1. Další naše weby:
  2. Gta.cz
  3. Mafia & Mafia 2
  4. NFS
  5. S.T.A.L.K.E.R.
  6. Gothic
  7. Worms
  8. Vietcong
  9. T-Games
  10. Webtech

Děkujeme Vám, že máte zájem stahovat soubor:

Vyčkejte prosím, až uplyne odpočet, poté můžete začít stahovat:

7
Knihovny online
Vyhledat hru:
Hledáte tady Váš WinCheater 2?
Tak to pojďte sem!
Heroes of Might & Magic 4
Heroes of Might & Magic 4 - návod

Napsáno exkluzivně pro www.cheater.cz - všechna práva vyhrazena. K uveřejnění potřebujete náš souhlas - pište na scorpions@seznam.cz.Taková strategie jako Heroes of Might and Magic 4 je snad všude okolo známá, takže se ani nemůžete divit, že jsem se rozhodl vytvořit návod na tuto skvělou hru.


Hra má celkem šest kampaní za všechny možné rasy, které ve hře potkáte a budete s nimi nebo proti nim bojovat.


A) The true blade


1. mise


cíle:


- zabijte nepřátelské hrdiny


Na úvodní mapě máme dva nepřátele, kterých se nemusíte moc bát. Oba dva jsou situováni na jihu, takže se můžete celkem v klidu rozrůstat a zbrojit. Hlavní zásadou je, že byste neměli přijít o žádného z vašich hrdinů, protože s vámi budou pokračovat do dalšího scénáře a značně vám tak zjednoduší hru.


Až budete připraveni, tak zaútočte a smeťte nepřítele jediným útokem na jeho první hrad. Hrady má celkem čtyři a všechny slušně vyzbrojené, ale dá se to ustát. Poslední hrdina je schovaný za věží - je nutné najít klíč a hrdinu zabít - mužete tam poslat pouze Lysandera.


2. mise


cíle:


- najděte vědmu úsvitu a plňte její úkoly


Nejdříve se dejte teleportem, který vás zavede ke klíčníkovi. Tím je cesta dál volná. Pokračujte k druhé věži, kde po vás chtějí meč bohů - artefakt je někde poblíž. Takto pokračujte dál, dokud se nedostanete do podzemí, kde je teleport na sever. Nakonec stačí vylézt na povrch k vědmě.


3. mise


cíle:


- najděte všechny hrdiny


Nejprve se vydejte přes můstek a zamiřte k nedalekému vězení, kde osvobodíte dalšího hrdinu - Olwu. Ten se přidá a vy můžete v klidu pokračovat dál. Na severovýchodě jsou dva hrady, které se jistě budou hodit. Na jihovýchodě najdete teleport, který vás zavede nedaleko jedné stavby, ve které je i poslední hrdina.


4. mise


cíle:


- zabte hrdiny nepřítele a osvoboďte Kentaina


Tak tohle je opravdu minimapa, jak má být. Stačí pokračovat dál, protože bažiny, které jsou všude na mapě vás prostě dál nepustí. Až se dostanete k jedné bráně, stačí vyhrát souboj a pokračovat dál. Narazíte na jediný hrad, v jehož vězení čeká onen cílový hrdina.


5. mise


cíle:


- zabte nepřátelské hrdiny


Nejdříve se trochu porozhlédněte a vydejte se nalevo, kde je vesnička a v ní je možné si najmout pár lidí. Nepřítel má všechny hrady na jihu, takže je cíl jasný. Až se zbavíte nepřítele na povrchu, musíte se bohužel podívat do podzemí, kde jsou další hrady a ještě o něco silnější. Za šedou bránou na jihovýchodě na vás čeká váš nový král - Lysander.


B) Glory of day past


1. mise


cíle:


- získejte všechna města


První mise za vašeho nového hrdinu - barbara Waerjaka. Naberte si lidi z okolních budov a postupujte na východ, kde najdete loď. S tou se doplavte na malý ostrov, kde je zelený stan a vozík s kamením. Ten dovezte do hradu a máte město.


Pokračujte k dalšímu hradu, kde po vás chtějí, abyste zabili všechny medůzy za řekou, tak je vybijte a další pozice je tu pro vás. V podzemí je poslední hrad s úkolem. Místní obyvatelé chtějí, abyste zabili bílé behemoty - ti jsou opodál a jsou fakt tuzí.


Nakonec zničte hrad modrého hráče.


2. mise


cíle:


- zničte nepřítele


Velice snadná mise, protože je na mapě hodně hradů a tím pádem i hodně zdrojů a bitev, což každého jistě potěší. Hradů je opravdu monoho - na severovýchodě je hrad chaosu, na SV, JV a jihu neutrální přírodní hrady, . . . Zbývá tedy zabít všechny protivníky. Jen dejte pozor, protože jeden z nich nemá hrad, jen přírodní monstra, takže budete muset trochu hledat na mapě.


3. mise


cíle:


- zabijte Hundrica


Kratinká mise, kde stačí pouze efektivně a bez větších chyb dobývat hrady. První je kousek od vás na západě a další na východě. Nakonec se vypravte i do podzemí, kde je další hrad a hrdina, kterého máte zabít.


4. mise


cíle:


- zabijte Vogela


Začínáte se dvěmi hrady, takže máte alespoň nějaku zálohu. Vydejte se vpravo přes most,  za kterým je věž. Stačí zaplatit menší obnos  a stráže vás pustí dál. Pokračujte k další věži, kde po vás budou chtít 40 skřetů - vy jako barbar jich máte dost v hradu, takže to opět nebude problém.


Další cesta vás zavede na východ, kde je nepřátelský hrad a jeho dobytí vám velice usnadní další cestu. Až vyřežete nepřítele na povrchu, bude nutné sestoupit do podzemí. Vchod je na jihovýchodě. Podzemí je docela tuhé, ale skrývá se zde váš cíl.


C) The pride of peace


1. mise


cíle:


- získejte všechna města


Tato kampaň je ve znamení magie a mladé čarodějky Emilie. Nejdříve si ale musíte obstarat vlastní hrad, abyste měli, kde začít. Nejblíže je kouzelnický hrad vpravo, kde si vybudujte základnu. Pak pomalu začněte zabírat nepřátelské hrady. Na mapě jsou celkem tři hráči a každý z nich má jeden nebo dva hrady, tak se připravte na tuhý boj.


2. mise


cíle:


- zabijte Solymara


Hned na začátku se k vám připojí nový hrdina - Thary. Další dobrá postava ve vaší partě. Mapa má sice i podzemí, ale všechny hrady naleznete na povrchu, takže se nemusíte bát, že budete bojovat ještě v podzemí.


Pokud chcete, můžete si na severu zabrat neutrální hrad, který se jistě bude hodit. Zbytek hradů je na jihu a někde tam jezdí i hrdina, kterého se musíte zbavit.


3. mise


cíle:


- zničte modrého hráče a najděte dračí doupě


Solymara jste sice nezabili, ale aspoň se k vám přidal a další silný hrdina se určitě hodí. Zbavte se nejdříve modrého hráče, který je rozptýlen po mapě. Dračí doupě je v podzemí, takže až budete dost silní, tak tam sestupte a utkejte se se strážemi.


4. mise


cíle:


- zabte krále s nepřátelským vojskem


Začínáte bez hradu, ale mapka je opravdu mrňavá. Hrady jsou zde celkem dva - na JV a JZ. Pokračujte proto jedinou cestou až k doupěti trpaslíků, kteří budou chtít suroviny. Za ně vám prokopou cestu dál - do podzemí. Tam už stačí jen najít nepřítele a ukončit jeho plány.


5. mise


cíle:


- zabijte sira Landrewa


Začínáte se dvěma hrdiny - Emilií a Thary. Mapa je skutečně velká, takže se vyplatí zabírat vše a připravovat se tak na konečný boj. Až se vám povede vyřezat všechno na povrchu, tak se připravte na sestup do podzemí, kde čeká váš cílový hrdina. Je ale dost silný, takže budete mít možná trochu problémy s jeho eliminací.


6. mise


cíle:


- najděte Emilii


Začínáte s vaším hrdinou Solymarem, ale bohužel bez hradu, proto si rychle nějaký obstarejte, abyste mohli posílit vaši armádu a a zaútočit na nepřítele. Naštestí není na mapě podzemí, takže nebude problém najít Emilii. Musíte prolézt úplně vše, protože se objeví pokaždé jinde.


7. mise


cíle:


- zabte Marelina a najděte Meč bohů


Konečně se všichni hrdinové setkali a řež může začít. Bohužel máte své síly rozdělené, takže musíte být dvakrát opatrnější. Má to ale i výhodu, protože můžete zaútočit ze dvou stran. Mapa je opravdu dost velká, takže se připravte na velmi tuhý boj a postupné dobývání všech hradů. Nakonec zamiřte i do podzemí, kde se skrývá onen hrdina. Meč bohů má u sebe, pokud ne, musíte ho získat vy.


8. mise


cíle:


- zabijte Gavina


Přidal se k vám další hrdina a navíc máte na mapě jednoho spojence, takže se snažte, aby nepadl, protože vám rozhodně pomůže v boji proti nepříteli. Nepřítel má bohužel hodně hradů a to hlavně v jihozápadní oblasti. Celou oblast spojuje jediná řeka a ten, kdo ji ovládá, ovládá obranu i útok na druhou stranu.


D) Elwin and Shaera


1. mise


cíle:


- najděte Gramina


Poměrně krátká mise, protože se stále držíte jediné cesty. Váš nový hrdina vám ale rád pomůže, takže to bude cesta příjemná. Naleznete zde nejrůznější hrady, teleporty a také podzemí, kterým musíte projít.


2. mise


cíle:


- zničte nepřítele


Trochu horší mise, protože prakticky nemáte, kde doplnit svou armádu, takže musíte být maximálně opatrní. Modrých hyder si nevšímejte, rozdrtili by vás, nebo alespoň vám udělají dost velké ztráty. Pokračujte dál a prozkoumávejte všechno, co můžete. Oranžový protivník totiž nemá hrad a má pouze přírodní zvěř.


3. mise


cíle:


- sestavte zrcadlo pravé lásky


Začínáte jako obvykle bez hradu, takže je jasné, že si nějaký musíte sehnat. Až nějaký seženete, vydejte se na sever, teda, pokud tam již nejste a místnímu alchymistovi dejte lahvičky - pustí vás ke stanu a tím i dál na mapě.


Nepřítel je sousteděn  na jihu a má tuhou základnu, takže se připravde na krutý a tvrdý boj. Lze to ale zvládnout. Nakonec posbírejte artefakty a sestavte artefakt konečný.


4. mise


cíle:


- najděte Mirithlas a zabijte Harka


Na mapě máte tentokrát dva nepřátele, ale oba dva mají  dost hradů, takže prorazit linie je trochu těžší, než by se mohlo na první pohled zdát. Nejlepší je opět vybít oba nepřátele a pak se soustředit na cíle mise. Artefakt naleznete v jednom z dobytých hradů a Harko je na severozápadě. Potřebujete ale klíč, který je ve stanu na opačném konci mapy.


5. mise


cíle:


- zabijte Harka


Harko vám utekl, ale nový hrdina Gramin se o něj postará. Tato mapa je opravdu velká a nepřátel je zde požehnaně, proto je dobré útočit postupně a mít vždy dobře zajištěné hrady, aby se nestalo, že jeden hrdina vám zničí půl vaší armády.


E) Half dead


1. mise


cíle:


- získejte Vitross


Nejprve si budete muset obstarat hrad. Je dobré také prouzkoumat podzemí a zvětšit tak svoji armádu. Hrad je kousek nalevo od vás, sice barbarský, ale to nevadí. Pak pokračujte teleportem přes řeku a projděte branami dál. Dostaňte se přes nepřátelské hrady až k vašemu cíli.


2. mise


cíle:


- zachraňte Kalibar


Začínáte opět bez hradu, takže se dejte po jediné možné cestě kupředu a na jeden nekromantský narazíte. Prozkoumejte mapu a až budete připraveni, tak použijte teleport do jiné oblasti a zmasakrujte modrého hráče.


Pak už jen stačí projíždět branami a dávat strážcům to, co chtějí - např. 8 draků, artefakt Andělská čepel,... Zanedlouho se dostanete k vašemu cíli.


3. mise


cíle:


- získejte 5 vlajek síly


Na tomhle není, co říct. Stejně musíte projezdit celou mapu a "vjet do každé vlajky", aby se vám přičetla, takže pomalu prozkoumejte zem a připravte se na boj s protivníkem, který vám bude znepříjemňovat život.


4. mise


cíle:


- zabijte Malvica


Začínáte opět a zase bez hradu, takže je nutné si nějaký sehnat. V klidu a bez většího spěchu si dobyjte nepřátelský hrad a pak vymlaťte to,co je na povrchu. Nakonec najděte vchod do podzemí, kde je spousta zajímavých věcí, ale hlavně také váš cíl.


5. mise


cíle:


- zabijte Kallibara a získejte Nekurrum


Poslední mise této kampaně, tak si ji pěkně vychutnejte. Mapa je sice dost malá, ale aspoň to budete mít rychle za sebou. Jediný teleport v oblasti vede k vašemu cíli, ale je nutné ještě najít cestu dál. Pro vás to ale jistě nebude problém. Můžete také využít teleport draků, který vás přenese tam, kam potřebujete.


F) A pirate's daughter


1. mise


cíle:


- získejte všechny hrady


Začínáte na malém ostrůvku někde v moři, tak ho projeďte a stejně tak i ostatní ostrůvky v okolí. Pak se naloďte a pokračujte na severozápad, kde je první hrad. Seberte ho a máte vystaráno. Teď už stačí jen jezdit po mapě a hledat vaše další cíle. Nemá význam uvádět jejich lokaci, protože musíte stejně mapu prolézt.


2. mise


cíle:


- zabijte kapitána Swifta


Nejdříve, ještě než začnete hon na Swifta si obstarejte hrad. Dobrý je ten na východě, je totiž neutrální a bude se hodit. Mapa je hodně velká a cílový hrdina jezdí tak různě po mapě, takže budete muset postupně dobýjet jednotlivá území. Naštěstí zde ale není podzemí.


3. mise


cíle:


- sestavte oko chaosu


Začínáte na malém ostrůvku kdesi v moři. Musíte se tedy nalodit a nejít nějaký hrad. Až ho najdete, tak se můžete vydat dál do oblasti a získávat další hrady a hlavně artefakty, se kterých pak sestavíte to, co potřebujete.


4. mise


cíle:


- zabijte Pete Girlyho


Váš věrný druh se od vás odpojil a již nemá stejné názory jako vy. Vy ale nemáte opět žádný hrad, takže se dejte na sever, kde na jeden narazíte. Pete má silné hrady, ale postupnými útoky ho v klidu můžete zničit. Nejlépe tím, že zaberete jeho hrady.


5. mise


cíle:


- zabijte mořskou královnu a její potvory


Poslední mise ve hře a opět giga mapa. Hledat mořské potvory není snadné, protože jsou různě rozházené po mapě a některé se i pohybují, ale to jen ve vyjímečných případech. Vyčistěte proto mapu od těchto bestií a zabijte jejich  královnu.


KONEC.

Podpořte nás koupením hry:

Partneři a přátelé:

Copyright (c) 1996 - 2019 Jan Svatoš a Ing. Miroslav Moucha
Všechny materiály zde zveřejněné jsou chráněny autorským zákonem a jejich přebírání bez souhlasu autora je výslovně zakázáno.