1. Další naše weby:
  2. Gta.cz
  3. Mafia & Mafia 2
  4. NFS
  5. S.T.A.L.K.E.R.
  6. Gothic
  7. Worms
  8. Vietcong
  9. T-Games
  10. Webtech

Děkujeme Vám, že máte zájem stahovat soubor:

Vyčkejte prosím, až uplyne odpočet, poté můžete začít stahovat:

7
Knihovny online
Vyhledat hru:
Hledáte tady Váš WinCheater 2?
Tak to pojďte sem!
Blitzkrieg: Burning Horizon
K této hře bylo nalezeno více záznamů:
Blitzkrieg: Burning Horizon - návod

Napsáno exkluzivně pro www.cheater.cz - všechna práva vyhrazena. K uveřejnění potřebujete náš souhlas - pište na scorpions@seznam.cz.Pokračování úspěšné strategické hry, v tomto datadisku se vžijeme do role generála Afrika Korps Rommela, se kterým se zúčastníme bitvy v Africe až k vylodění v Normandii.


Pozn.: jednotky typu CORE jsou vašimi a s nimi postupujete od jedné bitvy ke druhé a mohou získávat zkušeností. Poznáme je podle frčku.1. Village on Ardennes


Začínáme se třemi obrněnými vozy, které jsou typu CORE, 2 motorky a 3 náklaďáky. Označte obrněná vozidla a jeďte směrem k prvnímu cíly, ale kousek před tím se zastavte a vypusťte bombardéry, ty by měli vyčistit areál před vámi. Rozhodně pomůžete svým letadlům, když jim co nejrychleji zničíte protiletecké kanóny, které zrovna přivážejí 2 náklaďáky. Obrněná vozidla jsou zranitelná, takže je chraňte a v žádném případě se nehrňte dopředu. Až se situace u křižovatky před vesnici uklidní, tak už tam dojeďte a zabte každého ve vesnici. Při dobývání si dávejte pozor na těžké kulomety, ty dokáží velmi snadno ničit vaše slabé obrněnce.


2.  St. Vith


Úkol je jasný, obsadit 3 mosty. Jaké pak nemilé překvapení, žádné tanky a jediné co máte pořádné jsou 3 děla a sama pěchota. Jedinou vaši útěchou jsou letadla a můžete jich použít docela hodně, takže neváhejte a nasazujte je, ony vám zničí všechny dělostřelecké pozice, tímto vám o hodně ulehčí život. Až se vám podaří za pomocí letadel dobýt všechny 3 mosty, tak přijedou tanky, se kterými dojeďte k severní části mapy.


3. Maas near Dinnant


Máte k dispozici docela slušný arsenál. Hned na začátku si označte co nejvíce vojáků, dále seberte všechny těžké kulomety. V žádném případě neútočte na vesnici, ale zatím si rozložte svá těžká děla.


Vojáky pošlete na dřevěný mostík, nechť se dostanou na druhou stranu. Až se tak stane, tak za pomocí děl se pokuste zasáhnout místo ve vesnici, kde jsou poblíž zásobovací bedny, někde tam se skrývá jediný protiletecký dělo. Vojáci, kteří se dostali na druhou stranu pošlete směrem ke kamennému mostu a mezitím už pošlete letadla, ať vyčistí za kamenný most, takže zabijí obsluhu děla a když přijdou vaši vojáci, tak obsadí děla. Nyní si aktivujte dělostřelectvo a pořádně to naládujte do vesnice, protože nepřátelskou dělostřeleckou pozici jste obsadili a již nehrozí nebezpečí. Pokud se vám podaří zničit všech 4 tanků, které jsou uvnitř vesnice, tak nepřítel se dá na úprk a se svými tanky to nebude problém je pobít a co víc, na druhé straně kamenného mostu jste již obsadili nepřátelskou pozici, takže ustupující pěchotu není již problém vymlátit. Poslední překážkou budou 6 britských tanků, což by nebyl problém je zničit.


V případě, že byste neobsadili dříve pozici s dělostřelectvem, tak vám zničí kamenný most a tanky už se nedostanou na druhou stranu.


4. Maginot Line


Všude jsou dalekonosná děla, takže, hned jak nepřítel ví o vaši pozici, tak zahájí palbu, proto je nutné zničit dělostřelecké posty. Na mapě byste měli vidět ostrůvek, tak tam vypusťte bombardéry a střemhlavé stíhačky na toto místo, dále ještě shoďte snipera na východní části mapy, kde je vidět zásobovací bedna, tak tam poblíž ho šikovně shoďte z padáku a postará se vám o obsluhu dalšího dělostřeleckého postu. Až tedy vymlátíte všechna děla, pak vám již nikdo nebrání dojet na severu s tanky.


5. Tank Battle near Arras


Máte 2 oddíly, na JV jsou vaše CORE jednotky a na JZ je pěchota s opravářským vozidlem, je to jediné vozidlo v této misi, takže si ho hlídejte. Hra vám na začátku poradila, abyste si vzali FLAK 88, ale to není zapotřebí, postačí děla. Na začátku si označte své CORE tanky a jeďte podél JV po okraji mapy, neboť křižovatka kousek od vás je zabarikádovaná a mají tam protitanková děla, takže se držte Z a JZ okraji mapy, odtud pak jeďte směrem k označenému místu, ale pozor, kousek na sever od tohoto místa jsou těžká děla, takže tam jeďte a zničte je. Pokud se vám podaří zničit těžká děla, pak už jen v klidu rozložte svá dělostřelectva a pokropte označené místo, neboť tam se právě nachází protiletecké kanóny. Po jejich zničení máte možnost přivolat leteckou podporu. Další cíl leží na východně, jsou tam tanky a vojáci schovaní v zákopech. Použijte letadla a hlavně bombardéry, kterou oblast vyčisti. Po zničení všech nepřátelských tanků na východě se připravte na další odpor. V místě, kde byl první cíl vaši mise brzy přijedou nepřátelské tanky ze severu a náhle se objeví také dělostřelectva, takže otočte svá děla k severu a celou oblast rozstřílejte. Tanky mezitím zahrabte, ať se připraví na útok, pokud máte nějaká letadla v záloze, tak je použijte. Po zničení útočníků si dejte šlofíka.


6. Channel coastline in near St. Valery


O trochu pohodovější mise s leteckou podporou. K dispozici máte několik děl, které už jsou rozložený. Na západě je poloostrůvek, tam vypusťte střemhlavá letadla, která se postarají o děla. Pak dělostřelectvem se pokuste zničit co nejvíce oblasti nepřátel, která vám letadla odhalila. S tanky vyražte na první pozici, kde zlikvidujte odpor, pak se objeví další pozice a další, až je všechny obsadíte, tak se ozve poslední úkol a to zničit náklaďáky, které jsou u mola, stačí vypustit bombardér a je klid.


7. From Tripoli to El-Agheila


K dispozici máte 3 falešné tanky a jeden CORE tank. Vaši úkolem je dobýt nejdříve vesničku, takže vypusťte letadla, ať vám vyřeší problémy s nepřátelskými tanky. Pak se svými dojeďte do vesnice a zabte všechny nepřátele. Poslední cíl je pak letiště, opět vypusťte letadla a pak zabít vojáky v zákopech.


8. El- Agheila


Další pohodová mise. Na začátku máte na výběr, jestli mít tankovou posilu nebo leteckou posilu. Doporučují samozřejmě leteckou, takže pošlete důstojníka k letadlům a hned se vám označí 3 místa, která máte dobýt. Tam všude vypusťte letadla a mezitím rozložte děla. Někde v SV jsou zákopy, tak tam mají nepřátele dělostřelectvo, zamiřte tam svoje a celou oblast rozstřílejte. Postupně se svými tanky obsazujte nepřátelské posty, pokud se vám podaří dobýt všechny 3, tak jste vyhráli.


9. Battle of Sollum


Jste na jihu, nejdříve rozložte svá děla, kromě vlastních, máte ještě k dispozici další 3 v rohu mapy. K této misi není co říci, musíte 4 útoky od nepřátel. Jedinými problémy asi budou bombardéry, jinak nic hrozného. Bohužel nepřítel má leteckou převahu, takže používejte stíhačky, pro sundání bombardéru. Pokud přečkáte všechny útoky, tak postupujete dál.


10. Tobruk


Před touto misí doporučují mít všechna děla předělána na FLAK 88, který je účinný jak proti letadlům, tak i tankům.


Další z obranných misí. Tentokrát to bude o hodně těžší. Takže na začátku již máte rozložená děla, ty rozstřílejte míst, kde je označená šipka, čímž vyprovokujete Brity k útoků. Šikovně rozmístěte FLAKy, hlavně v místech, kde je průchod do vaší vnitrozemí. Vaším úkolem v této misi je vydržet 4 nápory, ty jsou tvořený vesměs těžký tanků, takže pokud máte Flaky, tak jste za vodou. Útok v této misi nemá smysl, takže to vydržte.


11. Gazala near Bir Hacheim


Začínáte s malou skupinkou se dvěma lehkými tanky. Jeďte k místu, kde přistal důstojník a zabte pěchotu, která tam přišla ho zajmout. Pak důstojníka dejte do vozidla a odveďte ho zpět na základnu. Přijdou k vám posily a máte další úkol, zajmout nepřátelské dělostřelectvo, takže jeďte k označenému místu a tam aspoň jedno dělo nechte být a zabte obsluhu. Přijde k vám další várka posil. Nyní nashromážděte své vojsko a jeďte směrem místu, odkud jste zachránili důstojníka. Tam rozložte svá děla a opevněte se tam. Teďka si připravte tanky a jeďte východní cestou, s sebou si vemte pár opravářských vozidel, neboť východní cesta je silně zaminovaná. Až překonáte minové pole, tak jeďte odtamtud směrem na západ, čímž se bezpečně dostanete z boku do města. Uvnitř města, pak postupně dobýt všechna 3 místa, jenom si dávejte pozor na bunkry.


12. Tobruk 1942


Tuto misi lze dohrát za 5 minut, pokud víte jak na to. Vaším jediným cílem dobýt přístav v Tobruku a současně minimalizovat ztráty tanků. Celou tuto misí lze vyhrát za pomocí letadel. Nejdříve do města vypusťte střemhlavé bombardéry, pak stíhačky a nakonec dopravní letadla s parašutisty, kteří obsadí přístav.


13. Siwa 


Další z pohodových misí. První úkol bude očistit průchod přes minové pole, takže to udělejte. Pokud máte nejlepší tank, která vám hra poskytovala, pak to nebude problém vyhrát tuto misi, neboť se zde nacházejí slabé tanky. Po vyčištění cesty jeďte podél silnice, dokud z křoví na vás nezaútočí 2 tanky, zničte je a pak projeďte jimi dovnitř, kde proběhne tanková vřava, takže radši postupujte pomalu. Před tím než budete podnikat útoky hlouběji do oázy, tak na SV rohu mapy je nepřátelské dělostřelectvo, někde předtím shoďte snipera, který by měl zlikvidovat obsluhu děl a kulometu, čímž se vám snadněji bude hrát. Až se vám podaří rozdrtit nepřátele v oáze, tak ještě musíte zničit okolní jednotky, někde na SZ by mělo přistat letadlo s generálem Romelem, kterého dopravte do oázy. Nakonec už zničte poslední odpor.


14. El Alamein


Na začátku si okamžitě dejte pause, neboť je vaše přední linie pod útokem. Vaším úkolem je přežít a dovézt 2 německé, 2 italské, pak po jedné skupině oddílů kulometčíků s MG, parašutisty a jednu skupinku italských oddílů do oázy.


Hned na začátku naložte vojáky na tank a pošlete je zpět do oázy a mezitím s čím co máte, musíte udržet pozici. Často si ukládejte, neboť se velmi často stává, že nepřítel vám zasáhne CORE jednotky. Pokud tanky i pěchota bezpečně se dostanou do bezpečí, tak jste vyhráli.


15. Battle of the Kasserine Pass


Na začátku opět máte na výběr posil, pokud pošlete důstojníka k tankům, tak dostanete skvělý a silný Tiger a pokud k pěchotě, tak dostanete několik oddílů a pár lehkých tanků, proto doporučují Tigera.


S malou skupinkou vojáčků se dejte po dřevěném mostíku, tak dojděte až na konci, kde uvidíte dělostřelecké postavení, vaši vojáci je pobijí, čímž se vám zredukuje polovina dalekonosných děl. Dělostřelectvem zamiřte na protější strany toho kde byli nepřátelský děla, neboť zrcadlově se tam nachází úplně stejné seskupení, nechte tam svá děla pálit a mezitím se svým tanky jeďte nahoru, kde ničte posty, stačí ničit nepřátelům tanky a vojáci se dají na úprk. Jinak v této misi se omezte ničení nepřátelských děl. Někde nahoře se pak setkáte se 3 samohybnými děli, které nebude sranda je zničit, takže použijte děla. Postupujte dál na sever a zničte všechny tanky, vojáky ušetřete, neboť potřebujete vězně.


16. Sicily


Na počátku vidíte polozničený oddíly, na tomto místě vypusťte parašutisti a obsaďte přilehlé okolí. K dispozici máte Nebelwarfer, což jsou raketomety se smrtící účinky. Dalším úkolem je dostat se k náklaďákům, takže použijte skupinku vojáků s důstojníkem, ať vám postupně odhalí nepřátelský pozice a tam naládujte rakety, takto postupně se dostanete ke kýženému místu a tam doveďte své Nebelwerfery a všechny oddíly. Náklaďáky naládujte vojáky a odveďte je směrem k letišti. Pokud víte kde jsou nepřátelské protiletecké pozice, tak  tam to rozstřílejte a vypusťte letadla. Pak už je v klidu dojet na letiště a udržet pozici.


17. Salermo


Nepřátele mají 2 dělostřelecké pozice. Poblíž jedné z nich se nachází obklíčené dělostřelectvo, těmi se pokuste rozstřílet směrem k předpokládanému místu, kde se nachází jejich post a vašimi CORE dělostřelectvem zase střílejte na druhý post, klidně k tomu použijte letadla, aby vám odhalila okolní území. Až se vám podaří zničit obě dělostřelecké pozice, tak se pokuste děly rozstřílet ostrůvek za mostem, tam se nacházejí 2 protiletecké obrany, pokud se vám je podaří zničit, tak vypusťte letadlo s výsadkem, které se již postará o dobytí tohoto místa. Pokud padne ostrůvek, pak jste vyhráli a nemusíte dobývat zbylá místa.


18. Normandy


V levém rohu máte své CORE oddíly, později přijedou další CORE jednotky, takže se spokojte s tím co máte. Někde hluboko za nepřátelskou linií je schovaná pěchota ve vagónů, kousek dole je totiž dělostřelecká post. Nejdříve vypusťte letadla, aby vám odhalila ve vnitrozemí dělostřelecké posty, pak na tyto místa zahajte palbu vším co máte, protože tahle mise je o tom, kdo má lepší děla. Musíte vydržet několik útoků, pak přijedou CORE posily a vaším dalším úkolem je sjednotit CORE oddíly na levém břehu, aby se dostali k pravému opevnění a jedinou cestou na druhý břeh jsou mosty, které jsou silně opevněné, takže z levé i pravého břehu se dostaňte k mostu a ničte vše. U levého břehu poblíž zničeného obřího kanónu je další dělostřelecký post, který je chráněný protitankovými děly, proto doporučují někde poblíž shodit snipera, který se postará o obsluhu.


Pokud jste pobili po obou stranách mostu nepřátele, tak doporučují vyčistit celý kamenný most, neboť je zaminovaný, pak už jen dojet k zákopům a konec. V outru se dozvíte o německé prohře a také smrtelné zranění generála Rommela.


KONEC.

Podpořte nás koupením hry:

Partneři a přátelé:

Copyright (c) 1996 - 2019 Jan Svatoš a Ing. Miroslav Moucha
Všechny materiály zde zveřejněné jsou chráněny autorským zákonem a jejich přebírání bez souhlasu autora je výslovně zakázáno.