1. Další naše weby:
  2. Gta.cz
  3. Mafia & Mafia 2
  4. NFS
  5. S.T.A.L.K.E.R.
  6. Gothic
  7. Worms
  8. Vietcong
  9. T-Games
  10. Webtech

Děkujeme Vám, že máte zájem stahovat soubor:

Vyčkejte prosím, až uplyne odpočet, poté můžete začít stahovat:

7
Knihovny online
Vyhledat hru:
Hledáte tady Váš WinCheater 2?
Tak to pojďte sem!
Imperium Galactica
K této hře bylo nalezeno více záznamů:
Imperium Galactica - průvodce

Vítám vás u naprosto skvělé hry, která vás přenese do role velitele Empire galactica. Bohužel se začíná rozpadávat a je nutné ji opět sloučit v jeden celek a bojovat proti zákeřné rase Garthog, která se pomalu, ale jistě získává další a další uzemí. Pokud se vám líbily hry jako je Master of Orion, pak toto je přesné pro vás.


Tento návod je určen pro začátečníky, popisuje pouze do hodnosti Comander, neboť po dalších povýšení se vám pouze zvětší mapa působnosti a dál už je zbytečné popisovat.A. Instalace a konfigurace


Vzhledem k tomu, že tato hra je docela stará (ale to nemění nic na faktu, že po těch letech je pořád skvělá), se může vyskytnout několik problémů. Pokud si chcete tuto hrát na novějších strojích, jistě budete mít zádrhel. Doporučuje se před startem nastavit plochu 640 x 480 a 256 barev, dále v SETUPu hry nastavit NO SOUND, pak by neměly být problémy.B. Hra začíná


Ovládání této hry je docela intuitivní, moc tabulek tady není a ikony již samy o sobě řeknou vše.


1) Důležité ikony :


STARMAP - zapne se hvězdná mapa, kde uvidíte vaše planety a lodě, tedy život v Impériu

COLONY - umožňuje vám přepínat po koloniích

COLONY INFO - velmi důležitá ikona, kterou byste měli často aktivovat, zjišťuje potřeby kolonistů na planetách

BRIDGE - vrátí vás zpátky na můstek   

MESSAGES - toto zpočátku budete velmi používat, každou chvílí volají obchodní lodě o pomoc a velitel vás neustále buzeruje, ale světlou stránkou jsou emaily od vaší ženy a syna.

RESEACH - výzkum nových vybavení, lodi, ale získání modernějších budov.

EQUIMENT - touto ikonou vybavujete své lodě, dále distribujete vybavení jako jsou tanky na planetách.


2) Poručík


Na počátku máte hodnost poručík, velíte několika malým lodím a jedné velké (ve STARMAPu je vidíte jako FLEET), také jste správcem tří planet. Bohužel jenom jedna je hodně vyvinutá, ale nemá Colony hub (Správa kolonie, umožňuje stavět další budovy) a u ostatních je to ubohé. V hodnosti poručíka zatím moc práce není, sem tam musíte ochránit obchodní lodě před piráty a doprovázet jiné lodě přes vaše území. Po chvilce hraní uvidíte souboj mezi piráty, leťte tam a zničte 2 lodě, které útočí na jednu. Pokud zachráníte tuto loď, pak později vám pomůže. Až ochráníte několik lodi, pak nastává finální boj s Garthogy, ty naštěstí nejsou tak silné, s posilou od pirátů je smetete za chvílí, po jejich zničení dostanete povýšení na hodnost kapitána.


2) Kapitán


Po povýšení dostanete ještě více planet na správu, můžete vidět i 2 nepřátelské planety a hned vás hra naučí jak bojovat na planetách. Garthogové zaútočili na bezbrannou planetu, naštěstí máte v záloze 6 tanků, takže je tam všechny vysaďte a zničte nepřátele. Ovládání tanků je jednoduché, označte je a pak PMT (pravo myšo tlačítko) ukážete na cíl. Na Garthogy zatím neútočte, ale tanky nechte ať jsou na planetách, každá vaše planeta má kapacitu 8 tanků, což je dostačující. Pokud vám zničí nějaké, tak musíte okamžitě vyrobit další a dát planetám opět plný počet tanků.


Kromě další možnosti v rozhodování se vám zpřístupní i nové povinnosti, jako je nákaza na planetách, kdy musíte udělat blokádu nebo překupnící drog, kteří chtějí přistát na planetách. K získání další hodnosti se musíte pořádně připravit. Na planetách si vybudujte továrny na výrobu zbraní (lasery), vybavení (štíty) a kosmické lodě (fighter a destroyer). Postavte hodně lodi a vybavte je nejlepším vybavením, které je zatím dostupné. Finální úkol spočívá v tom, že Garthogové ukradli prototyp nové lodě a hodlají projít vašim územím, vašim úkolem je zničit je. Není to úkol lehký, ale naštěstí si od velitele můžete přivolat pomoc. Po zničení všech nepřátel získáte kýžené povýšení.


3) Comander


S touto hodnosti konečně začíná hra. Dostali jste další planety, jednu vlajkovou loď a možnost výzkumu a výroby lepších lodi. Planety ještě nemůžete kolonizovat, ale za to je můžete dobývat, stačí naložit co nejvíce tanků do lodi a pak zaútočit na nepřátele. Na dobytých planetách okamžitě snižte daně, aby vás měli rádi a pak je opět zvyšte. S vlajkovou lodí se už nemusíte bát Garthogu, dobře ji vybavte raketami, to jsou excelentní zbraně ve hře a dál už je to na vás.            C. Boje, vybavení, taktické záležitosti a výzkum


Boje se odehrávají jak na planetách tak i ve vesmíru. Útočníci to nemají vůbec lehké, nejdříve musí zničit obranu planety, což není žádná sranda v pozdějších fázích, pak vyložit tanky na povrch, kde probíhají další boje. Pokud jste obránci, pak nesmíte vůbec dopustit, aby probíhaly boje na planetách - ztráty jsou mnohem větší, jak jednotek tak i budov, takový Military Spaceport stojí 75000 kreditů, což není málo. Pokud víte, že nepřátele mají úmysl zaútočit, tak je zničte přímo ve vesmíru, tedy v bitvě pomocí lodí.


1) Vybavení


Každá loď by měla být vybavena co nejlepšími zbraněmi a štíty. Staré zbraně neprodávejte, takový počáteční laser je k ničemu v pozdějších fázích, ale i některé lodě - třeba vlajková - mohou mít jedno volné místo výhradně pro tuto zbraň a je škoda ji nevybavit dalším kanónem. Svoji flotilu vybavte také malými Fightery, jejich slabé lasery moc škody nezpůsobují, za to mají neocenitelnou vlastnost - dokážou ničit přilétající rakety, snadno manévruji a těžko se do nich trefuje.


2) Taktika


Pokud hodláte útočit na opevněnou nepřátelskou planetu a víte, že je vybavena různými kanóny na planetě, pak je dobré mít s sebou co nejvíce raket. Jednu raketu vystřelte někam, všechny kanóny se otočí tímto směrem a budou se snažit ji zničit, což vám dá možnost naládovat pořádnou salvu do zaměstnaných kanónů.


Takže jsme zničili obranné věže, je čas sestoupit na povrch. Některé planety mají obranu pouze z tanků, ale některé (spíše většina) mají také pevnosti, což není žádná sranda. Jedna pevnost = ztráta nejméně 4 vozidel. Pokud chcete snížit efektivitu těchto budov, pak nejdříve zničte elektrárny, ale ztrátám se nevyhnete tak jako tak.


3) Výzkum


Zkoumat se dá spousta věci z různých odvětví od vojenských až po civilní. Na každé planetě můžete postavit speciální centra (jenom 1 na každou planetu), která mají specializaci v určité oblasti jako je vojenská, civilní, počítačová atd., ale k některým vynálezům je potřeba těchto budov víc, takže buď zbouráte ty, které daný vynález nepotřebuje k výzkumu, anebo kolonizujete další planetu, kde vybudujete příslušné potřebné centrum.   

  


D. Základní budovy ve hře


Zde je výpis pouze základních budov, další budovy můžete získat pouze po výzkumu a jsou lepší a výkonnější, ale v podstatě jde jen vyšší třídy základních budov.


1) Colony Hub


První stavba v kolonii, pomocí této budovy můžete stavět další.


2) Prefab housing/Apartment block/ Arcology


Zvyšuje kapacitu obyvatel.


3) Nuclear plant/ Fusion plant


Dodává energii do budov, bez nich fungují pevnosti na poloviční výkon. Pozor - na některých planetách nelze stavět Fusion plant !


4) Water vaporator


Urychluje růst obyvatel, na pouštních planetách nelze vybudovat.


5) Hydroponic food farm


Velmi důležitá budova, bez ní budou obyvatele umírat.


6) Spaceship factory


Na planetě může být pouze jedna, pomocí této budovy stavite kosmické lodě, doporučuji na každé planetě postavit, urychlíte tak stavbu lodi.


7) Weapon factory


Pouze jedna na planetu. Totéž co předchozí - čím více tím lépe, s její pomocí vyrábíte zbraně do lodí.


8) Equiment factory


Totéž co předchozí, zde se vyráběji vybavení jako jsou štíty do lodí, ale také tanky.


9) Civil/ Mechanics/ Computer/ A.I./ Military dev. Center


Tak tyto budovy jsou velmi důležité pro výzkum, na každou planetu pouze jedna budova. Doporučuji mít přehled, co která planeta má za centra, jinak budete zbytečně stavět centra, která pro daný vynález nepotřebujete.


10) Trader´s spaceport/ Bank


Tyto stavby vám zvyšuji zisk z obchodu.


11) Military spaceport


Velmi důležitá a drahá budova, umožňuje zásobovat lodě tanky a novým vybavením.


12) Hospital


Tuto budovu byste měli mít na každé planetě, prodlužuje život kolonistů a předchází nemocem.


13) Police station/ Fire brigade


Zlepšuje bezpečnost na planetách, totéž co nemocnice.


14) Radar telescop


Každou planetu vybavte jedním, zjišťuje pozice všech lodi v okolí a pokud probíhají bitvy na planetách, tak vám ukazuje pozice nepřátelských tanků.


15) Ion projector


Nejslabší z obraných struktur, toto je základní, takže to nestavte, ale počkejte si na lepší kanóny. Jejich úkol je jasný - ostřelovat lodě kroužící okolo planety.


16) Barrack/ Fortress


Tyto stavby jsou na ochranu planet a také zvyšuji kapacitu tanků na planetě o 4 navíc. Měli byste je stavět okolo elektráren.


17) Recreation center/ Park/ Church/ Bar/ Stadium


Zvyšuje morálku obyvatelstva, také důležité, nízká morálka má neblahý účinek na lojalitu !


 

E. Závěr


Pokud hrajete na úroveň EASY, pak nebudete moci stavět nejsilnější loď - LEVITHAN, tato odměna je určena pouze pro obtížnost DIFFICULT.


KONEC.

Podpořte nás koupením hry:

Partneři a přátelé:

Copyright (c) 1996 - 2019 Jan Svatoš a Ing. Miroslav Moucha
Všechny materiály zde zveřejněné jsou chráněny autorským zákonem a jejich přebírání bez souhlasu autora je výslovně zakázáno.