1. Další naše weby:
  2. Gta.cz
  3. Mafia & Mafia 2
  4. NFS
  5. S.T.A.L.K.E.R.
  6. Gothic
  7. Worms
  8. Vietcong
  9. T-Games
  10. Webtech

Děkujeme Vám, že máte zájem stahovat soubor:

Vyčkejte prosím, až uplyne odpočet, poté můžete začít stahovat:

7
Knihovny online
Vyhledat hru:
Hledáte tady Váš WinCheater 2?
Tak to pojďte sem!
Halo: Combat Evolved
K této hře bylo nalezeno více záznamů:
Halo: Combat Evolved - návod

OBSAH :


A. Tip

B. Návod

C. Zbraně

D. VozidlaA. Tip :


Jak přesunout střelecký stroj (gun turret) ?

S tímto strojem se nemůžete pohybovat. Existuje ale způsob jak ho dostat na jiné místo. Stačí pod něj hodit granát a výbuch ho vymrští o několik metrů jinam. Pokud nespadne na nohy, stačí stisknout [E] (použít) a tím jej narovnáte. Také do něj můžete střílet Scorpionem, nebo malinko se posunuje i mlácením ([F]).B. Návod :


Úvod :


Návod jsem psal při hraní na obtížonst NORMAL. Hra není nějak obzvlášť zákysová, ale můžete se přesto dostat do míst, kde nebudete chtít trávit dlouhou dobu hledáním cesty dál. Všechno - jako že můžete mít u sebe najednou jen 2 zbraně - už určitě víte. Proto je dobré vybírat si ty nejlepší, do kterých zrovna máte dostatek nábojů. Určitě doporučuji nosit u sebe snajperku. Teda alespoň v exteriérových misích.


Příběh :


Rok 2552. Lidstvo už dávno osídlilo vesmír. Avšak jaksi je znenadání napadla rasa Covenantů a skoro zničila celé lidstvo. Jedna z posledních lodí, Pillar of Autumn, když byla napadena, skočila galaxií a objevila se u obřího prstence s vegetací, moři, skalami, jako na planetě Zemi. Byl to vzácný artefakt rasy Covenantů. Nezbývalo než ho zničit. Posílají na to vás, jako supervojáka SPARTAN-117. Jinak taky Master Chief.Návod na mise :


1) The Pillar of Autumn


Stiskem [E] vylezete z pouzdra. Jdete Za vojákem a stoupnete si na značku. Zaměřovačem projedete pět světel. Poté ještě jednou, ale s obrácenou myší. Nyní si můžete vybrat jak se vám bude hrát s myší líp. Mě se s druhým způsobem hrálo příšerně, takže na změnu zpět dáte [ESC], položku CHANGE SETTINGS, MOUSE SETUP a INVERT VERTICAL AXIS dáto na NO. Dojdete na další značku, při skenování dáte [E] pro pokračování. Vylezete, ale to už vás napadnou cizáci. Utíkejte za vojákem. Až ho zabije výbuch dejte se vlevo přes trubky. Dál vpravo, pozor na výbuch. Pak podlezete dveře a utečete před cizáckou palbou dveřmi nalevo. Narazíte na velkého cizáka. Není se čeho bát. Kámoši ho zničí. Utíkejte dál a promluvte si s vojákem. Pak za ním jděte, dovede vás do místnosti s kapitánem. Dojděte k němu. Dá vám čip s dámou. Po rozhovoru se dejte zpět. Vyndáte zbraň a vzhůru na vetřelce! Vždy když je čas, nabíjejte. Jděte rovnou za nosem a s pomocí vojáků ničte cizáky. Dál doprava přes místnost. Chodbami se dostanete ke skupině. Dejte se za ní. Ve fialové chodbičce si vemte power-up (zdraví). Dojděte k další skupině vojáků, s nimi zabte skupinu cizáků a jděte dál. Dál s dalšími vojáky a vemte si opět power-up v další fialové místnosti. V tmavé místnůstce podlezte dveře, za nimi cizáci zabíjí vaše lidi. Dejte jim co proto a dojděte k dalším vojákům. Po schodech nahoru a dál chodbami. Uvidíte za okny odlétat lodě. Podle HUD šipky dojděte ke dveřím. Rosviťte baterku ([Q]) a chdbou hned vlevo. Nejděte dveřě se zeleným světýlkem. Za nimi stiskem [F] rozbijte poničené dveře. Stiskem [F] zabte i co nejvíc nic netušících cizáků. Ostatní zabte zbraněmi. Dál chodbami. Až uvidíte v dálce velkého cizáka, jděte v klidu proti němu a ani nestřílejte. Dál známou úzkou chodbou. Za ní všechny postřílejte. Až se dostanete k překážce, přeskočte ji. Nyní všechny pobijte, dokud se nespustí ukázka.


2) Halo


Havarujete. Zbyl jste jen vy. Venku vše posbírejte a vydejte se doleva a přes trubku. Přiletí nepřátelská loď, té raději utečte. Jděte podél skal doprava. Budou na vás nalétávat malé střelecké loďky. Dají se zničit, ale já sem jim utekl. Projděte stráň a zabte na ní cizáky. Dojdete k převisu. Seskočte. Zde vám nezbývá než všechny pozabíjet. A to v několika frontách. Není to krátké a není to snadné. Ale každopádně to jde. Pokud po vás jdou je dobré vlézt si do malé havarované loďky a počkat až k vám postupně všichni přídou. A nebo je můžete pozabíjet ze základny. Pokud máte na mále, radši se někde schovejte a počkejte než vám energie přibyde. Zabíjejte tak dlouho dokud nepřiletí vaše loď a nepřiveze vám auto. Nyní usedněte za volant a jede se. Dejte se směrem za slunce. Sjeďte z kopce a do velkého tunelu. Projeďte tunelem a až Uvidíte vlevo díru, vemte to rovnou do ní a rozjeďte to abyste přeskočili díru. Dostanete se do vyvýšené místnosti se spoustou cizáků. Některé přejeďte o zbytek se určitě postará váš kolega. Pokud ho zabijí, musíte je zabít sám.


Hlavně nespadněte. Poté najděte malou chodbu napravo. Projděte ji a na konci aktivujte most. Nastartujte auto a jeďte přes most a přes další tunel až ven. Vyjeďte na kopec a u havarované lodi si vemte sniperku. Velice se vám bude hodit. Nyní musíte zachránit 3 skupiny vojáků. Tudíž si můžete zvolit ze tří cest kterou zachráníte jako první. Začnu tou, ke které se dostanete cestou vlevo za řekou. Jeďte tam podél srázu až uvidíte známou základnu. Z dálky sniperkou postřílejte co nejvíc cizáků můžete, ale neplejtvejte munici mimo. Potom dojděte do podzemí pro vojáky a všechny cizáky pobijte. Pro vojáky si přiletí loď a vy můžete jít dál. Jeďte cestou na druhém konci, přes řeku a mezi skály až k další základně. Postřílejte opět všechny cizáky a dojděte pro skupinu na druhé straně. Přiletí cizácká loď a vyloží cizáky. Další loď odveze vojáky. Nyní zbývá poslední skupina. Dejte se do kopce po cestě, kterou jste nepřijeli. Zabte z kopce cizáky a jeďte přes řeku, úzkym tunelem ve skále. Prokličkujte mezi kamenama a pomožte poslední skupině přežít. Až zničíte i posádku cizácké lodi, dočkáte se další evakuační lodi pro vás a konce levelu.


3) The Truth and Reconciliation


Noc. Přiletíte s lodí a nemalou posádkou. Nejlepší je proplížit se vpravo okolo kamenů co nejdál, aby o vás cizáci nevěděli a pak na ně zaůtočit. Hlavně nejdřív rozbijte střílecí stroje. Stačí 2 střely ze sniperky. Poté do nich můžete vlízt a střílet z nich sami. Až boje utichnou vydejte se okolo skal a srázu dál. Narazíte na další armádičku. Neví o vás, ale nemá cenu se k nim snažit plížit. Stejně si vás všimnou a pak akorát budete přímo u nich a lehko vás zabijí. Nejjednodušší je postřílet z dálky ty tvrdší cizáky a na ty jednodušší můžete jít blíž. A nebo je můžete postřílet sniperkou všechny, ale radši aby byl dostatek nábojů. Dál jděte podle srázu. Zabte cizáka ve stroji a jděte nahoru. Nejprve sestřelte opět alespoň bližší stroj před vámi. Pak si můžete do stroje u vás vlízt a postřílet cizáky. Pokud vám však začne rychle ubývat zdraví, nebo na vás hodí granát, utečte ze stroje. Zanedlouho přijde pár vojáků na pomoc vám a nějaká ta posádka na pomoc cizákům. Společně je zničte. Vlevo v rohu u skal si určitě vemte trojúhelníkový power-up. Budete pak na chvíli neviditelní a to se to cizákům nandavá, když o vás neví. Dál jděte úzkou štěrbinou pod mostem. Všechny zabte, přiletí vám na pomoc loď s vojáky. Až to cizákům nandáte, objeví se uprostřed dva velký cizáci. Nejsou zas tak těžký tak je zničte a vlezte do fialové záře. Dostanete se do lodi. Nejdřív vás napadne bílý cizák který vás zabije ne jednu ránu.


Radši ho hned zabijte. Poté na vás půjde spousta cizáků ze všech 4 dveří. Za jednou z barikád najdete power-up (neviditelnost). Nakonec se otevřou větší dveře. Jděte do nich. Bohužel narazíte na zamčené dveře. Vraťte se zpátky a dveřmi hned vpravo. Projděte růžovými chodbami až se dostanete do místnosti z druhé strany velkých dveří. Opět postřílejte hordu cizáků. Dolu buď seskočte, nebo tam sejděte chdbou. Dole otevřete vojákům velké dveře a dál se vydejte dveřmi napravo. Postuptjte chodbou až do místnosti s odlétající lodí. U druhé lodi si vemte power-up (zdraví) a až se otevřou dveře, zabte velké cizáky. Zanedlouho se vám otevřou dveře dál. Jděte chodbou až nahoru na plošinu co startovala loď. Projděte ji (je zde nějaký panel na použití, ale navím k čemu je). Další chodbou se dostanete ještě výš. A další chodba. Tou se doatanete do opravdu tvrdého oříšku. Je tu jeden velký žlutý co do vás praští a jste mrtví. Chodí nahoře. Já to udělal tak že jsem tam vběhl, zabil sem spící potvoru před sebou, a vběhl jsem nahoru za velkým žlutým. Hned jsem na něj hodil lepící granát a zdrhal sem vzadu do dveří. Odsud sem postupně střílel ostatní. Hodí se i sniperka. Dveřmi se de dál. V první místnosti v chdbě si otevřete lékárničku. V druhé místnosti je horda dalších parchantů i s velkým žlutým. Tady jsem nenechal nic náhodě a všechny velký jsem postřílel sniperkou. Zmáčknete další panel a tak zachráníte kapitána Keyse. Nyní ho zas musíte dostat pryč. Tak to vemte chdbou opět zpátky, okolo první místnosti. Chodba vás dovede zpět do strašné místnosti a s novými parchanty. Rovnou s dvěma velkýma. Pokud vám zbyla munice ve sniperce, není nad čím přemýšlet. Pokud nábojů není, pomůže snad lepící granát. Vydáte se zpět za šipkou. Až dojdete zpět na plošinu, stačí stisknout panel a odletíte cizáckou lodí.


4) The Silent Cartographer


Přilétáte na ostrov. Probojujte se přes hromadu cizáků směrem k mostu. Až je vyřídíte, loď vám přiveze auto. Nasedněte a dejte se podél moře rovnou za nosem. Za pár zabitejma cizákama do kopce. U základny je lepší vzít to dolu a postřílet ostatní zeshora. Dole máte power-up (zdraví). Nahoře v základně naleznete akorát zamčené dveře, takže to vemta pod skálou dál okolo moře. U kopce jeďte vpravo nebo vlevo (veprostřed byste spadli). Pak jeďte vlevo mezi skály. Dá se tam jet i s autem když to rozjedete vlevo od stromu. Nahoře bude těžší s autem prokličkovat, ale jde to. Zde se musíte utkat s dvěma velkými cizáky. Až je vyřídíte, jeďte mezi skalami dál a okolo základny dolu. Nespadněte. Vzadu najdete 3 power-upy, všechny na zdraví. Do základny můžete jet také s autem. Čekají tam na vás další 2 velký. Dole už se ale s autem dál nedostanete. Tak dojděte pěšky na konec chodby, kde stiskem panelu deaktivujte ochranu. Při zpáteční cestě vás napadne pár cizáků. Jeďte zase ven. Venku dole pod vámi spadla loď. Je tam několik cizáků. Pokud máte pistoli, staší dát zoom a postřílet je. Pokud ji nemáte, pokuste se je postřílet jinou zbraní. Nyní můžete buď volnym pádem dolu, nebo to zdlouhavě objíždět cestou zpátky okolo dalších cizáků a jejich lodi. Přičemž na konci se vydat po pláži doleva. U spadlé lodi si vemte raketomet. Nyní se musíte dostat do první základny, kde jsou nyní odemčené dveře. Dostanete se tam kterýmkoli směrem okolo ostrova. Vstupte dovnitř. S autem se tam daleko nedostanete.


Jděte tedy pěšky. Za otevřenými dveřmi se běžte doprava podívat, proč byste radši neměli padat a pak běžte cestou vlevo. U šumícího přístroje běšte doleva od něj, v místnosti vše zabte a dál jděte buď dveřmi nalevo, nebo dírou ve skulince v pravém zadním rohu místnosti. Dole zabijte pár velkých a z prostředku jděte dál dolu. Co nejvíc dolu až ke dvojím dveřím. Jděte do levých. Je tam power-up (neviditelnost). Vraťte se a jděte do pravých dveří. Dojdete do rozlehlé místnosti. Z té se dejte chodbou vpravo dolu, tam najdete panel s modrým kruhem. Stiskněte jej pro aktivaci cartographeru. Nyní musíte opět na povrch. Vemte to rovně okolo srázu, tam najdete power-up (zdraví), pak nahoru, z místnosti po plošině, další cizáci, dveřmi a zase po plošině výš až do místnosti kde jsou dveře a těmi opět jděte o patro výš. Odtud vpravo a tmavou chodbou. Za rohem vás čeká velkej žlutej. Nyní už jen vyjděte chdbou přes pár cizáků opět ven. Tam vás už čeká loď.


5) Assault on the Control Room


Právě jste vyloděni do cizácké základny. Tak nasedněte do střeleckého stroje a pokašte cizáky. Jděte dveřmi. za chodbou postřílejte parchanty a dál do dveří na druhé straně. Vyjdete ven, kde sněží. Potichoučku zabte několik spících cizáků pomocí úderu (F) a nasedněte do stroje. Střílejte. Střílejte po cizácích. Dole na zemi na vás už čeká autíčko. Jděte do dveří za mostem. Nyní se vydejte doleva a do blikající chodby. Dalšími dveřmi ak výtahu. Spušťte jej, tím se dostanete dolu. Vyjděte a pomlaťte co nejvíce spících cizáků. Přes malá okýnka před vámi můžete postřílet další cizáky. Nejlépe se zoomem pistole. Nyní jděte doprava a po plošince nahoru se dostanete doprostřed. Projděte dopředu mezi sloupy a doleva až ke dveřím. Přes dveře jděte chodbou ven. Tam nejprve sejměte cizáka ze stroje vlevo, pak stroj na kopečku vpravo. Jděte pomoct vojákům k autu. Zničte lítací stroje, ale pozor. Stačí když do vás narazej a jste tuhý. Dobré je hodit na ně lepící granát. U auta si můžete vzít raketomet a sniperku. Nasedněte a jeďte zničit velkou bombardovací loď.


Jedna přesná rána z raketometu by měla stačit. Dál jeďte mezi hory. Na ledu to pěkně klouže. Naleznete nové vozítko. Tank! Poberte věci vlevo u havarované lodi, nasedněte a jeďte buď doprava do jsekyně nebo po zamrzlé řece mezi skály. Pokud u lítacího stroje zabijete pouze řidiče, můžete do něj nasednout vy. Vznášíte se pak nad sněhem. Bohužel výš letět nemůžete. Tank nejezdí moc rychle, ale zato má dělo. Tím střílíte levým tlačítkem myši. Tím druhým střílíte z kulometu. Dělo se po každé střele nabíjí. To se ukazuje na zaměřovači. Jeďte jeskyní či mezi skalami. Až vyjedete, čeká vás větší bitka. Vpravo od velkého tunelu v rohu naleznete power-up (neviditelnost). Vemte to tedy do velkého tunelu. Dole čekají dva velký cizáci. Dole otevřete dveře použitím panelu. Za tunelem přejeďte levým nespadlým mostem. Vlevo před mostem najdete rakety. Další dveře opět otevřete použitím panelu. Projeďte tunelem a pak vlavo do kopce. V dáli uvidíte cizáckou loď.


Nahoře vpravo u stěny najdete rakety a náboje. Uvnitř budovy najdete v místnosti power-up (neviditelnost). Je tam velkej žlutej, stačí však před něj hodit granát a on do něj vběhne. Djete se tedy za vysokou budovu. Tam vás napadne velká loď a dva velký cizáci. Jeďte mezi skály. Dole pod srázem poběží vaši vojáci, tak si je nezastřelte. Až dojedete dolu, přiletí cizácká loď. Je lepší se před ní schovat za skálu, střílí totiž po vás. Za skálou čekají další velký, power-up (neviditelnost) a raketomet. Ze srázu si také můžete pěkně zaskákat s lítacím strojem. Do jeskyně mezi sloupy můžete jen pěšky nebo na létajícím stroji. Zezadu sezhora na vás začne střílet stroj, tak ho sejměte. Dáj se dejte přes převis. Čeká vás větší bitka. Nejhorší jsou otravné létací stroje. Pomůže lapící granát. Dál jděte do dveří vpravo. Dostanete se do známé místnosti. Jděte doleva a okolo všeho projděte k dalším dveřím. Za nimi vyjeďte výtahem. Hnad nahoře vás čeká cizák, tak se nenechte překvapit. V chodbě na výstupku nezapomeňte lékárničku. Dál jděte doprava okolo až k blikajícím dveřím. Vyjdete opět ven na most. Probojujte se skrz něj a v další místností okolo a do chodby, dál okolo do dveří. Skrz druhý most, další místností do chodby. Hned za rohem pozor na velkého sekacího. Dál to nandejte dvoum velkym cizákům a jděte do dveří.


Venku opět bitka. Vzadu parkuje letadlo, tak jestli si pospíšíte hned k němu, měli byste to stihnout dřív než do něj nasedne někdo jiný. S letadlem to nebudete mít o moc lehčí, ale jde o ten pocit. Hlavně nejdřív zničit druhé letadlo. Když poletíte neustále za ním, nemůže na vás a vy ho sestřílíte dělem (sekundární střelba). Pak doděláte ostatní na skalnatym mostě. Hlavně kontrolujte jak je letadlo poškozeno. Bude-li mít poslední dvě čárky, radši přistaňte. Pak jděte do druhých dveří na mostě. Z místnosti chodbou a výtahem. V další místnosti veprostřed nahoře poberte věci a dveřmi dál. Jste venku. Pokud potichu půjdete se sniperkou doleva, stačí namířit a sejmout řidiče na lítacím stroji a pak si jej můžete vzít. Zničte velkou loď a pak to vemte po šikminách po stranách základny. Po chodnících jděte výš. Můžete lětět se strojem. Nahoře zabte velký cizáky, nejlépe se střílecím strojem. Jděte dál výš, velké dveře jsou zavřené takže je otevřete panelem vpravo od nich. Za nimi čeká hromada cizáků. Dál jděte dalšími dvěmi velkými dveřmi až do kontrolního centra. Tady spustíte dámu a dostanete úkol najít kapitána Keyse.


6) 343 Guilty Spark


Přilétáte do džungle. Prší, je mlha a džungle je nepřehledná. Dojděte k spadlé lodi kousek před vámi. Jestli ji nevidíte, otočte se tak aby šipka na kulometu směřovala dolu. Od ní běžte tam co spadli cizáci. Odsud doleva, okolo spadlé cizácké lodi a ještě jednou do leva. Vyskákejte a přejděte po větvi k stroji. Z něj všechny postřílejte. Slezte z kopce a jděte doprava do budovy. Aktivujte velký výtah a dole za stěnou se značkami jděte dveřmi. Seskočte a dál do dveří po pravé stěně (vlevo vzadu v rohu je lékárnička). Zde obejděte chodbou k odemčeným dveřím. Další místností dveřmi vlevo. Tahle chodba zřejmě pamatuje nějaký masakr. Jděte do odemčených dveří vzadu. Zde vskočte do zeleně blikajících dveří napravo. Opět do dveří, zde vás napadne trochu šílený voják. Tak mu to oplaťte (a nebo ho nechte, stejně vám moc neublíží). Rozbořenou místností jděte vlevo v rohu po plošině a do dveří. Aktivujte si most ať to nemusíte obcházet a vstupte do rozbitých dveří. Dále chodbou dolu. Nyní za dveřmi najdete rekordér s tajemnými nahrávkami. Teď vás napadne pár nových příšer. Ty první nejsou zas tak ničiví, ale je jich moc. Ti druzí po vás jdou a mlátí vás. Dostanete jasný úkol. Vypadnout! Tak to otočte, u mostu seskočte a dál dveřmi vpravo, další místnost má dveře též vpravo. Dále musíte vyskákat na vyvýšenou plošinu spadlými přístroji před vámi. Opět si aktivujte most a dojděte k výtahu. Spušťte jej... smůla.


Ten už se nerozjede. Tak běžte zpět a do dveří se značkami. Doleva (můžete si vzít brokárnu, jelikož asi nemáte moc nábojů do samopalu) dveřmi, okolo elektřiny a dalším výtahem. Dole, vpravo na hromadě je power-up (zdraví). Tak jděte levem. Vpravo najdete power-up (neviditelnost). Pokud se vám nepovede přeskákat most jděte chodbou po levé straně a v místnosti vzadu vyskákejte na plošinu a jděte do dveří a do dalších dveří naproti (jestli most přeskáčete jděde doprava). Tady seskočte dolu a dál jděte do chodby. V další místnosti jděte chodbou naproti. Dále poberte vpravo na bedně věci a skočte z ní nahoru na rozbitou plošinku. Odsud jděte dveřmi. Aktivujte most a dejte se do chodby se značkama. Odjeďte výtahem. Potkáte skupinu vojáků, tak zpátky do džungle ! Jděte džunglí rovně, až se dostanete přes podivný strom k červeně blikajícím světýlkům. Odsud dojděte doleva k budově a počkejte až si vás najde modré létající světýlko. Promluvíte si s ním.


7) The Library


Teleportujete se se světýlkem. Jděte za ním. Napadne vás spousta malejch potvor a to i ve velké verzi. Vždy když se světýlko zastaví, stačí pod něj dojít a ono bude pokračovat. Projděte velkou chodbou a pak jděte do malé chodby vpravo (za světýlkem). Okolo propasti do chodby vlevo, za ní vpravo a hned ke dveřím za světýlkem. To vám doletí otevřít. Až otevře, vstupte. Jděte za ním doprava, na chvíli se vám ztratí, tak až se opět objeví, jděte za ním dál. Chodbou doleva, znovu doleva, doprava a znovu doprava. V propasti najdete power-up (zdraví). Já to udělal tak, že jsem před všema utekl až sem k téhle díře, vzal zdraví a všechny postřílel odsud když na mě šli. Máte zde dost zdraví a když mezi ně ještě hodíte granát, nemají moc šancí. Nejlepší je na ně brokovnice. Jděte dál, světýlko se brzy objeví. Na křižovatce 2x doprava, doleva, rovně. Zde vám pomohou noví přátelé, létající stroje útočící paprskami. Super! Dál se dejte vzadu doleva za padajícími kruhy a vstupte za nimi na plošinu. Nahoře se dejte chodbou, doleva, rovně a doleva za světýlkem. Pomohou vám další stroje. V propasti vemte lékárnu. Nyní musíte vydržet než se světýlko vrátí a otevře vám dveře. Netrvá to dlouho a máte pomocníky. Poté tedy jděte dveřmi a k modrému světýlku vpravo a opět za ním. Jeden z parchantů zde má raketomet. Vstupte do dalších dveří jenž vám světýlko za chvíli otevře a tudy doprava a tunýlkem v propasti.


Na konci doleva za světýlkem. Za ním 2x vlevo a 2x doprava, přes propast a vpravo až nakonec chodby k dalším padajícím kruhům. Nahoře chdbou a doleva za světýlkem. Potkáte pomocníky. Dál tunýlkem z propasti a za ním doleva codbou. Světýlko vám zase uteče tak vydržte než vám otavře dveře. Za dveřmi běžte za ním doleva a za dalšími dveřmi doprava. Za propastí doleva a za další propastí zůstanete na chvíli uvězněn mezi dveřmi. Mě pomohlo schovat se s nabitou brokárnou úplně do rohu a na všechny si počkat. Až bude otevřeno, jděte. Na konci chodby vyjeďte dalším výtahem s kruhama a další chodbu projděte s pomocníkama. U dveří jděte chodbou v propasti a za ní vydržte než vám uráčí odemknout. V chodbě u propasti před dveřmi máte vlevo lékárnu. Nechte si otevřít dveře a jděte. Nyní dojděte doprostřed k modré záři.


8) Two Betrayals


V ukázce se dostanete opět do kontrolního centra a pomocné strojky vás nyní chtějí zabít. Tak jim to oplaťte a dojděte k velkým dveřím. Vpravo je otevřte panelem. Projděte chodbou a otevřete další dveře panelem. Pokud půjdete do budovy před vámi plošinkou nahoru, najdete granáty, pistoli a sniperku. Musíte zničit generátory, takže jděte známou cestou dolu ze základny (vpravo po chodníku a stále dolu). Dole si vlevo vemte raketomet a zničte velkou loď a ostatní. Nasedněte na lítací stroj a dejte se podle HUD šipky nahoru k plošince s dveřmi. Vstupte a v místnosti zničte generátor tak že do něj vstoupíte. Vezme vám to energii a hned na vás zaútočí raketky, tak se jim někam schovejte a postupně je zničte. Jděte dveřmi zpět, nasedněte do stroje a dejte se na most ze skály. Vstupte do levých dveří, z místnosti jděte do blikajících dveří, projděte chodbou. Tihle nepřátelé mají jednu super vlastnost. Nesnášejí se s cizákama, tak vám navzájem ulehčí práci. Jděte do dveří z druhé strany a za chvíli jste venku na mostě. Projděte ho a zase dovnitř. Z místnosti jděte do tunelu, tam pozor na raketometčíka, z další místnosti dveřma. Na dalším mostě vám s lítacím strojem pomohou příšery z mostu, bohužel se jim ale moc neodvděčíte (pozor na další raketometčíky). Pak jděte do dveří.


V místnosti hodují příšerky na mrtvolách. Stačí jedna rána a je po nich. V prostředku nastane menší výbuch. Chodbou a výtahem dál (dívejte se nahoru). Místností doprava okolo a dveřmi, venku vás čeká bitka. Můžete nasednout do vznášecího stroje a bojujte. Dole v údolíčku najdete u zamčených dveří raketomet a lékárničky. Dál jděte od dveří doleva ze srázu a do jeskyně. Na druhé straně si vemte pod kopcem auto a jeďte nahoru a dál k budově. Tam vše pozabíjejte, vlevo od budovy najdete dva lětající stroje. Uvnitř budovy se nachází lékárna. S lítacím strojem vyleťte úplně nahoru nad budovu a tam vás čeká těžká bitva. Vždy když vám rozbijou stroj natolik, že mu bude život viset na vlásku, raději si vemte nový stroj. Pokud nějaký ještě máte v záloze. Po bitvě doleťte do odemčených (zeleně rozsvícených) dveří podle šipky. Uvnitř zuří válka. Vyhrají ty hnusnější, tak jim ukažte proč radši neměli vyhrát (nebude to snadné). Dobré je mezi ně při jejich bitce hodit granát, je jich tam hodně u sebe. Na reketky je docela dobrá brokovnice. Po všem vstupte do generátoru, sebere vám to energii a zaútočí další parchanti. Pak jděte opět dveřmi zpět, nastartujte a leťte úplně dolu. Tam leťte skrz velkou jeskyni, která je tam co jste zničili velkou loď co střílí velký modrý střely. Na konci otevřete dveře panelem vlevo od nich na rohu. Vybouchnou a vy se přes ně už vejdete jen pěšky. Přejděte přes pravý most. Čeká vás na něm schovaná havěť. Za mostem si otevřete velké dveře panelem vlevo a na konci tunelu ještě jedny. Vyjděte do kopce, v dálce na kopečku vpravo parkuje pár vznášecích strojů.


Jeskyně je zasypaná, generátor je vysoko (a nemáte lítací stroj), takže to vemte mezi skalami rovně. Zde vlevo u vchodu do jeskyně je spoustu věcí. Dál se dejte podle zamrzlé řeky, narazíte na menší převis. Buď jděte pěšky, ale lze překážku překonat i s vznášedlem. Když se rozjedete rychle doleva k okraji mělo by se vám povést vyjet nahoru. Parchantů je tady opravdu mraky, proto jsem je ani všechny nezabíjel. Na konci jsou lítací stroje. Já jsem se okolo pravého okraje probojoval za kameny dozadu a ulítl jsem z boje zpátky. Ale jak chcete vy. Leťte tedy zpátky, nad mostem z ledu a tam co ukazuje šipka k plošince s dveřmi. Hlídají to tam raketky. Vstupte, uvnitř je několik silnějších raketek. Vlezte do posledního generátoru a zničte jej. Musíte toho však ještě trochu zničit, aby byl prstenec Halo eliminován.


9) Keyes


Venku bitkaří obě cizácké rasy. Vy se objevíte v jejich lodi a odteď budete padlej na hlavu. Jděte chodbou, ozve se vám kapitán a vpravo za mřížemi můžete zahlédnout jakýsi zámotek. Za dveřmi si cizáci hrají na babu. Vlevo ve dveřích je power-up (neviditelnost), vpravo za rohem probíhá boj. Od místa boje jděte doleva, až ke dveřím. Díra. Spadněte, zachrání vás pád do jakési tekutiny (teče z lodi, co to asi je). Vylezte z ní (stačí plavat nahoru) a jděte směrem od jezírek, za sloup ze skály a cestou mezi skálami. U jezírka jděte hned doprava, vlevo jsou jen cizáci. Okolo jezírka a opět mezi skály nahoru. Na cestě něco bouchne, pozor na to. Taky tam leží sniperka. Dojděte ke spádu. Před vámi se bojuje, tak skočte do tekutiny, vylezte a projděte pod skálou. Dejte se do tmavého místa mezi skály napravo. Je tu střílecí stroj s cizákama. Dál okolo jezírek doprava a do kulatého vchodu ve skále. Seskočte a dál po bitvě okolo většího jezera doleva a mezi skály. Dojdete ke vchodu do lodi. Vpravo od skály je u jezera power-up (zdraví). Obejděte skálu a dojděte k výtahové záři pod lodí. Brzy vás to teleportuje nahoru. Jděte do otevřených dveří (světlejších), přes dveře, až na horní plošinku místnosti. Můžete buď seskočit, anebo jít po plošince, dveřmi, za nimi doleva a chodbou až dolů.


Vpravo vzadu je power-up (zdraví), dál jděte chodbou vlevo vzadu. Na konci u díry jsou dveře, které nikam nevedou, ale je za nimi checkpoint (uložení). Tak skočte do díry. Jděte rozpadlou chodbou, u odboček 2x doprava, až do velké místnosti. Po plošince dojděte nakonec a do druhé chodby. Kdyby jste spadli, zpět se dostanete dveřmi napravo od velké díry ven. Projděte tedy chodbou o patro výš. Přiletí loď a přiveze další cizáky. Po všem dojděte doprava k šipce a hned do chodby před vámi. Uslyšíte naříkání kapitána. Vlevo u hořící zapadané chodby je za rohem lékárna. Dál jděte rovně a další odbočkou doleva. Jste u zámotku (vpravo za dveřmi lékárna) tak k němu dojděte. Kapitán nikde. Vezmete si cosi z hlavy a musíte vypadnout. Zazadu se na vás vyřítí várka nepřátel. Pak se dejte doleva dveřmi zpět. Pozor! Nepřátelé za dveřmi okamžitě hází lepící granáty, tak se jim uhněte. V chodbě na křižovatce se dejte doprava a dveřmi rovně. Dojdete do místnosti (dost tam háží granáty), všechny zabijete a počkáte. Přiletí loď a dva lítací stroje. Pomocí nich odletíte. Buď můžete seskákat rovnou dolu k nim, nebo jít chodbami dlouze dolů. Na konci plošinky se dáte chodbou doleva, z nižší plošinky doprava další chodbou (tou první) a jste dole. Nastoupíte do stroje na který ukazuje šipka a odletíte.


10) The Maw


Přiletíte do poslední mise. Do velké lodi Pillar of Autumn. Teď už v dosti poničené fázi. Trochu se vám nepovede přistání, ale to je zde obvyklé. Jděte rovně a doleva. Napadnou vás raketky. Na konci doprava a dál doprava do malého tunelu. V něm první odbočkou doleva a dolu po žebříku (nejprve to tam radši vystřílejte). Dole jděte doleva, za rohem na vás vyběhnou parchanti, na konci chodby vám dveře vlevo otevřou sami napřátelé. Jděte jimi dál, za dalšími dveřmi se vlevo schovává velký cizák, ale ostatní se s ním rádi poperou. Přímo před vámi za sloupem je lékárna. Jděte chodbou doprava a malými dveřmi doleva (další spousta cizáků). Místností dojděte do zadního levého rohu a za dveřmi doleva. V chodbičce napravo je lékárnička. Za ní dojděte doprava do řídící místnůstky až nakonec. V ukázce dostanete pokyny jak zničit prsten, modré světýlko vám trochu naruší plány a napadnou vás raketky. Zničte je a jděte zpátky. Chodbou a nyní zadními dveřmi doprava. Jste v místnosti, kde je spoustu samopalů (většina ale bez nábojů), projděte ji a dveřmi pryč. Vpravo za nimi jsou dva velký cizáci. Je tam na zemi ale spoustu granátů, takže tam stačí hodit jeden a ostatní by měli už řetězovou reakcí bouchnout sami. (Vpravo u velkých dveří je lékárna) Jděte rovně úzkou chodbou až ke dveřím za nimiž jsou vpravo silnější raketky. Běžte tedy doprava a nalevo podlezte pod nedootevřenými dveřmi. V chodbě o vás neví dvě raketky, stačí hodit granát. Projděte dveřmi a do dalších dveří doprava (vlevo za trubkami je lékárna). Tam probíhá bitka. Projděte místností dozadu a vylezte po žebříku.


Po plošince to vemte dozadu a do proskleného mostu. Dole se to naplní příšerami. Nechoďte delší částí přes most, ale jděte z místnosti s panelama doleva (přichází spoustu příšer). Na rozcestí když půjdete rovně, najdete power-up (zdraví). Dál se jde ale doprava a dvířkami doleva do tunýlku. Tam doprava, doleva, doprava a kakamkoli (vpravo k lékárně, rovně do nejtužší bitky s cizákamka, vlevo a doprava do bitky s raketkami a vlevo a rovně do prázdné místnůstky vedle raketek). Vyjděte na chodbu kde byla bitka a jděte vpravo. Pokud půjdete chodbou dál doprava a dveřmi doleva, dojdete do zbrojnice kde je spoustu raketometů a samopalů. Dál jděte do posledních otevřených dveří nalevo (před zbrojnicí, dole je šipka s nápisem engineering), v chodbě na rozcestí je jedno kudy se vydáte. Dorazíte do velké místnosti a uslyšíte modré světýlko. Dejte se buď doprava až k šikmé plošince po níž vyjdete výš. Tam doleva, na zdích tam je spoustu lékáren, na konci jděte doprava do dveří s nápisem level 2. Nahoru a po plošince doprava a nahoře do dveří level 3.

Chodbou dojdete až úplně nahoru. Anebo se dole dejte doleva, vzadu v rohu vyjděte plošinku, dál doleva do dveří level 2 a chodbou na další plošinku kde přes povalený a stojící objekt napravo vyskáčete na trubky a z nich nahoru k panelům. Zmáčkněte první panel (šipky je ukazují), avšak když panel zmáčknete, dostanete za úkol zničit reaktor v potrubí, které se otevře. Musíte do potrubí ze strany kde je žhavé střelit střelu z raketometu nebo hodit dva granáty. Je to velice obtížné. Granáty musíte hodit přesně do dir. Raketu stačí střelit jednu do díry (to je lehčí). Až potrubí otevřete, skočte na něj úzkou štěrbinou mezi zdí a tím potrubím pod plošinou za vámi. Poté podlezte po potrubí a skočte dovnitř (je tam delší hrana). Hoďte granát do horního a i do dolního poklopu k tomu žhavému. Můžete jen když je to otevřené. Pokud máte raketomet, stačí skočit na otevírající se potrubí a střelit do žhavého. Až potrubí vybouchne (a s ním i spoustu objektů v místnosti), nesmíte v něm zůstat než se zavře, jinak by jste se tam udusili. Dolu je to docela vejška, tak můžete skočit na něco vyššího pod vámi nebo pokud jste na potrubí stačí přejít zpět, neboť se opět zavře. Jestli tohle vše uděláte, neradujte se. Musíte to udělat ještě třikrát. Dojděte tedy k druhému panelu a stiskněte jej a opět zničte žhavé místo v potrubí. Pak jděte uličkou po plošince mezi oběma panely na druhou stranu, kde jsou další panely.


Opět zničte obě potrubí jako předtím. Až to uděláte za chvíli dostanete úkol zmizet odsud. Jděte zpět uličkou a do dveří vlevo (podle šipky). Projděte chodbou až k červeně osvětleným dveřím, za nimi rovně a doleva. Dveře od výtahu vybouchnou. Cizáci. Vlezte do výtahu a počkejte až se dveře zavřou. Nastane výbuch. Za spousty výbuchů dojedete nahoru. Vylezte, nyní máte šest minut na to abyste vypadli. Tak jděte doprava. Musíte o dva kilometry dál, tak přeci nepůjdete pěšky. Vyberte si nějaké funkční (nehořící) auto, skočte na něj, nastupte a jeďte dál, okolo dalšího auta doleva a do kopce. Nyní to vemte přes všechny sloupy, vyvýšeninky, podjezdy a tak dále na druhou stranu. Nikoho nezabíjejte (tam nepočítám ty co přejedete). Nestihli by jste to. Zde nejezděte u zdi vpravo nebo vlevo. Je tam překážka. Můžete to vzít rovně, do vyvýšeniny a přes pár skokánků a podjezd až do druhého tunelu. Tam projedete obloukem do další místnosti. Opět nejlépe jeďte rovně. Skokánkem vysoce skočíte a nejspíš by jste vypadli z auta (v takovém případě narovnejte auto, nasedněte a jeďte dál), tak jej raději objeďte a další vyvýšeninkou do dalšího tunelu se sloupama. Bitkám raketek s příšerama se raději vyhněte, otevřených odboček (dveřích) si nevšímejte. V další místnosti musíte okolo pravé nebo levé stěny, uprostřed je překážka. U stěny se snažte jet rovně po úzké plošince, na konci sjeďte a šup do tunelu a v něm do kopce. V další místnosti jeďte podjezdem a za tím buď skokánkem, ale radši dalším podjezdem, jak se vám to povede. Skokánkem by jste museli kličkovat mezi sloupama a pak skočit další skokánek. Přiletí nad vás loď, tak se moc nezastavujte. Dalším tunelem z kopce a spádem. Vzadu je další auto, ale to určitě nepotřebujete (leda že by jste to předchozí ztratili), vjeďte na most a tam co ukazuje šipka. Čekejte. Přilétá pro vás loď.


Ale... spadne ! Jeďte dál po mostě, dalším tunelem rovně, z kopce a mezi sloupama. Dlouhým bouchajícím tunelem dojeďte až nakonec, kde spadnete až úplně dolu. Tam podjezdem jeďte dál, skočte skokánek a v tunelu obloukem, úzkou chodbou, okolo sloupua a dolu, kde musíte opustit auto. Oběhněte badny a běžte rychle k lodi. Když to stihnete živí, jste na konci !!! Utečete před všema do lodi a odletíte. Loď Pillar of Autumn vybouchne a zničí prsten. Vy si v lodi ještě povíte něco s Kortanou, spustí se credits a malá animace s modrým světýlkem.C. Zbraně :


1) Pistol


munice:             rounds

max. munice:        120 + 12

max. nabito munice: 12

původ:              lidstvo


Pistol v této hře není jen tak k ničemu. Má 2x zoom a tudíž když zrovna u sebe nemáte sniperku, ale pouze pistoli, můžete zabíjet na dálku s ní. Funguje to dobře.


2) Assault rifle


munice:             rounds

max. munice:        600 + 60 (v zásobě + nabito)

max. nabito munice: 60

původ:              lidstvo


Asi nejběžněji používaná zbraň. Není slabá a dá se s ní zabít kde co. Rychle jí dochází náboje v zásobníku. Na displeji máte ukázán počet munice v zásobníku a taky na jakou stranu jste právě otočeni.


3) Plasma pistol


munice:             batery

max. munice:        100

max. nabito munice: nenabíjí se, zahřívá se

původ:              Covenanti


Plazmová pistole je spíše nouzová zbraň když vám dojdou náboje do Assault rifle. Najdete ji skoro u každé mrtvoly cizáka. Podržením spouště se zbraň více nabije a vystřelí větší střelu, na dálku ji ale nemá cenu střílet, protože nepřítel se střele stejně vždy uhne. A na blízko vás nepřítel dřív než nabijete stejně ustřílí sám. Účinější je střílet za sebou malé střely, avšak takto se pistol brzy zavaří a je nutné ji nechat vychladnout. Síla nabití zbraně se ukazuje na kruhu zobrazeném na zbrani. Až v poslední misi jsem zjistil, že (podle mě) je plasma pistol lepší než plasma rifle: pomaleji ubývá baterie a pomaleji se zahřívá. To je hlavní.


4) Plasma rifle


munice:             batery

max. munice:        100

max. nabito munice: nenabíjí se, zahřívá se

původ:              Covenanti


Funguje stejně jako plazmová pistole, akorát se nedá nabít na větší střelu, pouze střílí za sebou pomalé střely. Také se při zátěži zahřeje a opět musí vychladnout. Sílu zahřátí ukazuje zbarvení značky na levé straně zbraně.


5) Sniper rifle


munice:             rounds

max. munice:        24 + 4

max. nabito munice: 4

původ:              lidstvo


Jedna z nejlepších zbraní nejen v téhle hře. Máte k dispozici zoom 2x a 8x, ale můžete střílet i bez zoomu, neboť máte k dispozici i obyčejný zaměřovač. Zbraň je velice silná a častokrát s ní vystřílíte oblast dřív, než na ni vůbec vstoupíte. Velice vám ulehčí práci. Při zoomu když namíříte na nepřítele, ukáže se vám vzdálenost a výška cíle. Také při zoomu máte možnost nočního vidění ([Q]).


6) Needler


munice:             rounds

max. munice:        80 + 20

max. nabito munice: 20

původ:              Covenanti


Tato zbraň vysílá střely, jenž se pohybují směrem na nepřítele. Zkrátka když se uhne, střely se opět namíří na něj. Uhnout tomu sice jde, ale hůř. Střely nejsou moc silné, takže nečekejte nějakou superzbraň. Nabodnou se do cíle a poté lehce explodují. Ve větším množství vystřelených střel dokáží udělat trochu rozruch. Množství zbvývající munice v zásobníku vám signalizuje délka bodců na zbrani.


7) Rocket launcher


munice:             rounds

max. munice:        8 + 2

max. nabito munice: 2

původ:              lidstvo


Klasický raketomet. Vše zničí, vše rozbije. Nevyplatí se střílet těsně před sebe. Pokud cizáci nestačí uhnout, zabijete s ním i větší skupiny. Co dodat.


8) Shotgun


munice:             rounds

max. munice:        60 + 12

max. nabito munice: 12

původ:              lidstvo


Brokovnice jaksepatří. Vejde se do ní velké množství nábojů, je silná i na relativně větší vzdálenost (nemyslím tím na druhej konec mapy) a zabije kdeco na jednu ránu.


9) Fragmentation grenade


max. munice:        4

původ:              lidstvo


Obyčejný granát. Je docela silný, avšak zase tolik ho neužijete, protože když ho hodíte mezi cizáky, většinou mu utečou dřív než stačí explodovat.


10) Plasma grenade


max. munice:        4

původ:              Covenanti


Granát, jenž se při hodu na nepřítele přilepí a drží na něm (pak vybouchne). Pokud ho trafíte mimo nepřítele, funguje stejně jako Fragmentation grenade. Ale pokud se přilepí, funguje výborně.


11) Flamethrover


munice:             canisters

max. munice:        600 + 100

max. nabito munice: 100

původ:              lidstvo


Tahle zbraň se vyskytuje jen v multiplayeru. Je to klasický plamenomet, neni moc účinný na velkou dálku (vlastně tam ani nedostřelí), ale na blízko to už ano. Nepřítel chytne a to mu učiní velkou ztrátu zdraví. Počet nábojů znázorňuje ukazatel napravo na plamenometu. Také se tahle zbraň může přehřát (pokud střílíte dlouho bez přestání), což ukazuje červená čára vlevo vedle počtu nábojů. Pokud střelíte blízko u zdi, můžete se zapálit sami a to je dost nebezpečné.


12) Fuel rod gun


munice:             battery

max. munice:        100

max. nabito munice: nenabíjí se, zahřívá se

původ:              Covenanti


Opět jen multiplayerová zbraň. V singleplayerové hře ji používali jen Covenanti (takoví ti malí parchanti), ale pro vás nebyla k dispozici. Je to silná zbraň střílející zelené plazmové střely, každá střela plejtvá 3 až 4 náboje baterie. Pokud budete střílet stále za sebou zbraň se za chvíli zahřeje, což ukazuje modrofialová čára na levé straně zbraně (ta dolní). Horní zelená čára zbývající energii v baterii.D. Vozidla :


1) Warthog


pasažérů: 3

zbroj:    rotační kulomet

původ:    lidstvo


Bojové auto, první vozidlo ve kterém se ve hře svezete. Dobře se ovládá, je nezničitelné (krom toho když vám spadne někam do hlubin propastí), ale bohužel z něj nemůžete ža jízdy sami střílet. Musíte na to být dva. Takže buď řídit nebo střílet.


V multiplayeru se vyskytuje ještě raketometná verze tohoto autíčka. Místo rotačního kulometu má na zádi připevněný raketomet. Ten se vždy po třech střelách musí nabít, což se ukazuje na zaměřovači.


2) Gun turret


pasažérů: 1

zbroj:    plasmové střely (fialové)

původ:    Covenanti


Střílecí stroj, stojící na třech nohách. Přesto se však nemůže pohybovat, střílíte z něj pouze na místě. Většinou ho moc nevyužijete, neboť v něm nemůžete uhybat nepřátelským střelám, zato nepřátelé jej využívají často. Navíc střílí docela nepřesně.


3) Scorpion


pasažérů: 5

zbroj:    dělo střílící rakety, kulomet

původ:    lidstvo


Lidský tank. Je dosti pomalý, ale velice silný. Po vystřelení se musí nabít, za jak dlouho znázorňují tečky na zaměřovači. Kulomet střílí naustále. Scorpiona moc ve hře nepotkáte.


4) Ghost


pasažérů: 1

zbroj:    2 plasmové střely (modré)

původ:    Covenanti


Vznášecí stroj, jenž lítá jen kousek nad zemí takže výš se s ním nedostanete. Je zničitelný. Střílí dvě plazmové střely najednou, ale jako páni bojiště si v něm připadat nebudete. Na to je tu Bunshee. Ale zase narozdíl od ostatních vozidel může strafovat do boku.


5) Banshee


pasažérů: 1

zbroj:    2 plasmové střely (modré), plazmové dělo (zelené)

původ:    Covenanti


Létající stroj, který je doopravdy silný, hlavně díky plazmovému dělu. Doletíte s ním kamkoliv, uhnete se kdejaké střele, prostě žůžo. Stroj je zničitelný, dělo se musí po každé střele nabít, což opět vidíte na zaměřovači (jako u Scorpiona). Stačí dělat nálety nad příšerama a postupně je dělem sestřílet. Lze také jen mířit na ně a stále letět dozadu. Stroj tak skoro stojí na místě, ale to není taková švanda jako lítat mezi všemi sloupy a dělat nálety. Bohužel Bunshee také nebude moc časté vozidlo a když ho už budete mít, brzy stejně budete muset použít své prochozené boty.


KONEC.

Podpořte nás koupením hry:

Partneři a přátelé:

Copyright (c) 1996 - 2019 Jan Svatoš a Ing. Miroslav Moucha
Všechny materiály zde zveřejněné jsou chráněny autorským zákonem a jejich přebírání bez souhlasu autora je výslovně zakázáno.