1. Další naše weby:
  2. Gta.cz
  3. Mafia & Mafia 2
  4. NFS
  5. S.T.A.L.K.E.R.
  6. Gothic
  7. Worms
  8. Vietcong
  9. T-Games
  10. Webtech

Děkujeme Vám, že máte zájem stahovat soubor:

Vyčkejte prosím, až uplyne odpočet, poté můžete začít stahovat:

7
Knihovny online
Vyhledat hru:
Hledáte tady Váš WinCheater 2?
Tak to pojďte sem!
Far Cry
K této hře bylo nalezeno více záznamů:
Far Cry - zbraně

Nejdříve několik obecných rad


- pistole se hodí jen ze začátku, když je dost nábojů do pušky, její význam je nulový, šestřete náboji, 15 ran na jednoho vojáka je moc, stačí přepnout zbraň na jednotlivé rány a střílet málo, ale přesně (do hlavy).


- Brokovnice je na velkou dálku na ho*** chtěl jsem říct k ničemu.  Hlídejte si kolik máte nábojů v zásobníku. Vlítnout do místnosti a strašit vojáky cvakáním zbraně s prázdným zásobníkem není moc dobré ani účinné.


- Používejte Cry Vision, termovize je super věc a využít se dá všude. Nepřítel je vidět i přes trávu a křoviny, pak stačí jen zamířit a BUM. Cry Vision se dá kombinovat s dalekohledem a optikou na všech zbraních ;)  Skvělé je, že snadno najdete i mrtvolu, která jistě bude mít u sebe něco užitečného. 


- Nepodceňujte házení kamenů, oslepujících granátů a kouřových granátů. Jen pozor u oslepujícího granátu, v okamžiku výbuchu se dívejte jinam! :).


- Využijte i stacionární zbraně, třeba nalákejte nepřátele k minigunu a trrrrrrrrrrrr :)


- Také  granátomet je super, stačí zaměřit cíl, stisknout tlačítko levé myší a přesunout myš na červené kolečko. Pak pustíme tlačítko a díváme se na zásah :)1) Machette - Obyčejná mačeta, při hře jednoho hráče se moc využít nedá, AI slyší velmi dobře a tak nenápadné přiblížení a tichý útok využijete akorát tak při hře více hráčů.  S tím souvisí jedna velká výhoda, hráč s mačetou je mnohem rychlejší než hráč třeba se sniperkou a toho se dá využít ;)


2) Falcon.357 - není ve skutečnosti žádný Falcon, ale známý a oblíbený výrobek Izraelské společnosti I.M.I. (Israel Military Industry) Desert Eagle a Falcon se zde jmenuje jen proto, že vývojáři hry nedostali licenci na použití pravého názvu zbraně.  Tato zbraň je podle mě nejvýkonnjší pistolí na světě, aby také ne, když se vyrábí v rážích od .357 až po .50 Ve hře Far Cry ale má překvapivě nízkou účinnost, proto je nutné mířit na hlavu. V takovém případě pošlete do pekel i těžkooděnné vojáky.

Kapacita zásobníku    : 8

Celkový počet nábojů : 150


3) M4 Carabine  Assault Rifle - standartní útočná puška armády USA a několika dalších zemí. Na začátku hry je nepostradatelná, palba dávkou na blízko a po jedné při palbě na dálku kvůli značnému snížení rozptylu. Sniperku takto nenahradíte, ale když nic jiného nemáte... :)  Je tedy možné volit mezi plnou automatikou a střelbou po jedné. I přesto, že reálná zbran má odlišné možnosti. :-/

Kapacita zásobníku    : 30

Celkový počet nábojů : 300


4) P90 Submachinegun - Malý, lehký a kompaktní samopal s vysokou kadencí ale ne příliš dobrou účinností, zvlášt když jeho reálná předloha používá vysoce účinné střelivo které doslova ignoruje neprůstřelné vesty.  Zbraň je dobrá do budov kde se zdržuje více vojáků. Nebo jako náhrada brokovnice, místo dvou kliků na myš musíme chvíli podržet tlačítko, než se ta ošklivá věc co na nás vyskočila z tmavého kouta konečně sesune k zami. Zbraň má jen primární mod palby - full auto. Reálná zbran má možnost palby po jedné, ale ve hře by se to nejspíše ani nevyužilo.

Kapacita zásobníku    : 50

Celkový počet nábojů : 300


5) Jackhammer Shotgun - Velice účinná poloautomatická brokovnice, jediná brokovnice používající bubnový zásobník na jedno pužití a jedna z mála brokovnic kontrukce bullpup. Je vhodná do interiérů a skvěle se hodí i na ty nehezké věci žijící v katakombách.  Má jen primární mod střelby, co taky jiného, vždyť je to brokovnice.

Kapacita zásobníku    : 10

Celkový počet nábojů : 50


6) MP5 Submachinegun - Vyrábí ji firma Heckler & Koch, velice oblíbená u speciálních jednotek a policie, dokonce i u té naší české. Někteří mají k této zbrani jen samé připomínky, že je slabá, že kope a tak je k ničemu. Nesouhlasím… S čím jiným postřílet desetičelnou skupinu nepřátel tak, aby si ničeho nevšimli? Nevelká účinnost střeliva se dá snadno vykompenzovat přepnutím na jednotlivé náboje a jejich přesnějším umístěním do těla nepřítele. Dvě rány do hlavy jsou jistota a to dokonce na střední vzdálenost. Výhodou je, že  používá střelivo 9 mm Luger, nepřicházíte o náboje pro útočné pušky. A to se vyplatí! :D

Kapacita zásobníku    : 30

Celkový počet nábojů : 300


7) AG36 Assault Rifle - Další výrobek firmy Heckler & Koch. Skvělá náhrada M4 Carabine. Má optiku se zoomem, 2x a 4x (volí se kolečkem myši). V porovnání s M4 má vyšší kadenci a nižší hlučnost. Užitečný je i granátomet, jako sekundární mod střelby. Granáty létají nízkou rychlostí, nesmíme zapomenout na tvar balistické křivky. Tedy že pro maximální dostřel míříme vzhůru pod úhlem 45°

Kapacita zásobníku    : 30

Celkový počet nábojů : 300

Granáty : 1+10


8) OICW Advanced Assault Rifle - Opět něco od Hecklera & Kocha. Jedná se o útočnou pušku ráže 5,56 NATO s optikou a dvacetimilimetrovým poloautomatickým granátometem. K tomu ještě řídící elektronika a máme zbraň jako by stvořenou pro Arnolda Schwarzeneggera do nějakého nového akčního filmu. Jiné využití kvůli vysoké hmotnosti, složitosti a vysoké ceně nevidím.


Ve Far Cry vás tohle trápit nemusí a můžete kropit nepřátele díky 2x zoomu a granátometu se zásobníkem na 5 nábojů. Granáty létají k cíli mnohem vyšší rchlostí než u AG-36 a díky jejich téměř ploché dráze letu se mnohem lépe míří, větší je i jejich dostřel. Bohužel účinnost je nižší kvuli jejich menší velikosti. Hodit se bude také zásobník na 40 nábojů. Proto M4 zahoďte, stejně jako AG-36. OICW je z nich nejlepší a pušky které zdědíte po nepřátelích využijte jen na získání nábojů pro OICW, všechny tři útočné pušky totiž používají stejné střelivo.

Kapacita zásobníku    : 40

Celkový počet nábojů : 300

Granáty : 5 + 10


9) AW50 Precision Sniper Rifle - Perfektní odstřelovačská puška, vyrábí ji Accuracy International a jednu z jejich verzí známe ze hry Counter Strike. Ve Far Cry ale máme verzi ráže .50 proto je zásobník jen na 5 nábojů. Přece jen 12,7mm je dost. Moc se mi líbí, že má ve hře předpokládané účinky, tím myslím schopnost zabít cokoli humanoidního na obrovskou vzdálenost jednou ranou. Na různá monstra už nejsou účinky takové a proto musíme vystřelit několikrát. Zoom až 24x a perfektní fyzika ve hře nám davávají možnost z dálky sledovat zásahy do nepřítele, někdy to vypadá jako by do cíle narazilo nákladní auto. :) Jen připomenu, že z této zbraně střílíme zásadně vleže a se zadrženým dechem, znám takové co střílí ve stoje a stěžují si že nemužou nic trefit.


Ještě poznámka, vojáci schovávající se za štíty nejsou problém, zásah do hlavy a má to za sebou :) Stejně tak i někteří odolní mutanti, ať má klidně 3 metry a místo ruky raketomet, jedna nebo dvě rány do hlavy a už leží.

Kapacita zásobníku    : 5

Celkový počet nábojů : 30


10) M249 SAW - Lehká podpůrná pěchotní zbraň FN M249 Minimi ráže 5,56mm. Také známe z CS. Má vysokou kadenci a bezvadnou účinnost. Již zmíněný přerostlý mutant nemá šanci, tatatatatata a ani chudáček nestihne použít svojí raketometnou ruku. Hodí se i na těžkooděnce, ani jejich větší počet nebude problém.

Kapacita zásobníku    : 100

Celkový počet nábojů : 300


11) Rocket Launcher RLX 9157 - kdo viděl akční pohádku Komando, ví o co jde. :) Pro ty co neví, je to čtyřhlavňový raketomet. Rakety nejsou nijak řízené, je velice těžký a munice je většinou málo. Tahat se s ním kvůli vrtulníkům, které snadno vyřadíme likvidací chlápka za minigunem není dostatečný důvod. Jediné jeho využití vidím jako improvizaci, když dojdou náboje do sniperky (má 4x zoom), protože není ani dobrý na větší skupinky nepřátel. pomalu letící raketa vyřadí jen přímo zasaženého vojáka, nebo dva pokud stojí blízko sebe. Ti ostatní se rozutečou a díky skvělé AI je máte za zadkem právě ve chvíli, když nabijíte další rakety.

Kapacita zásobníku    : 4

Celkový počet nábojů : 10


12) Explozivní granát - Klasický ruční granát s časovaným výbuchem. Hodí se na větší skupiny nepřátel, nebo na vojáka kempaře který je schovaný za kamenem a nemíní vylézt a nechat se střelit. Jen pozor, až mu tam spadne granát, okamžitě vyběhne z úkrytu a bude střílet přímo na vás.

Maximální počet kusů : 6


13) Oslepující granát - Oslepující granát, oslepený nepřítel je velice snadný cíl. Důležitá věc, NIKDY, ale opravdu NIKDY se nedíváme na výbuch...

Maximální počet kusů : 6


14) Kouřový granát - Po dopadu zahalí okolí do nepropustného oblaku jedovatého kouře.

Maximální počet kusů : 6


15) Kameny - Slouží k odlákání pozornosti nepřátel. Je vyzkoušeno, že nepřítele nezraní ani zásah do hlavy :)

Maximální počet kusů : Neomezen


KONEC.

Podpořte nás koupením hry:

Partneři a přátelé:

Copyright (c) 1996 - 2019 Jan Svatoš a Ing. Miroslav Moucha
Všechny materiály zde zveřejněné jsou chráněny autorským zákonem a jejich přebírání bez souhlasu autora je výslovně zakázáno.