdivé a objektivní zprávy.

 

Honza Svatoš - jestli se vám zdá, že je v poslední době nějak zamlklý a bez nálady, nebojte se, je to jenom tím, že si během prázdnin zkouší "manželský život nanečisto". Kajlin si totiž zařídila brigádu v Praze a bydlí - jak jinak - u Honzy. Od té dooby ho nějak přešel smích. Ale všechno určitě dopadne dobře - podle posledních zpráv shání Honza 4 mega na nákup nového domu, zatímco Kajlin tráví nápadně mnoho času v obchodech s nábytkem.

 

Kajlin - se chystá na první školní den. Už prý má penál s Harry Potterem plný ořezaných tužek, pytlík na cvičky a krabici na svačinu s Krtečkem! Jak je vidět, můžeme být zcela klidní, Kajlin se na VŠE určitě neztratí!

 

xmilek musí neustále řešit personální problémy kolem svého projektu. Když se konečně zbavil Lucase, přihlásila se další filmařská hvězdička, jakýsi režisér z druhé strany zeměkoule, Jackson. Ovšem také nepřesvědčil. xmilkova odpověď na jeho žádost byla strohá, ale výmluvná : "Pouhé tři filmy o nějakých pytlících, Petře, to pro mě není žádné doporučení". To další uchazeč, Quentin T., jehož filmy jsou známé řekami krve, usekanými končetinami a vypíchanýma očima, má rozhodně vyšší šance. "Kruté, velice kruté!", prohlásil xmilek, "Líbí se mi to."

 

Další části filmové epopeje chce xmilek točit podle svého vlastního života. Jedná se o volně navazující filmy X.J. - mimozemšťan o prvních životních krocích xmilka juniora a X.J. - mimozemšťan 2: Jak dostat xmilka na psychiatrii. Další dílem se xmilek vypořádal se všemi vykradači, potížisty a vůbec prapodivnými existencemi, které se chtěly a chtějí na našem projektu přiživovat (vzpomeňme například na neslavné kauzy "Ptablb", "Duch", nebo "Jackal"). Film má zatím pracovní název Kill Debils.

 

Mirek Moucha - byl celé prázdniny opět na cestách, tentokrát na Valašsku, kde kromě ochutnávek vína a slivovice pátral také po stopách Járy Cimrmana. Prozatím má přesný seznam míst, na kterých Jára Cimrman určitě nikdy nebyl. Přesto se mu podařilo najít sporé důkazy o přítomnosti a práci Járy Cimrmana na Valašsku. Cimrman se zde rozhodl např. zmodernizovat tzv. valašský hromosvod (viz. obrázek).

 

 

 

Je to vlastně pouhý květináč s rostlinou zvanou netřesk - valaši věřili, že když si dají netřesk na střechu, neuhodí do stavení blesk. Tyto hromosvody však měly pochopitelně pramalou životnost - o účinnosti ani nemluvě - a musely se neustále obnovovat. Jára Cimrman je proto začal vyrábět z kovu a nazval je třeskosvody. Při pátrání po příčinách zvýšeného počtu požárů v následujícím roce dospěl Cimrman k závěru, že netřesk má růst na zemi a nikoliv na střeše a proto je potřeba ho ke správné funkci se zemí spojit - jak Cimrman říkal, uzemnit ho. Připomeňme ještě, že dílnu měl Cimrman na nedalekém hradě Helfštýn, kam se sjížděli kováři ze širokého okolí, aby se od něj naučili výrobě třeskosvodů. Postupně se název sice zkomolil na "bleskosvody", ale kováři se od té doby stále sjíždějí každým rokem na Helfštýn, i když nikdo z nich už dnes neví, že zakladatelem této tradice byl vlastně Jára Cimrman.

 

Mirek také objevil Cimrmanův popis valacha, který je velice výstižný - posuďte sami : Dnešní valach je potomek zřejmě rumunských přistěhovalců, vyznačuje se povahou přátelskou, i když někdy cholerickou (jako důkaz je přiložen citát valacha Jury z rožnovské hospody Na posledním groši : "Tož ja su neškodné, ale jak sa naséru, tož to su valach!"). Valaši se živí se pohankou, brynzovými haluškami, valašskými frgály a valašským kontrabášem, což hojně zapíjejí valašskou slivovicí a potom vesele křepčí se svými valaškami. K definici je připojena strohá poznámka v závorce : valaška = valašská sekera, valachova žena, valašská rohatá ovce - nehodící se škrtni. Mirek své pátrání po tom, s čím, nebo s kým tedy vlastně valaši vesele křepčí, shrnul do ještě kratší poznámky : "Jak kdy".

 

Martina Jurča se také zúčastnil letošního Scosplazu a moc se mu to prý líbilo. Jen by se do příštích ročníků přimlouval za méně chození a více akce. Jinak ho musíme pochválit za dokončení velenávodu na hru Fish Fillets: Next Generation. Nezapomeňte se také podívat do knihovny Návody+, jak se nám - a vám - pěkně rozepsal v editorialu. Je možné, že napříště ho do práce na editorialech zapojíme víc!

 

A to, to, to je (pro tentokrát) už opravdu vše, přátelé! :-)

 

Mirek Moucha, Honza Svatoš a Martin Jurča

Starší zpráva: Editorial č. 82
sipkaArchiv zpráv: výpis všech novinek
sipkaÚvodní stránka: zpět na start
CHEATY & NÁVODY ONLINE PC, Xbox, Playstation
a Nintendo Wii zde!
Hledáte tady Váš WinCheater 2?
Tak to pojďte sem!

Podpořte nás koupením hry:

Partneři a přátelé:

Copyright (c) 1996 - 2023 Jan Svatoš a Ing. Miroslav Moucha
Všechny materiály zde zveřejněné jsou chráněny autorským zákonem a jejich přebírání bez souhlasu autora je výslovně zakázáno.