1. Další naše weby:
  2. Gta.cz
  3. Mafia & Mafia 2
  4. NFS
  5. S.T.A.L.K.E.R.
  6. Gothic
  7. Worms
  8. Vietcong
  9. T-Games
  10. Webtech

Děkujeme Vám, že máte zájem stahovat soubor:

Vyčkejte prosím, až uplyne odpočet, poté můžete začít stahovat:

7
Knihovny online
Vyhledat hru:
Hledáte tady Váš WinCheater 2?
Tak to pojďte sem!
Codename: Outbreak
K této hře bylo nalezeno více záznamů:
Codename: Outbreak - návod

Skvělá taktická hra simulující úkoly speciálních jednotek v blízké budoucnosti. Příběh je jak vystřižen z mnoha známých filmů. Mezi nimi můžeme najít náměty z filmu Vetřelec, ale nejvíce se hra podobá filmu Vládci loutek, kdy na zemi se v meteoritu dostane mimozemský organismus, který se přisaje na krk hostitele a je jím plně ovládán. Vašim úkolem je ve 14 misích bojovat o přežití lidského druhu před touto invazi.

 

A. Počáteční rady


Ovládání je standardní jako u každé 3D střílečky, ale protože hrajete dva, musíte se naučit ovládat svého partnera pomocí příkazů ([F5] - [F8]).


Hru lze hrát jako tupou střílečku (Doom, Half Life), nebo jako stealth akci (Thief, No one lives forever 2). Pokud jste se rozhodli pro 2. možnost, pak čtěte dál.   


B. Taktika


Vždy, jak to bude možné, si nastavte dobu mise na noc. Získáte tak nemalou výhodu vůči přesile a lépe uvidíte nepřítele, který se bude jevit červeně - pomocí termovizoru. Toto spektrum je nejlepší pro snipery, takový nepřítel za světla se dobře schová v křoví, ale v noci ho uvidíte, i kdyby se sebevíc snažil. Pokud budou boje probíhat v budovách, tak nejdříve pomocí laseru zničte světla. Nesnažte se útočit na nepřítele, ale vemte si sniperku nebo na krátkou vzdálenost laser a jednoho po druhém odpráskněte. Většině bojů lze předejít, pokud nebudete zbytečně provokovat nepřítele, který klidně zavolá posilu v podobě tanků. 


C. Vybavení a volba vojáků


Na začátku si zvolíte 2 vojáky a s nimi také dokončete hru. Nenechte žádného zemřít, protože byste pak přišli o zkušenost, kterou získali. Netrénujte zbytečně více vojáků, stačí ti dva na začátku, za každou úspěšnou misi získají více síly, přesnosti atd., takže na konci hry již budete mít 2 elitní vojáky, kteří mají vše na 100%.


Ve výbavě vašich vojáků nesmí chybět lékárnička a M-38-R. Je zbytečné s sebou tahat M-42 a takové šroty, které jsou těžké a většinu zbraní stejně nepoužijete. M38-R má v sobě zabudovaný samopal, brokovnici, laser, sniperku a raketomet, což je dostačující na všechny mise. Munici do brokovnice jsem dal na nulu, získané místo jsem investoval do munice do sniperky, samopalu a s sebou jsem měl vždy 4 rakety proti tankům. Po 5. misi dostanete také nový oblek Seraphim, což je o trochu lepší brnění.


D. Zbraně


1) M-36


Váha : 3 kg

Počáteční zbraň, má v sobě zabudovaný samopal, laser a sniperku.


2) M-38


Váha : 4 kg

Zabudované zbraně : samopal, laser, sniperka a brokovnice.


3) M-38-R


Váha : 6 kg

Zabudované zbraně : samopal, laser, sniperka, brokovnice a raketomet.


4) M-40


Váha : 8 kg 

Zabudované zbraně : samopal, laser, sniperka, brokovnice, raketomet, světlice, granáty, světelné granáty a kladeč min.


5) M-42


Váha : 9 kg

Zabudované zbraně : samopal, laser, sniperka, brokovnice, raketomet, světlice, granáty, světelné granáty a kladeč min.E. Mise začíná


1. mise - Černé hnízdo


Od místa přistání zabte policajta a běžte podle směrovky k prvním ruinám. Tam na schodech kempuje sniper, dále zde je vajíčko s vetřelcem, který na vás zaútočí, pokud se k tomu přiblížíte. Seberte mini počítač a běžte k dalšímu stanovišti. U kráteru leží na zemi tělo a mini počítač, pokračujte směrem k druhým ruinám, opět je tam sniper a nenakažený vědec. Toho chraňte svým tělem, pokračujte podle směrovky k výzkumnému stanovišti, prozkoumejte stany, je tam další vajíčko a několik mini počítačů, v náklaďáku jsou 3 CD a venku leží další mini počítač. Můžete jít ke třetím ruinám nebo rovnou běžte směrem k evakuační zóně, ale cestou si dejte pozor - ve vzdáleném kopci číhá policajt a i když má pistoli, tak střílí jak ze sniperky.


Od 2. až po 5. misi neuvidíte svoji bázi, takže vojáci, kteří jsou zranění, se vyléčí jenom trochu, šetřete je, sbírejte injekce a nevrhejte se zbytečně do otevřených konfliktů.


2. mise - Útok kobry, 1.část


Přeplavte se na druhou stranu, v lesích je věžička se sniperem, zabte ho, a nezapomeňte  - vylezte nahoru, vždy tyto hlídky u sebe mají injekci a munici do sniperky. Pokračujte podél cesty, potkáte trojčlennou hlídku, dál až k staveništi. V té kopuli je několik vajec a obrovský cizácký škorpión. Musíte prohledat každé tělo, protože musíte najít 2 elektronické klíče, které u sebe mají vyšší důstojnici. První klíč se nalézá v malém domečku kousek od staveniště, pokračujte až k mostu, nevyvolávejte zbytečně hluk nebo vás navštíví tank. Druhý klíč má u sebe voják, který je na mostě, vylezte po žebříku na most, což je také cesta dovnitř základny.


3. mise - Útok kobry, 2.část


Pozn. : v jednom skladišti naleznete M38-R, pokud ji chcete sebrat, tak zmáčkněte defaultně [G] - odhodíte zbraň a seberte novou.


Postřílejte vojáky u aut, vyčistěte celé toto patro a sbírejte počítače, CD, zápisníky atd. Běžte do místnosti se žebříkem a obrovskými nádržemi. Vylezte po žebříku a rozstřílejte mříž ve větrací šachtě, vlezte dovnitř. V šachtě se dejte doleva (pokud půjdete doprava, tak se dostanete dolů, tam až později), dokud nenajdete žebřík, takto to musíte aplikovat několikrát, dokud se nedostanete do 4. patra. Tam sesbírejte všechny materiály (Nevyhazovat !) a v jedné místnosti naleznete centrální počítač, který aktivujte. Vraťte se do místa, odkud jste začali pouť po větracích šachtách, v kruhové místnosti se dejte doprava, slezte po žebříku dolů a projděte dveřmi.


4. mise - Útok kobry, 3.část


Opět to tady nejdříve všechno pobijte, pak po bednách se dostaňte do větracích šachet, cestou sbírejte informační materiály a hlavně v jedné zmístnosti je elektronický klíč. Dostaňte se do nejvyššího patra, kde by měla být 4 terária, simulující prostředí na zemi. V pouštním teráriu je hledaný vědec. Vědec vám sice řekne o svém kolegovi, který je v sekci akvárium, ale tam nemusíte -  rovnou běžte s ním k východu ve druhém patře, ulehčíte si už tak dost děsivému zmatku.


5. mise - Útok kobry, 4.část


Pokud nechcete mít problémy, tak si nastavte misi na noční. Za světla se mise promění stejně  v tupou střílečku, což je docela nuda.


Opět - doktor nesmí zemřít, předpokládáme, že jste si nastavili noční misi. Přede dveřmi je vajíčko, zničte to, pak si zapněte noční vidění, věže vás budou ohrožovat, pokud začněte dělat kravál, v noci vás špatně vidí, ale vy je vidíte setsakramentský dobře, protože je uvidíte jako červenou věc na zeleném pozadí. Připravte si sniperku na dálku, pokud se nepřítel přiblíží, použijte laser, toto jsou jediné dvě tiché zbraně, které u sebe máte, ale nepřátelům se radši vyhněte. Svému kolegovi nastavte povel “Nestřílet“ ať vás neprozradí. Postupně se dostaňte zpátky ke staveništi (nechoďte podél cesty, je tam spousta hlídek). Až dorazíte do místa s malým domečkem, tak zabte chlápka s raketometem, co je uvnitř. Pokračujte dále až ke kopuli, tam již na vás čeká evakuační tým, naskočte na letadlo.


6. mise - Škorpiónův ocas


Doporučení : nastavte si noční misi, pušku M38-R, oblek Seraphim a nevyvolávejte zbytečně poplach .


Po vysazení utíkejte k lesu, běžte dopředu, po cestě chodí trojčlenná hlídka, zabte je a prohledejte jejich těla. Pokračujte podél cesty až ke strážní věži u mostu, zabte strážného, nebo vystřelí světlici, čímž přivolá tank, což není vůbec příjemné. Překročte most, u první křižovatky se dejte doprava až k dalšímu mostu. Lehněte si a propližte se na druhou stranu. Pokud budete pořád na zemi, tak na vás nemůžou chlapíci v bunkru s raketometem. Nejdříve však odstřelte hlídku v budce na druhé straně, bohužel budete muset, protože vás vždycky uvidí. Tím sice vyvoláte poplach, přiběhne několik chlapů (pořád ležte), sniperkou je odstřelte a připravte si raketomet i vašemu kolegovi, možná přijede tank, pokud ne, tak tím lépe a pokračujte na druhou stranu. Posádku bunkru zlikvidujte ze zadu, poblíž bunkru jsou nějaké rakety. Pokračujte podle směrovky až k budově, poblíž je stan, tak tam vlezte a zabte vše, další vojáci jsou na střeše. Vstupte do budovy, určitě se setkáte s vajíčkem. V jednom z poliček najdete hledané CD pro vypnutí protivzdušné obrany. CD můžete samozřejmě najít u důstojníka. Vylezte po schodech nahoru a použijte počítač. Nepřítel však má ještě eso v rukávu a chce vypustit chemické zbraně do kanálu, takže následujte směrovky až k dalšímu mostu. Opět si lehněte a propližte se přes most na druhou stranu, zabte posádku bunkru, musíte se dostat do jednoho z velkých skladišť, které má otevřené dveře (mělo by se nacházet napravo od mostu). Tam zabte chabou stráž, pak běžte ven a čekejte na přílet letadla.


7. mise - Křídla smrti


Potopte se a plavte podle směrovky až ke kanálům. V kanálech pokračujte dokud nedorazíte k nádržím, vylezte po žebříku nahoru. Pomocí laseru rozstřílejte světla, abyste získali nemalou výhodu, zapněte si noční vidění a zabte vojáky. Musíte najít dveře, kde svítí červeně ruský nápis, běžte rovně, tam by měla být červeně osvětlená místnost, pokračujte dál až k nefunkčnímu výtahu, opět po našich oblíbených šachtách nahoru, bohužel stačíte pouze deaktivovat jednu raketu, naštěstí je tady alternativní řešení : běžte zpátky dolů, před červenými dveřmi, nyní se dejte ke dveřím, které jsou nyní otevřené a kde svítí žlutý nápis. Vyskákejte po bednách nahoru (pokud půjdete chodbou dál, tak tam na vás čekají kulometné věže) a pokračujte chodbou, přes malý mostík, za ním již je hledaný počítač ke zničení raket. Pak najděte místo, kde je parkoviště s tanky, poblíž jsou dveře ven z komplexu.


8. mise - Srdečné přivítání


Doporučení : nastavit si oblek na poušť a opět noční mise.


Máte pouze 40 minut k nalezení počítače a přeprogramování obranného systému. Běžte podle směrovky, dokud nedorazíte do místa s odpalovačem SAM, tam by měl být poklop, kterým se dostanete do kanálu.  V kanále se nemůžete ztratit, všechny cesty vedou jedním směrem, samozřejmě jsou tady slepé uličky, takže pořád postupujte dopředu až dorazíte do místa, kdy dál nevede cesta a  tam je žebřík. Vylezte nahoru a jste v komplexu, běžte po schodech nahoru až k počítači a použijte ho, čímž jste přeprogramovali obranu. Vyjděte ven z této budovy, kousek odtud jsou stany. Uvnitř naleznete munici a pak to tady vyvražděte. Pokračujte k letadlům, okolo určitě projíždí tank, který sejměte. V jednom z těchto hangárů se nalézá obrněné vozidlo, což je vaše zpáteční jízdenka.


9. mise - Will o the Wisp operation


Tak toto je docela nepřehledná mise, všude samé křoví, doporučuji nastavit si misi na noc, aspoň nepřátele uvidíte lépe.


Nevstupujte do bažin, utopíte se, takže se držte na souši. Běžte podle směrovky až  k hájovně, vašim úkolem je zachránit hajného, zlikvidujte to tady, bohužel již zde není koho zachraňovat, tak se dejte podle směrovky dál a dál, dokud nenarazíte na tank, ten následujte, zavede vás přímo do jejich základny. Zde se schovejte a zničte nejdříve tank, pak vnější personál a nakonec vtrhněte do budovy. Podle příkazu položte vysílačku a utíkejte odtud. Po výbuchu se dejte podle směrovky k evakuační zóně.


10. mise - Zinková rakev


Po výsadku se dejte podle směrovky k první budově, tam to celé vybrakujte, opět jsou tady věžičky se sniperem, u kterých si doplníme cennou munici do sniperky a injekce, pak se dejte do druhé budovy a opět tam proveďte masakr. Nakažený plukovník utekl k letadlové lodi, takže se držte směrovky, dokud nedojdete k vodě, tam naskočte na člun, který vás odveze na loď. Teďka začíná pěkně hektická část hry, musíte se dostat k přistávací plošině, takže se nezdržujte a utíkejte podle směrovky, pak po schodech nahoru k plošině. Měli byste vidět letoun, který se chystá odlétnout, připravte si raketomet a dobře mířenou střelou zasáhněte letadlo, máte pouze jednu ránu, pokud minete, tak máte minimální šanci na druhý zásah. Po výbuchu jste dokončili misi.


11. mise - Ikarova krev


Opět pěkně hektická mise, pouze 40 minut na dokončení mise. Jsme na plošině, vylezte po žebříku nahoru, zdolejte několik schůdku, vašim úkolem je dostat se do nejvyšších pater (ne úplně nahoru, tam naleznete přistávací plošinu), kde naleznete počítač, který použijte. Zjistíte, že nějaký nakaženec tady udělal změnu, takže běžte o patro níž do kajuty posádky, tam v jednom  pokoji  naleznete správný kód a zpátky k počítači. Dalším úkolem je vypnout reaktor a vypnout přívod paliva, slezte o dvě patra dolů, tam u jedné konzoly vypněte reaktor a o několik místnosti je druhá konzole, která vypíná přívod paliv. Teďka běžte úplně nahoru, k přistávací plošině, kde na vás čeká letadlo.


12. mise - Jedovatá mlha


Doporučení : před vstupem do místnosti vždy zničte světla pomocí laseru, jinak tuto misi nemusíte nastavovat na noční.


Od startu se ohledněte zpět, měli byste vidět policejní vůz, tak do těchto míst budete přivážet 3 nenakažené lidi. Dále zde používejte laser na světla, budete mít nemalou výhodu ve tmě. Od začátku se dejte do malé uličky, dostanete se tak na dvorek, pomocí laseru zničte světla, pak běžte do dvojitých dveří, odkud půjdete chodbou a u první křižovatky se dáte doleva, za těmi kovovými bednami se schovává první nenakažený,  odveďte ho do evakuační zóny (u policejního auta), pokračujte dále, pak po schodech nahoru, tam se nalézá první bomba, druhá bomba se nachází o patro výš, takže se tam dejte po žebříku nahoru, cestou najdete další doktory. Vraťte se zpátky a cestou si vyzvedněte oba dva a odveďte je k policejnímu vozu.


13. mise - Zaječí nora


Změňte si oblek na lesní, držte se směrovky, pozor na zákeřné pasti, jsou tady různé jámy, které jsou vyplněné vajíčky a sem tam vylézají také obří škorpióni. Pokračujte až k cíli, měli byste být nahoře na skále, dostanete se tam, pokud se budete držet levé strany skály. Odtamtud budete mít lepší výhled, poslouchejte příkazy. Počkejte až se nepřátelé utáboří a vylezou z vozidel, zabte nejdříve důstojníka, pak ostatní vojáky.


14. mise - Dárek od maminky


Dopuručení : nastavte si misi na noc, oblek Seraphim, M38-R a spousta munice do sniperky a samopalu. 


Finální mise. Opět si vemte oblek pro misi v lesích. Jeden z vás ponese atomovku, abyste to věděli. S sebou si vemte M38-R, jiné krámy si neberte. Jděte podle směrovky až k nepřátelskému táboru, oba si lehněte a sniperkou je odstřelte, budou zmateně pobíhat jako krysy, miřte na hlavu a prohledejte vojáky. Pokud nebudete zbytečně chodit do světelných kuželů v táboře, tak jste téměř neviditelní.


Pak pokračujte až budete pod provazovým mostem, pak to obejděte, měla by tam být malá cestička nahoru k mostu, překonejte další 2 mosty až k vodopádům. Pokud jste si prohlíželi obrázky z briefingu, tak jste tenhle vodopád mohli vidět. Poblíž je vchod do jeskyně, u první křižovatky se dejte doprava a podél cesty až ke královně, položte poblíž bombu a zdrhejte ven, skočte z vodopádu dolů a brzy uvidíte letadlo, které vás odvede do bezpečí.

      

KONEC.

Podpořte nás koupením hry:

Partneři a přátelé:

Copyright (c) 1996 - 2019 Jan Svatoš a Ing. Miroslav Moucha
Všechny materiály zde zveřejněné jsou chráněny autorským zákonem a jejich přebírání bez souhlasu autora je výslovně zakázáno.