1. Další naše weby:
  2. Gta.cz
  3. Mafia & Mafia 2
  4. NFS
  5. S.T.A.L.K.E.R.
  6. Gothic
  7. Worms
  8. Vietcong
  9. T-Games
  10. Webtech

Děkujeme Vám, že máte zájem stahovat soubor:

Vyčkejte prosím, až uplyne odpočet, poté můžete začít stahovat:

7
Knihovny online
knihovna wii
Hledáte tady Váš WinCheater 2?
Tak to pojďte sem!
Disciples 2: Dark Prophecy
K této hře bylo nalezeno více záznamů:
Disciples 2: Dark Prophecy - průvodce

Napsáno exkluzivně pro www.cheater.cz - všechna práva vyhrazena. K uveřejnění potřebujete náš souhlas - pište na scorpions@seznam.cz.Tato velmi zábavná hra je velmi podobná sérii Heroes of Might and Magic, avšak dokonce ji v něčem převyšuje. 


Patch - doporučují nainstalovat nejnovější patch k této hře, který odstraňuje mnoho chyb a přidá pár užitečných funkcí a klávesových zkratek.


A. Začátek


1) Výběr postav a jejich vývoj


Ať si vyberete jaký národ chcete, tak vždy si vemte hrdinu bojovníka, je ze všech nejsilnější. Sice s touto jednotkou nemůžete získat kouzla 5. stupně, ale to vůbec nevadí, neboť na vývoj kouzel je potřeba trpělivost a než získáte dostatek many na jejich vývoj, tak hra už je skoro u konce.


Hrdina postupně získává zkušenost ze zabitých monster, pokud má dostatek zkušenosti, pak získá další level, čímž se mu zpřístupní nové schopnosti, které může používat. Ale kromě hrdiny získávají také zkušenosti i jednotky, které doprovázejí hrdinu, i ony získávají levely a pokud jim postavíte povyšovací budovy, pak můžete získat jejich vylepšenou verzi. Po splnění úkolu ve scénáři, máte možnost si s sebou vzít jednoho hrdinu a 5 artefaktů, takže nezapomeňte vzít toho nejlepšího.


2) Ekonomika a města


Na začátku máte hlavní město, které produkuje určité množství suroviny a postupně se rozpíná po okolí, pokud se vaše území rozpíná tolik, že třeba zasáhne nějaký důl, pak tento důl bude produkovat zlato pro vás, avšak někdy jsou doly na opuštěných ostrovech, kde je přístup pouze přes moře - pak je nutné najmout si hrdinu, který má schopnost zabodnout žezla, čímž si přivlastníte dané území se surovinou.


Ve vašim hlavním městě je jedno super silné monstrum, které ho ho chrání před nepřátelskými jednotkami, tato jednotka nikdy hlavní město neopouští, což je dobře. Totéž však mají i nepřátelé a pokud máte tendenci je úplně zničit, pak si vyhledejte jejich hlavní město a zaútočte, ale doporučují to dělat s hrdinou až od 8. levele a s nejsilnějšími jednotkami a ještě před tím vypít co nejvíce lahví, které vám zvyšují zbroj, jinak nemáte šanci město dobít.   


Pokud dobijete nějaké neutrální město, pak ho nezapomeňte upgradovat na nejvyšší úroveň, pak bude mnohem rychleji expandovat a dokáže pojmout 5 obranných jednotek.       


3) Boje


Boje jsou na tahy, jednotky se nehýbají, ale to nevadí nebo spíš - je to dobře.  V této hře nerozhoduje kvantita jednotek, ale jejich kvalita, proto vždy dbejte na upgrade svých jednotek. Vaše armáda by měla být smíšená, rozhodně se nevyplatí mít samé válečníky nebo kouzelníky, ale kombinujte je. Dejte válečníky do předních řad a slabší kouzelníky a lučištníky dozadu.


V boji se snažte co nejrychleji zabít jednotku, která dokáže paralyzovat, pokud byste to neudělali, pak k čemu jsou super jednotky, když jsou všechny paralyzované ? Během vašeho tažení napříč územím, doporučují zabíjet všechno co se hýbe i nehýbe, některé obludy skrývají artefakt nebo zlato a pokud byste našli nějaké opuštěné zříceniny nebo věže, pak neváhejte vstoupit, uvnitř kromě zlata naleznete také nějaký artefakt. Čím silnější nestvůra, tím lepší bude artefakt, víc zlata a hodně zkušenosti.


4) Rasy


Na výběr jsou čtyři rasy : Lidé, Horské kmeny, Nemrtví a Legie zatracených.    


a) Lidé


Jsou tvořeny rytíři a mágy. Jejich hlavní manou je Mana života, používají ji k vynalezení kouzel, ale kromě ni také potřebují i ostatní, takže musíte shánět všechny, pokud chcete silnější kouzla. Lidské jednotky nejsou silné, mají málo života, ale disponují léčiteli, kteří je dokáží během boje léčit, což někdy dokáže zvrátit průběh prohrané bitvy.


b) Horské kmeny


Jinak řečeno trpaslíci, patří k velmi odolným jednotkám, nedokáží tak efektivně léčit své raněné během boje. Jejich hlavní manou je Mana runy.


c) Nemrtví


Národ složený z padlých hrdinů a jednotek. Některé jejich jednotky jsou imunní vůči obyčejným zbraním, což je dosti nepříjemné pro nepřátele. Mezi dalšími ohavnostmi jsou upíří, kteří vysají nepřátelům život a ještě jej doplňují sami sobě. Jejich hlavní manou je Mana smrti.


d) Legie zatracenců


Démonický národ, je tvořen těmi nejstrašlivějšími monstry. Jejich jednotky mají hodně životů, takže odolají i těžkým útokům. Jejich hlavní manou je démonická Mana.    B. Jednotky1) Lidé


a) Akolyta


Základní jednotka na léčení, dokáže léčit pouze jednu jednotku. Často se stává terčem lučištníků, proto ji co nejdříve upgradujte na následující hodnosti :


Kněz - Císařský kněz - Hierofant


Tyto hodnosti již umožňuji efektivnější používání jejich schopností, dokáže léčit pouze jednu jednotku, ale mnohem efektivněji. S hodnosti Hierofant již dokáže oživit padlé bojovníky. Tyto jednotky moc nedoporučují.


Kněžka - Ctihodná matka - Prorokyně


Mnohem lepší jednotka, dokáže léčit všechny raněné vojáky. S hodností Prorokyně se jí zvětšují léčitelské schopnosti. Postačí jedna v armádě.


b) Lučištník


Slabý z hlediska brnění, avšak dokáže účinně zraňovat jakoukoliv jednotku. Hodí se především na zabíjení kouzelníků, kteří jsou schovaní za silnějšími jednotkami.


Ostrostřelec - Císařský vrah


Silnější lučištníci, způsobují mnohem větší zranění, v hodnosti Císařského vraha disponují i útokem jedem.


c) Páže


Silný bojovník, měl by stát v předních řadách, ze začátku je velmi slabý, ale později se zněho stane :


Lovec čarodějnic - Inkvizitor - Nejvyšší Inkvizitor


Tyto jednotky již dlouhodobě bojují proti zlu a proto získali imunitu vůči útoku na Mysl, který způsobuje paralýzu. Kromě imunity jsou také silní v boji tváří v tvář, s hodnosti Nejvyšší Inkvizitor jsou chránění před ohnivým útokem.                          Anděl

                             /

Rytíř - Císařský rytíř ---/

                                        Svatý mstitel

                                           /

                              Paladin ---/       

                                         

                                                   

                                          Obránce víry


Nejrozvětvenější jednotka, jsou velmi silní a měli by tvořit základ vaši armády, nejlepší jednotkou je Obránce víry, proto byste měli upgradovat Páže směrem k této jednotce.


d) Učedník


Kouzelník, který dokáže zranit všechny nepřátelské jednotky, je slabý, proto by měl zůstat chráněn za silnými jednotkami. Učedník je základní jednotka, proto co nejrychleji ji upgradujte na tyto :


Mág - Čaroděj - Bílý čaroděj

          

                                    

         Vládce živlů


Odměnou pro učedníky, kteří se dlouhodobě zabývají magií jsou tyto hodnosti. Pokud byste šli až do úrovně Bílý čaroději, tak dostanete poměrně silnou jednotku. Vládce živlů je také dobrá jednotka, má odolnost vůči všem čtyřem živlům, ale nezpůsobuje žádné škody, dokáže vyvolat magické bytosti, které za něho bojují.


e) Titán


Nejsilnější jednotka, zabírá 2 místa pro jednotky, takže není výhodné mít tuto jednotku, ale perfektně se hodí na obranu města.2) Nemrtví


a) Zasvěcenec


Kouzelník, který útočí na všechny nepřátelské jednotky, v počátcích je dobré mít jednoho, který zraňuje jednotky v záloze. Povýšení :

                                           

                          Mátoha       

                 Přízrak -/      

                  /                     

Černokněžník -/               Smrtka       

               

                         Upír - Vyšší upír       

             Nekromant -/         

                                      

                                  Lich - Arcilich

          

Nemrtví disponují mnohem větším množstvím kouzelnických jednotek než lidé. Pokud se rozhodnete povýšit na jednotku Přízrak, tak od této hodnosti jsou další jednotky imunní vůči všem zbraním a kouzlům se zdrojem Smrt, ale pozor - tyto jednotky jsou velmi citlivé na kouzla.


A v případě povýšení na Nekromanta jsou tyto jednotky imunní vůči kouzlům se zdrojem Smrt a dokážou útočit na všechny jednotky.


b) Duch


Duchové nejsou útočnou jednotkou, ale i tak jsou velmi silní, dokáží znehybnit nepřátelskou jednotku, což je v boji se silným nepřítelem k nezaplacení. Nepovýšení dokáží paralyzovat pouze jednu, libovolnou jednotku. Zdroj jejich útoku je Mysl, proto si dávejte pozor na jednotky s imunitou nebo ochranou vůči tomuto útoku.


Ducha můžeme povýšit na :


Spekter - Stín


Stín je nejlepší jednotka, jedním útokem dokáže paralyzovat všechny nepřátelské jednotky, což dovoluje vlastním jednotkám znovu zaútočit.


c) Bojovník


Základ vaši nemrtvé armády, jsou silní i odolní, proto by měli stát v čele vojska, upgrade je nezbytný.


Povýšení :


          Templář - Temný pán        

Bojovník---/ 

                

               Zombie - Kostě válečník - Elitní kostlivec - Přízračný bojovník               


Od hodnosti Templářů získávají jednotky odolnost vůči všem živlům a pokud byste šli podle druhé větve, tak se dostanete k nejlepší jednotce - Přízračný bojovník, který vlastní čepel nemrtvých, svým útokem nejen zraňuje nepřátele, ale ještě je paralyzuje.


d) Wyverna


Tyto jednotky již jsou pěkně odolné a ještě vypouštějí jedy, které dokáží zranit všechny nepřátelské jednotky.


Povýšení :


                               Strašlivá wyverna        

Wyverna - Zatracený drak -/         

                                      

                               Drakolich


e) Vlkodlak


Zajímavá jednotka, není nijak silná, ale i tak dokáže způsobovat hrůzu mezi nepřáteli, vlkodlak je totiž nezranitelný běžnými zbraněmi, proto se hodí na souboje, kde nejsou kouzelnicí.3) Horské kmeny


a) Trpaslík


Základní útočná jednotka, poměrně odolná, proto by měla stát včela armády.


Povýšení :


                 Poustevník

          Horal -/  

            /             

Trpaslík -/            Pán vlků

            

                        Král trpaslíků     

               Veterán -/

                         

                          Ctihodný válečník


Zde doporučují směřovat povýšení Trpaslíka na jednotku Poustevník, neboť tyto jednotky dokáží zranit všechny nepřátelské jednotky.


b) Začátečnice


Trpasličí kouzelnice, dokáže zranit jakoukoliv jednotku a posiluje údery spřáteleným jednotkám.


Povýšení :


                         Alchymista

Začátečnice - Novicka -/

                         

                         Druidka - Arcidruidka


Doporučuji povýšit na Druidky, ty nejen dokáží posilnit své vojáky, ale také je dokáží léčit.


c) Vrhač seker


Dokáže útočit na libovolnou jednotku, ale i tak je slabý, proto by měl být co nejrychleji povýšen na :


                       Strážce kovárny        

Vrhač seker - Kušník -/

                                 

                       Metač plamenů


d) Kopcový obr


Hrubá síla je druhé jméno tohoto obra, je velmi silný a pokud se upgradne, tak je ještě silnější, ale bohužel zabírá 2 polička pro jednotku.


Povýšení :

                               Vládce bouři - Vyšší bytost

Kopcový obr - Kamenný obr -/

                               

                               Ledový obr - Syn Ymirův


Jak je vidět, obra můžeme ještě několikrát vylepšit. Pokud si vyberete směr k Vyšší bytosti, pak tyto jednotky dokáží zranit všechny jednotky, ale jejich útoky jsou slabé. Ve druhé větvi Syn Ymirův dokáže zranit jednu jednotku, ale velmi bolestivě a ještě nepřítele zmrazí.


e) Sněžný muž


Poměrně silná jednotka, dokáže zranit všechny jednotky, ale zabírá 2 polička pro jednotky, takže je lepší si pořídit obry a vycvičit je na maximum.4) Legie zatracenců


a) Posedlý


Silní vesničané, kteří jsou pod kontrolou nejvyššího pána pekel, jde o silnou jednotku, opět by měla stát včele a co nejrychleji povýšena na :


Posedlý - Zuřivý válečník - Padlý paladin - Pekelný rytíř


b) Zloduch


Jde o speciální jednotku, je silná a odolná, avšak zabírá 2 polička a její kvalita nedosahuje jiných jednotek, ale v počátcích jde o silnou jednotku.


c) Kultista


Pekelní kouzelnicí dokáží zranit všechny jednotky, toto je základní jednotka, která se dále povyšuje na :           Čarodějnice - Ježibaba - Sukuba

            /

Kultista -/    

          

                     Měnivec       

            Temný čaroděj -/

                                         Inkubus

                              Démonolog -/

                                                          

                                           Pandémon - Modeus


Větev čarodějnic vám umožní přeměnit libovolnou jednotku na neškodnou a pokud byste došli až k povýšení Sukuba, tak dokáží přeměnit všechny jednotky. Větev čarodějů je mnohem lepší, umožňuje vám získat ty nejsilnější monstra, hlavně Modeus, který dokáže zranit bolestivě všechny jednotky.


d) Gargoyla


Obdoba lučištníků, jenže tato je mnohem silnější, ale bohužel zabírá 2 polička, což není výhodné.


Povýšení :


Gargoyla - Mramorová gargoyla - Onyxová gargoyla


e) Ďábel


Silná, odolná jednotka, rozhodně by neměla chybět ve vaši armádě, avšak upgrade je nezbytný.


Povýšení :

                                  

                                          Pekelník

                            Pán Démonů -/  

Ďábel - Démon - Moloch -/                  

                                              Krutovládce       

                             

     Bestie - Tiamath


KONEC.K této hře jsme dostali ještě doplňující text od  Michala Černého :D = DOPORUČUJI


Obsah :


A. Výběr hrdiny

B. Ekonomika

C. Boj

D. Vývoj hrdinů a jednotek

E. Specialní budovy

F. Cheaty ,triky a tipyA. Výběr hrdiny


Nejdříve, když si vyberete jeden ze čtyř národů, tak vlevo máte tři typy hrdinů.

1) Pán válečníků - jeho družině se každý den obnoví 15% života, je to nejsilnější hrdina ze všech tří, má kouzla jen do 4. úrovně. D


2) Pán mágů - kouzla do 5. úrovně, každé kouzlo může seslat dvakrát za den, potřebuje jen poloviční manu a má hned ze začátku magickou věž, je však slabý na boj.


3) Cechmistr - dobrý jako průzkumník, středně silný, na začátku má cech k najímání zlodějů. Zloděj má více schopností a rozvoj měst je o polovinu levnější.


Portrét je jen na okrasu, když na něj kliknete, změní se.


Koruny - obtížnost hry


Jméno - kolonka pod portrétemB. Ekonomika


Nezapomínejte zasazovat žezla v blízkosti zdrojů, sice to stojí 150 zlata, ale vyplatí se to.

Dále si nekupujte budovy hned, jak na ně budete mít, ale našetřete si alespoň o 200 více (např. budova za 500, našetřete si 700). DC. Boj


Pokaždé si dělejte smíšenou armádu, mně se ze začátku nejvíc osvědčili 2 válečníci ( 1 střelec a 1 kouzelník - D - jeden z nich je hrdina).                                                               


Pán válečníků   - válečník

Pán mágů       - kouzelník

Cechmistr      - střelec


Boj se odehrává na tahy a jednotky se nepohybují, ale to je spíš dobře. Jednotky jsou umístěny ve dvou řadách po třech, takže je dobré dát dopředu silnější jednotky (jednotky s blízkým útokem) a dozadu jednotky slabší. DD. Vývoj hrdinů a jednotek


Vždy dbejte na upgrade jednotek. Jelikož máte jen šest políček pro jednotky a to jen s vylepšením, musíte získávat zkušenosti, a to buď bojem, nebo ve cvičištích. Upgradujete tak,  že postavíte v hradě budovu u dané jednotky a... překvapivě dostanete zkušenosti.


Pamatujte upgrade, upgrade a...upgrade. DE. Specialní budovy


1) Tábor žoldáků - můžete si najímat vojáky, kteří nejsou v hradech.Tábory jsou často specializované např. na tvory z bažin, na zloděje, na gobliny atd.


2) Magická věž - slouží k nákupu kouzel.


3) Obchod - můžete zde kupovat a prodávat předměty.


4) Cvičiště - slouží k trénování jednotek a hrdiny. Pokud nemáte dost peněz, musíte si výcvik rozložit do více částí.F. Cheaty ,triky a tipy


1) Singleplayer - Když máte spojence a on vás zradí, jednoduše si nahrajte autosave a pošlete mu dar na obrazovce diplomacie (50 zlata by mělo stačit). D


Když máte v armádě akolytu, jednu těžce zraněnou jednotku a proti vám je třeba jen goblin, všem jednotkám kromně akolyty dejte bránit a akolytou můžete léčit. Takto to můžete pořád opakovat.  D                              


2) Multiplayer - Dejte multiplayer proti počítači, uložte hru, nahrajte a můžete si dát 2000 zlata pokaždé, když vám dochází.

                                                                                           KONEC.

Podpořte nás koupením hry:

Partneři a přátelé:

Copyright (c) 1996 - 2023 Jan Svatoš a Ing. Miroslav Moucha
Všechny materiály zde zveřejněné jsou chráněny autorským zákonem a jejich přebírání bez souhlasu autora je výslovně zakázáno.