1. Další naše weby:
  2. Gta.cz
  3. Mafia & Mafia 2
  4. NFS
  5. S.T.A.L.K.E.R.
  6. Gothic
  7. Worms
  8. Vietcong
  9. T-Games
  10. Webtech

Děkujeme Vám, že máte zájem stahovat soubor:

Vyčkejte prosím, až uplyne odpočet, poté můžete začít stahovat:

7
Knihovny online
Vyhledat hru:
Hledáte tady Váš WinCheater 2?
Tak to pojďte sem!
Half-Life: Cthulhu - návod

Hru jsem hrál na Steam verzi Half-life, a stáhl si ji tady  http://www.xs4all.nl/~philg/download.htm spolu s patchem Cthulhu 1.1. Dále jsem si do ní nainstaloval tento Steamfix  :

http://rapidshare.com/files/75278365/HL_Cthulhu_steamfix.exe.html

Nejdříve je potřeba nainstalovat mód, Cthulhu patch 1.1 (musíte zvlášť přepsat a přidató soubory v uvedených složkách modifikace, které patch 1.1 obsahuje) a až pak Steamfix, nainstaluje se automaticky po vybrání adresáře s módem. Po tomto ošetření hry, jsou odstraněné některé její bugy. Např. padání při načtení uložené pozice v první kapitole hry či padání v 11. kapitole na určitém místě. Jde z většiny o poměrně temnou hru, tzn. že při jejím hraní prakticky nic nevidíte, nehrajete li v dostatečně zatemněné místnosti. Proto je dobré si o něco zvýšit brightness v nastavení hry nebo v nastavení zobrazení vašeho monitoru. Návod je napsán na obtížnost Hard a je uceleně rozdělen na jednotlivé kapitoly hry.


1. Kapitola  - Arkham, USA 1928 -


Od auta se dejte podél lamp, přes silnici a zabočte doleva. Minete úzkou odbočku, kde si odemkněte dveře nad nimiž je bílý motiv. Tlačítko na jejich otevření je vpravo nad zábradlím, hned u dveří. Uvnitř si přečtěte v pokoji vzkaz a posléze se vraťte na začátek úrovně, kde si nastupte do vašeho auta.


2. Kapitola  - Billinghams Woods -


Cesta dál je bohužel zatarasená svaleným stromem, proto vám nezbude než vystoupit a dát se v labyrintu pravou cestou a posléze rovně. Dorazíte k velké osamělé vile. Hlavní dveře jsou zamčené, proto se dejte zadní brankou k postraním dveřím, jež vás dovnitř dostanou. Od dřevěného stolu projděte rovně přes dvoje dveře a budete u dalšího stolu. Od něj se ocitnete za dvoukřídlými dveřmi, v hlavní vstupní části vily, na stolku si vezměte vaši první zbraň, páčidlo, kde je cesta do sklepení a nahoru. Vydejte se nejdříve do horního podlaží. Od schodů zabočte napravo a minete troje dveře, ty čtvrté vás dovedou k žebříku. Vylezte jím na půdu, sviťte si baterkou, je tam jedna zombie. Vraťte se ke schodům, za jedněmi dveřmi si přečtěte v pokoji vzkaz a od muže v kápi si seberte nůž. Poté se vraťte přes zahradu až k vašemu automobilu.


3. Kapitola  - The Church of the Starry Wisdom -


Od auta se dejte do úzké uličky k bílému kouři. Přes prosklené okno se dostaňte do sklepa, v něm jsou zatím jedny zamčené dveře. Proto se dejte po schodech nahoru a přes další dvoje dveře rovně, kde vystoupejte výš a na balkóně si po souboji nezapomeňte vzít revolver. Poté běžte ve stejném podlaží do vedlejšího pokoje. Na stole je lékárnička a klíč od zamčených dveří ve sklepě, a na protějším stolku si přečtěte knihu. Nyní si odemkněte ve sklepě dříve zmíněné dveře, a z police si doplňte lékárničku a náboje. Pokračujte dolů a podél ohnivých loučí dál. Přijdete k mřížím, za nimi je rozcestí. Vydejte se levou odbočkou, k prvním železným dveřím. Za nimi je u dvou rakví kolo, běžte za druhé dveře. Kde si doplňte za bednami schovanou lékárničku a na polici náboje. Za druhými dveřmi se následně dejte vedoucím směrem, si vzít bílý artefakt uprostřed. Jakmile jej uchopíte tak se zavře mříž, a na vás bude zneškodnit houf zombiií. Až tak učiníte, mříž si otevřete a od dvou dveří se dejte rovně, na konci zabočte doleva a slezte žebříkem dolů. Za velkou bránou v obloukovité Síni, vyřiďte kněží a na oltář, u  zelené nestvůry, umístěte sebraný artefakt. Otevře se vám vchod, jím přes rampu projděte dál.


4. Kapitola  - Under Arkham -


Přeskočte kyselinu a dojděte až k pohybujícímu se mostu. Opatrně se přes něj dostaňte, a žebříkem na sloupu se dostanete k lanovce, ta vás dopraví na druhou stranu. Kde se o kousek dál ocitnete opět v jeskyni. Po nalezení dvou lékárniček v bednách, použijte výtah, ovládá se malou páčkou u země. Nahoře si nezapomeňte vzít schovanou lékárničku a brokovnici, poté vykročte ven. Kde následujte pěšinu mezi křovím, až k vysokému úzkému stromu. Kousek od něj je další, o něco silnější strom, u nějž je v rohu lékárnička a brokovnice. Dejte se k opodál stojící zdi, a přijdete k rozhledně, vylezete-li na ni tak si opět můžete sebrat užitečné věci. Je z ní i dobrý výhled dolů, kde si lze všimnout vedoucích zdí. Jestli chcete můžete na ně z rozhledny opatrně seskočit, a jít po nich. Vyhnete se tak přímému kontaktu s protivníky, zdi vás zavedou na hřbitov. 


5. Kapitola  - The Black Church -


Na hřbitově si nyní budete muset poradit démony. Běžte do pohřební Síně, žebříkem nalevo vylezte na horní ochoz a zneškodněte protivníky a od jednoho si vezměte účinnější brokovnici. Slezte dolů kde proveďte to samé. Nalevo, kousek od místa kde plál oheň, vyšplhejte po laně do komory s mágem. Vezměte si ze stolku náboje a přečtěte si knihu. Následně slezte dolů, vraťte se ven na hřbitov a z pravé strany obejděte budovu. Všimněte si čerstvě zakopaného hrobu s lopatou. Přistupte k lopatě z té pozice, jako by jste ji chtěli opravdu použít, a zároveň se skrčte. Následně aktivujte klávesu E či tu pro níž máte ve hře nastaveno používání předmětů. Spustí se sekvence jak si odhrnujete cestu k rakvi, tu posléze nožem či páčidlem prorazte. A v podzemí se vydejte vpřed.


6. Kapitola  - The Ghoul's Lair -


V bludišti vás čekají Ghoulové, v jejichž doupěti právě jste - jsou to jacísi polonazí tvorové trpasličího vzrůstu. Na rozcestí běžte doleva a půjdete-li stále rovně tak se dostanete ke svaleným sutinám, z nichž vyčuhují dva dřevěné trámy, zde je zároveň i rozcestí. Levá neosvětlená strana vás dovede k lanu, po jehož slezení se ocitnete u prvního ovládacího kola. Jeho použitím docílíte toho že se spustí první část mostu, jenž vede ke hledanému klíči. Pravá strana, u dvou svalených dřevěných trámů, vás dovede po chvíli chůzi k dvoukřídlé bráně, musíte několikrát odbočit doleva. Ještě k ní ale nechoďte ( nemáte klíč ) a kousek se od sutin vraťte zpět, kde jste předtím šli rovně. Zabočte hned první levou odbočkou, kde u dvou kostlivců je tunel napravo. Ten vás zavede k druhému lanu. Po jehož slezení se ocitnete u první části mostu, zapamatujte si toto místo, stejně jako cestu k němu. Teď se vraťte ke dvěma kostlivcům, a zabočte doprava. Na rozcestí pokračujte rovně a doleva, chvíle chůze a opět zabočte levým směrem. Je to jedna z cest jež vede k již zmíněné dřevěné bráně. Od ní se dejte nalevo, pěšina vedoucí nahoru vás dovede k další, tentokrát pravé odbočce. V níž je ukryté třetí lano, (u tohoto lana je rovněž cesta dál, jež vás zavede k dalšímu klíči, jenž je položený na velkém podstavci, v místnosti s ostatky lidských těl, klíč se vám ale podaří vzít až budete mít ten co si zpřístupníte lebkou. Hned jak klíč za mříží vezmete, se navíc spustí past a strop pojede dolů, proto se rychle vraťte do spleti tunelů, toto místo a zmíněný postup si zapamatujte) po jehož sešplhání se ocitnete v další spleti podzemních chodeb. Zde běžte dál, z beden napravo vysbírejte zásoby a žebříkem opodál, u nějž je přísavka, vylezte ke druhému kolu, jež spustí druhou část mostu.


Teď se tedy k němu zpět vraťte, přejděte jej a na levé straně si všimněte lebky na malém podstavci. Tento podstavec obejděte a ze země uchopte druhou lebku, seberete ji tak že ve stoje použijete klávesu pro použít předmět. Tuto lebku následně umístěte na pravý podstavec, stejnou aktivační klávesou. Uprostřed se nyní otevře přihrádka s klíčem, po jehož sebrání si poraďte s Ghouly a Démony a vraťte se zpět nahoru. Sebrali-li jste už postupně oba klíče, a jeden z nich použili, tak nyní můžete projít bránou. Za níž napravo prolezte skrz pavučinu dál. Dorazíte k vysoké šachtě v níž postupně vylezte po prknech až úplně nahoru. Prorazte si dveře na další hřbitov, pokračujte rovně ke stromku a od něj nalevo k menší budově. V ní aktivujte červené tlačítko a sestupte po schodech do podzemí. Odkrouhněte démona a následujte další tunel, ten vás zavede do zatopené části. Vlezte do vody, nic v ní neplave, a na rozcestí se vydejte levým směrem. Jenž vás dovede až k hluboké díře, na jejíž dno opatrně seskočte pomocí výčnělků co jsou v rozích. Dole budete svědky další animace, v níž z mříže vystoupí doktor kterého posléze usmrtí zákeřná obluda. Po jejím skončení sejděte po schodech dolů, zneškodněte Ghouly, a všimněte si pěti škvír, tři jsou nalevo a dvě napravo. V každé z nich vás čeká vyřešení jednoho úkolu. Napravo jsou to tyto dva úkoly: 1. Proběhnout mezi rotujícími sekáčky a použít tlačítko. 2. Aktivovat tři páky. Nalevo pak tyto: 3. Ustřelit tlačítko jež se neustále houpe. 4. Přisunout pět fialových předmětů na určená místa. 5. Vylézt po čtyřech rotujících plošinkách a použít spínač. Po splnění těchto úkonů se rychle vraťte, tam kde je obluda a spatříte její skon, rovněž se otevřou velká dvoukřídlá vrata, kterými se vydejte vpřed.


Za nimi si vezměte novu zbraň, je jí kouzelná kniha, na jejíž používání je potřeba vaše energie, to je druhý ukazatel ve vašem HUDu, jenž je hned vedle zdraví. Standardně je energie, stejně jako zdraví, na hodnotě 100. Ve chvíli kdy knihu zrovna používáte tak se hodnota energie snižuje. V postraních koutech si doplňte lékárničky a výzbroj, a dejte se chodbou dál. Kde si uprostřed vezměte další knihu, vyskočte na zelený podstavec. A libovolnou zbraní zničte nahoře nad vámi čtyři kameny. Dojde k zemětřesení, porto se nezdržujte a rychle skočte do vody, podplavte jí k žebříku a vylezte. Následujte dvoje dveře a žebřík, zastřelte muže a další dveře vás dovedou k věži. Ve které je několik lávek a místností, při důkladném prohledání můžete nalézt nějaké ty náboje, knihy a další věci, vaším úkolem je se dostat postupně, až úplně nahoru. Otravovat vás tu budou hlavně démoni a kněží. Až dorazíte do patra kde jsou bedny a sud, budete si muset bedny přisunout k jednomu poškozenému žebříku. To se vám povede pouze tehdy zničíte-li dvě velké bedny u poškozeného žebříku, tím si uvolníte místo pro správné přisunutí beden. Až překonáte tento žebřík tak na další z lávek dojde k animaci, kdy se lávka nad vámi zničí. A vy se budete muset v příštím patře dát jinou cestou, konkrétně přes houští na zdi, ještě než po něm polezete tak střelte do protějších výbušných beden. Teď už stačí jen projít několika dveřmi, až ven na čerstvý vzduch, kde si nastupte do auta a odjeďte.


7. Kapitola  - The Shadow Over Innsmouth -


Autem se dopravíte do města, kde jsou tak temné ulice, v důsledku vrhajících stínů, že je poměrně problematické se zde orientovat. Od auta jděte přes hlavní ulici až na konec k velkému rozcestí. Na něm zabočte napravo ke dveřím s lampou v rohu. Od tohoto místa se dejte dalším hlavním tahem a sledujte levou stranu, spatříte zákrut doleva do níž ulice vede. Jsou tu dvě cesty, jedna k dokům a druhá ke dveřím, jsou to ty dveře které by jste minuli po levé straně, šli by jste-li úzkou odbočkou dozadu, která je přímo naproti rohu se dveřmi s lampou. Dveřmi se tedy dostaňte dovnitř, kde si můžete z beden vysbírat náboje a lékárničku. Potom se ode dveří doleva vydejte, již zmíněnou levou odbočkou a na rozcestí po vás budou střílet protivníci. Kteří jsou na druhé straně, kam přeskočte přes vodu, s použitím dlouhého skoku, ten se provádí těmito klávesami: Chůze a ve správný okamžik použít skrčení a skok. Pokračujte dál kde vás cesta zavede k dokům. Udělejte zde čisto a na konci, u velkých vrat, skočte do vody. Potopte se a plavte ke škvíře na pravé straně. Jí se dostanete do další kapitoly.


8. Kapitola  - The Esoteric Order of Dagon -


Střetnete se, se zelenou obludou, zničte ji první kouzelnou knihou. Vyplavte z vody a otevřete si dveře. Hned jak vkročíte na schody se spustí sekvence v níž uvidíte probíhající rituál. Po jejím skončení tedy zlikvidujte v katedrále všechny kněží a kolem odčerpejte vodu, v místě kam byl shozen vězeň. Seskočte dolů a vydejte se do spleti podzemních tunelů. Na rozcestí zabočte doleva a přes vodu se dostaňte až k mostu. Použijte Quick save, rozběhněte se a, delším skokem,  přes bortící most přeskočte na druhou stranu. Kde sejděte dolů, několikrát zatočte až se ocitnete opět u vody, z níž vyleze houf oblud, ty samozřejmě některou z vašich zbraní odpravte. Poté si nastupte na loďku, plujte jí a vyhýbejte se přísavkám. Doplujete k molu na němž jsou užitečné bedny. Jeskyní se vydejte nahoru a levou odbočkou se dostaňte ke dveřím. Za nimi prolezte do třetí místnosti, kde leží na posteli chlápek ze kterého na vás posléze zaútočí malí headcrabi. Přes několikeré dveře se dostanete opět do doků. O kousek dál vstupte do velkého skladu. Vykoste v něm veškeré protivníky, a vzadu si ze stolku vezměte petardu a přečtěte si vzkaz. Nyní se spustí další z animací, kdy do skladu přijde velká obluda. Musíte okolo ní proběhnout, napravo vyskákat na bedny a postupně se přes ně dostat až do místa kde je okno, tam co byl dole sud. Odsuď na obludu útočte druhou kouzelnou knihou, až začne látka ze zničeného sudu hořet, tak přeskákejte po bednách až k místu nad stolem, kde jste si vzali petardu. Je tam šikmý trám, po němž vylezte a přes trámy se dostaňte až k oknu. Rychle jím vylezte na střechu z níž seskočte do vody a vylezte žebříkem.


9. Kapitola - The Mob -


Od auta se dejte úzkou uličkou k bílému kouři, a po proběhlé animaci se prostřílejte do budovy. Od mafiánů si seberte novu zbraň, kulomet. Přes dvoje dveře se vydejte dál. Dovedou vás ke schodům, pod kterými jsou na obou stranách dveře. Ty nalevo jsou od muničního skladu v němž si můžete doplnit. Pravé dveře jsou od vězení, kde je zavřený chlápek. Po schodech jděte do horního podlaží, pravým směrem. První dveře jsou zabarikádované, proto běžte dozadu, a všechny místnosti pečlivě prozkoumejte. Na rozcestí zabočte do kanceláře napravo. Na stole aktivujte, u pravého šuplíku, spínač a za policí se vám zpřístupní sejf. Teď se vraťte pro chlápka co je dole za jedněmi dveřmi zavřený. Mříž se vám otevře tak že půjdete doleva, k té tmavší a posléze se vám ta správná otevře. Doveďte ho do kanceláře a on vám sejf odemkne. Nyní si z něho vezměte hlavně čtyři okultní kameny, přečtěte si dokument a vysbírejte další užitečné věci. Jakmile budete hotoví, dejte se zpět ven k vašemu automobilu.


10. Kapitola  - The Dunwich Horror -


Autem se dopravíte do městečka hrůzy, Dunwich. V němž nic není takové jak se na první pohled zdá, záhy se o tom přesvědčíte. Od automobilu pokračujte k dřevěným vratům. Najednou spatříte zoufalý úprk jednoho obyvatele, jak se pokouší vrata otevřít. Bohužel ho usmrtí jakási zrůda, je jí neviditelný velký pavouk. Který byl jedním z bossů i v původním HL. Na vás nyní je, před pavoukem utéci a schovat se na nedaleké farmě. Rychle tedy před ním utíkejte údolím, a až dorazíte k menšímu domku nalevo, schovejte se za domek do úzké mezery. Tady se vám nic nestane. Takto chvíli přečkejte a pak vstupte rychle dveřmi do domku. Je v něm vzkaz a klíč od statku. Do něho tedy co nejrychleji nalevo vstupte a vylezte v něm hned po žebříku výš. Shoďte dolů výbušné bedny na obou stranách, lze tam přeskočit delším skokem. Až budou všechny bedny dole, střelte do nich, tak se zbavíte odporných stvoření. Poté odhrňte dole bednu, slezte žebříkem a v místnosti si přečtěte knihu, seberte lektvar s práškem a aktivujte tlačítko. Muž se promění v zombii, zabijte headcraba a ze statku se dejte ven zničit pavouka. Musíte na něho použít ten lektvar, tím ho zviditelníte. A budete ho moci libovolně z bezpečného místa zneškodnit. Po jeho zneškodnění se vraťte k vašemu autu, jímž, jako už kolikrát v minulosti, odjedete pryč.


11. Kapitola  - The Miskatonic University Library -


Pokračujte rovně a otevřenou brankou projděte dál. Budou vás tu obtěžovat obludy z předešlé kapitoly, platí na ně vaše druhá kouzelná kniha. Vejděte do Univerzitní knihovny a udělejte si v ní pořádek tím že všechny zprovodíte ze světa. Poté jděte přes rampu nahoru, přečtěte si tři knihy a zlikvidujte teleportujicí obludu. Teď se vraťte ven na ulici a až zabijete další tyto obludy, stačí na ně kniha nebo pár zásahů z brokovnice, tak si nastupte do auta.


12. Kapitola  - The City of the Yith -


Zde vás čekají jedovaté kobry, stačí se jich zbavit buď revolverem nebo brokovnicí. Ve stanech si seberte zásoby, v tom kde sedí chlápek si vezměte klíč, slezte žebříkem a otevřete si poklop do podzemí. Na rozcestí u dvou dveří a cesty rovně, jděte levými dveřmi. Za nimi si od protivníků vezměte kouzelnou hůl, kterou můžete sesílat kobry. V bednách na vás čekají náboje a lékárničky. Vydejte se vedoucí chodbou dolů, potkáte tu krom nepřátel i cenné bedny. Obejdete-li chodbu nahoru, tak se vrátíte dveřmi na rozcestí na němž běžte, dříve zmíněnou cestou rovně, nyní doprava. V chodbě s dvěmi směry, u velkých dřevěných dveří, zabočte doleva. Cesta vás dovede ke klíči položeném na úzkém stolku, uchopte jej a nyní kráčejte k již zmíněným velkým dřevěným dveřím, za nimiž skolte dva protivníky a pak pokračujte chodbou k mříži, na ochoz. Za ním sejděte níž, za dveřmi sejměte zlé sluhy, a vydejte se vpřed kde si můžete vzít zásoby a pokračovat levou odbočkou na horní ochoz, za nímž se na chodbě propadnete do vody. Proto vyplavte a u vysoké skály se dostaňte postupně až úplně nahoru.


Bude vás tu otravovat zákeřná létající obluda, proto buďte ostražití a nemilosrdně ji sejměte, objeví se ve chvíli kdy se dostanete k úkrytu s lékárničkou. Až skálu zdoláte tak následujte údolí a dorazíte k ruinám hledaného starého města. Běžte doprava až najednou vyleze ze země odporný velký červ, proto ho vaší druhou knihou zneškodněte. Seskočte do díry z níž červ vylezl, a u lana vylezte dovnitř komplexu zničeného starobylého města, kde vás překvapí sluhové. Vydejte se nahoru k oknu a napravo do chodby. Dovede vás do velké haly s ochozy. Jste na rozhrání dvou směrů, dejte se levou stranou k rozvalinám a za nimi sejděte až úplně dolů, jsou zde přísavky! V protější chodbě u poškozených dveří, zahněte doleva a ocitnete se u velkého prasklého skla, za ním jsou pouze bedny s lékárničkou. Podél něho jděte dál a dlouhou chodbou se dostanete k dalšímu z mnoha rozcestí. Kráčejte pravou stranou, a stále za nosem, dokud nepřijdete k místu kde vzadu svítí za houštím oheň. Nechoďte k němu a první pravou odbočkou se dejte podél poškozených ubikací, a proskleného ochozu s modrým sklem až do pravé chodby která vás zavede k dvěma nádržím. Opatrně seskočte dolů, na stojan s planoucím ohněm, nezraníte se. Z bedniček si můžete ošetřit rány a chodbou napřed doputujte k přísavce napravo. Hned za ní sejděte níž a vstupte do modrého teleportu. 


13. Kapitola  - The Shadow Out Of Time -


Teleportem se přenesete napříč časem, o neuvěřitelných 1 milion let zpět do dávné minulosti, kdy město existovalo a prosperovalo. Nedivte se proto až potkáte roztodivné formy života, včetně dinosaurů. V chodbě běžte napravo ke dveřím, za nimi zneškodněte v kontrolní místnosti stvoření, jež vyvolávají místo hrůzy spíše smích. Vezměte si od nich novou a účinnou zbraň. Jedinou cestou přejděte přes chodbu s modrým sklem a dostaňte se do druhé stejné chodby. Za níž vás cesta zavede přes několik dveří, až do místnosti se čtyřmi bednami. A hned jak se v ní spustí past, v podobě smrticích červených paprsků, tak nalevo zničte poklop (je schován pod levou bednou) od kanalizace a rychle do ní skočte.


Na rozcestí jděte postupně takto: doleva a na dalším doprava. U zamčených dveří nalevo, pokračujte k odpadní vodě a na rozcestí se vydejte následovně: rovně a za dveřmi aktivujte vzadu spínač. Pak se vraťte k modré trubce co je nalevo ode dveří, a přeskočte ji. Od ní zabočte hned doleva a za dveřmi aktivujte, na žlutém panelu generátor. Vyjděte ze dveří a nyní pokračujte od modré trubky nalevo dolů. Na křižovatce zabočte napravo a projděte stokou až nahoru ke dveřím. Až si je otevřete tak se vydejte chodbou pravým směrem, za dveřmi použijte napravo před oknem spínač, otevře se teleport za oknem, a vraťte se na křižovatku na níž jste předtím šli doprava. Z té pozice ve které jste se vrátili, běžte napravo nahoru až k velké vodní nádrži. Skočte do vody a dveřmi se dostaňte až k další modré trubce. Napravo si nastupte do výtahu a v místnosti použijte otáčecí kolo, voda v nádrži se napustí. Teď se výtahem vraťte zpět, k modré trubce napravo, přeskočte ji.


Přisuňte si bednu aby jste mohli vylézt do horního tunelu, jím se ocitnete zpět na známé křižovatce. Levou odbočkou se dostaňte k naplněné nádrži a přeplavte ji k protějším dveřím. Zavedou vás k teleportu jenž jste si předtím otevřeli, teleportujte se. Za dveřmi se dejte v chodbě na rozcestí, pravou chodbou, zavede vás ke známému velkému prosklenému oknu. Za nímž se prohání Dinosaurus, až se pokocháte tak kráčejte dál a dorazíte do místnosti se čtyřmi sloupy a ochozy. Vydejte se nahoru, zabojujte si a na ochozu projděte těmi dveřmi co jsou přímo naproti nefunkčního teleportu. Nyní se vrátíte až k oknu, za nímž je nádvoří, na němž jste už v daleké budoucnosti zcela určitě šli. Spínačem deaktivujte červené paprsky a na nádvoří spatříte, jak obludy útočí na dinosaura, počkejte až je všechny vyřídí, případně ještě znovu vypněte a zapněte paprsky. Až bude volné prostranství krom Dinosaura, tak si otevřete dveře ven a protějšími kulatými dveřmi vstupte do tmavé chodby. V níž se hlubokou škvírou dostaňte dolů, nefunguje tu gravitace. Dole si vezměte z podstavce na rampě jakési kolo a přepadnou vás známé kreatury. Nechcete-li se s nimi zdržovat, tak rychle utíkejte zpět až nahoru do tmavé chodby. Dojde k animaci v níž jedete opět autem, posléze je vidět jen záblesk na moři.


14. Kapitola  - R'lyeh -


Ocitnete se na lodi zpět v reálném čase, slezte dolů, doplňte si a pravými dveřmi  vystupte ven na ostrov. Jděte mezi skálami až k místu kde končí stín vrhaný skálami, je zde nalevo nízký skalní výstupek, uložte si pozici. A pokračujte dál, spustí se animace v níž zlí satanisti zničí rotující kolo. Důsledkem toho se otevře velká brána kterou se na denní světlo dostane obrovitá příšera Cthulhu. Po animaci rychle utíkejte, poté co budete pronásledováni, do postraní chodby ve skále, na pravé straně, kousek před postem. V ní se schovejte a je-li u vstupu obluda, tak ji nyní dynamity nebo "útočnou knihou" zlikvidujte. Až se vám to podaří tak rychle vyběhněte ven k místu kde satanisti předtím zničili kolo. Brokovnicí je zneškodněte a kolo jež jste ve hře dříve sebrali, (vypadá jako volant) nyní vložte na jehlan uprostřed. Aby se vám to povedlo musíte zaměřovačem kola trefit přímo špičku jehlanu a to v okamžiku než se stihne teleportovat další obula. Tak se vám podaří vrata zavřít. Následně se vraťte zpět k vaší lodi a vlezte dovnitř. Proběhne závěrečná sekvence hry.


KONEC.

Podpořte nás koupením hry:

Partneři a přátelé:

Copyright (c) 1996 - 2019 Jan Svatoš a Ing. Miroslav Moucha
Všechny materiály zde zveřejněné jsou chráněny autorským zákonem a jejich přebírání bez souhlasu autora je výslovně zakázáno.