1. Další naše weby:
  2. Gta.cz
  3. Mafia & Mafia 2
  4. NFS
  5. S.T.A.L.K.E.R.
  6. Gothic
  7. Worms
  8. Vietcong
  9. T-Games
  10. Webtech

Děkujeme Vám, že máte zájem stahovat soubor:

Vyčkejte prosím, až uplyne odpočet, poté můžete začít stahovat:

7
Knihovny online
Vyhledat hru:
Hledáte tady Váš WinCheater 2?
Tak to pojďte sem!
King's Quest 4 - Perils of Rosella
K této hře bylo nalezeno více záznamů:
King's Quest 4 - Perils of Rosella - návod

Napsáno exkluzivně pro www.cheater.cz - všechna práva vyhrazena. K uveřejnění potřebujete náš souhlas - pište na scorpions@seznam.cz.Doporučují hru neustále si SAVEovat, jinak toho budete hodně litovat !!!


Po příjezdu do Tamiru a Genesta´s hasty departure se dejte na V, podívejte se na červa, po každé se objeví pták a sežere ho, pokud se tak stane, tak si nahrajte hru a musíte být rychlejší, po získání červa se dejte na východ o dvě obrazovky, po řece až k zalesněné oblasti. Odtud se dejte na J, dokud se nedostanete k jezírku. Počkejte zde, objeví se Cupid, pokuste se ho chytit, ale uletí vám, zbude po něm luk, který seberte. 


Na J do zalesněné oblasti s velkým kamenem, J a jste u dalšího jezírka pokrytého liliemi se žábou. Na J a jste u malé říčky, jděte k mostu, kde uvidíte na dně cosi lesklého, je to zlatý míč.


Na S, zpátky k žábě a promluvte si s ní, pak hoďte míč do jezírka, seberte žábu a polibte jí, změní se na prince, který vám dá korunu, před odchodem seberte zlatý míč zpátky.


Nyní na V na hřbitov, přečtěte si náhrobní kameny, pak čekejte do noci. Pak na J, musíte najít dům na řece, dveře jsou otevřené, uvnitř je bordel, který ukliďte. Zanedlouho se vrátí majitelé, jsou to trpaslíci, podívejte se na stůl a seberte vak, kde najdete malý diamant.


Na J, kde se nalézá jeskyně, běžte dovnitř, najděte šéfa trpaslíků a dejte mu váček s diamantem, dejte mu váček. Pokud nemáte červa, tak běžte na V, tam se nalézají stromy, poblíž můžete nějakého najít, odtud se dejte na S o dvě obrazovky až ke starému domu.  Vejděte dovnitř a dejte se doleva, prozkoumejte knihy a seberte je, dále se podívejte na obraz, uvidíte chlápka, jak visí na zdi, podívejte se na zeď a zatlačte na závoru, projděte tajnou chodbou, seberte lopatu, opusťte dům.


Dejte se na V, jste na dalším hřbitově, jedna z krypt je zamčená. Jděte na J a jste u krásných vodopádů, běžte k vodě, která vás odstrčí, nasaďte si korunu od žabího prince a je z vás žába, nyní proplavte pod vodopádem k jeskyni, vlezte tam a seberte kost a desku, zpátky před vodopád.


1. quest - Jednorožec


Na J, zde by měla být cesta na V, následujte a uvidíte v dálce Lolotte's castle, ale 2 její nohsledové vás unesou, spolu s nimi odletíte na hrad. Lolotte má pro vás práci ohledně jednorožce. Jednorožce můžete vidět na louce, ale nechoďte k němu blíže, použijte luk od Cupida, vystřelte na jednorožce šípem lásky, chyťte ho, ale bohužel nemáte uzdu. Jděte směrem k pláží, cestou se setkáte s potulným básníkem, dejte mu knihu a dostanete od něho loutnu. Pokračujte dále a cestou narazíte na skřítka, zahrajte na loutnu, on se k vám přiblíží, dejte mu loutnu a dostanete od něho flétnu, dostaňte se k rybářovu domu - až se dostanete k domu, tak prozkoumejte pilíř na západě, pokud by tady byl rybář, tak si s ním promluvte, pokud ne, tak musíte plavat zpátky na pobřeží, následujte ho do jeho domu, rybáři dejte váček s diamantem, na oplátku si vemte udici.


Na Z k pilíři, použijte červa na udici a rybařte, po chvílí získáte smradlavou rybu. Podívejte se do oceánu, SAVEněte hru a skočte dolů. Plavte na Z, dokud nedosáhnete Genesta´s Island, prozkoumejte okolí a získejte peří od páva, vraťte se zpět k příboji. SAVE (je to nutné, někdy se tady potuluje žralok) a hledejte velrybu, až najdete tohoto savce, tak skočte do vody a plavte k němu, spolkne vás. Ihned si SAVEněte hru a seberte láhev, uvnitř je obsažená zpráva, kterou si přečtěte, běžte do pravého části jazyka, odtud se vyšplhejte diagonálně nahoru k levé části jazyka, polechtejte peřím velrybu, čímž se dostanete ven. Dostanete se na ostrůvek, běžte na S, cestou se setkáte s pelikánem, kterému hoďte rybu, pelikán odejde a nechá vám tam píšťalku.


Dostaňte se k vraku, postavte se do středu vraku a podívejte se na zem, najednou se Rosella sehne a sebere uzdu. Zapískejte na píšťalku a naskočte na delfína a jste zpátky na pobřeží. Běžte k jednorožci a navlékněte na něho uzdu a jedeme k Lolotte - 1. quest je tímto hotov.


2. quest - Slepice


Jenže někteří lidé nejsou spokojení, takže vás zase unesou zpátky do lesa k Orgům, běžte do domu se žlutou střechou, nesmí vás nikdo vidět, nejlepší cesta, jak se dostat dovnitř je, že se dáte na Z (o 2 obrazovky) k diamantovému dolu a pak na J (doufám že stále máte kost, kterou jste získali z jeskyně u vodopádu), běžte do domu - dveře nejsou uzavřeny, potkáte však bulldoga, kterému hoďte kost, pak se dejte po schodech nahoru, kde seberte sekeru.


Dejte se dolů, kde uvidíte, jak Ogří žena vaří, projděte přes ni ke skříni. Uvnitř to prozkoumejte a uvidíte klíčovou dírku, podívejte se skrz, uvidíte Ogre, počkejte až usne - SAVE, otevřete dveře a běžte ke stolu, seberte slepici, ale pozor - nechoďte příliš blízko k obrovi. Opatrně se slepicí se pokuste dostat ven, jenže slepice probudí obra, tato část hry je velmi těžká.


Pozn. : jsou zde 2 verze King quest IV, jedna je pro rychlejší počítače a druhá pro pomalejší (pod 8 Mhz). Pokud máte pomalý počítač a hrajete verzi pro rychlejší počítače, tak se vám vůbec nepodaří  obrovi utéct !


Utíkejte ke dveřím, slepice probudí obra, otevřete dveře, utíkejte dolů a okolo hromady dříví, na V, nechoďte ke stromům, seberte sekeru a trochu to tam posekejte. V zadní části obrova domu běžte na S k borovici, odtud na V o dvě obrazovky k Lolotte´s - 2. quest je hotový.


3. quest - Pandořina skříňka


Lolotte´s chce, abyste ji přinesli Pandořinu skříňku. Běžte k cestě vedoucí do jejího hradu, odtud se dejte na S až kvodopádu, dále ke hřbitovu a opět na S. Nyní můžete bez obav projít stromy, na S a před sebou uvidíte jeskyni ve tvaru lebky, vstupte dovnitř, ale nechoďte k čarodějnici - SAVE, jedna se k vám přiblíží, nechte jí, uvidíte, jak dvě čarodějnice si předávají oko, je to klíč, musíte ho sebrat tehdy, když si ho zrovna vyměňují.


Opusťte jeskyni, pak se vraťte zpět, čarodějnice vás budou prosit o navrácení oka, hodí na vás skaraba, kterého prozkoumejte a seberte a hoďte jim oko zpátky. Zpátky k vodopádu a přeměňte se na žábu, až budete u jeskyně, tak rozsviťte lucernu a SAVE, pro další část hry potřebujete flétnu, tu jste si buď sehnali od Pana, nebo si ji můžete koupit u obchodníka, s flétnou se dejte na V do jeskyně.


Od vchodu se dejte na J, dokud se nedostanete k nejižnější části jeskyně, odtud na V, dokud neuvidíte světlo v dálce, SAVE, před vámi je rokle, a šance že spadnete je velká, takže se dejte na V, velmi pomalu, uvidíte tak rokli, položte přes propast prkno a překročte rokli, seberte prkno a spadnete dolů, běžte na S, V a jste venku z jeskyně.


Na V k vodě, SAVE, běžte k nejbližším chomáčům trávy v bažině, musíte doskákat k posledním chomáčům trávy ke kouzelnému stromu, položte prkno a korba se vzbudí, zahrajte na flétnu, had bude dočasně mimo provoz, takže ho co nejrychleji překročte, seberte ovoce, zpátky přes prkno a stejným skákáním se dostaňte zpět. Stejnou cestou se musíte dostat přes propast a do místa před vodopádem. Potom na S a jste na hřbitově s kryptou, skarabeus vás ochrání, na Z k strašidelnému domu a vstupte dovnitř.


1. duch


Uvnitř uslyšíte dětský pláč, utíkejte nahoru k ložnici, nalevo a na Z k dětskému pokoji, ale nic tady není. Vyjděte ven ke hřbitovu, přečtěte si náhrobní kameny, prozkoumejte náhrobní kámen na pravé straně, kde uvidíte, že před šesti měsíci zde zemřelo dítě a je zde  pochováno,  lopatou  to  vykopejte  a  najdete  chřestítko, vraťte se zpátky do domu a

položte to na kolébku


2. duch


Dejte se dolů a prozkoumejte dům, dokud nenajdete ducha. Až ho najdete, tak se na něho podívejte, vraťte se na hřbitov a opět si přečtěte náhrobní kameny, na jednom z nich je zmínka o “miser“, vykopejte tenhle hrob a najdete váček s penězi, váček odneste duchovi.


3. duch


V domě zase uslyšíte pláč, utíkejte nahoru k ložnici a je tam osamělý duch, opět ho prozkoumejte a zjistíte, že má zlomené srdce. Zpátky na hřbitov a přečtěte si náhrobní kámen blízko velkého stromu, měl by tam být hrob, na kterém je napsáno “woman who lost her love at sea”, vyhrabte to a seberte brož a vraťte ji zpátky duchovi.


4. duch


V domě opět uslyšíte, jak zde někdo pochoduje, dole najdete dalšího ducha, kterého prozkoumejte, opět se dejte na hřbitov a vykopejte hrob s nápisem "served his country well" a najdete medaili a opět ji odneste zpět duchovi.


5. duch


Další duch se objeví, následujte ho nahoru do ložnice, vylezte po žebříku nahoru k půdě a sledujte ho, běžte na hřbitov a najdete hrob s nápisem Willy, vyhrabte ho a seberte dřevěného koně, odneste ho duchovi, vrátíte ho tak, že vylezete po žebříku nahoru. Nyní můžete otevřít truhlu, kde najdete list s hudební skladbou, který seberte.


Slezte dolů a běžte do knihovny do tajné místnosti, vylezte na schodiště a dostaňte se k varhanům, sedněte si a zahrajte skladbu, kterou jste našli v truhle, otevře se tajná skrýš, ve které se nalézá klíč.


Opusťte dům a dejte se na Z ke kryptě, otevřete dveře pomocí klíče a vstupte dovnitř, prohledejte to tu a seberte provaz, slezte po žebříku dolů, SAVE, nebojte se mumie, seberte Pandořinu skříňku - neotvírat jinak zemřete ! Pomocí provazu se dostaňte zpět k Lolotte´s - 3. quest je též zdárně za námi.


Lolotte má pro vás překvapení - její nohsledové vás odnesou do Edgarova pokoje, Edgar přijde a položí růže do vašeho pokoje, prozkoumejte růže a seberte klíč, otevřete dveře, SAVE. Při cestě dolů buďte opatrní, abyste nevzbudili stráže. Až budete dole, tak se dejte na V do jídelny, běžte do nejhořejšího vchodu, na V do kuchyně, otevřete skříň a seberte vše, SAVE a běžte směrem na Z.


Běžte do spodnějšího vchodu, na V do trůní místnosti, ke schodům, na V, SAVE, běžte nahoru, dokud nedorazíte ke dveřím, otevřete dveře pomocí klíče a jste v pokoji Lolotte, podívejte se na ni a uvidíte Genesta´s Talisman, pokuste se o sebrání, ale ona se vzbudí, připravte si luk a zastřelte ji, přijde její syn EDGAR, ihned seberte talisman a odejděte.


Po schodech dolů a vstupte do místnosti na Z, 3 nohsledové po vás budou střílet, na pravé straně je místnost, otevřete dveře a uvidíte skříň, uvnitř je slepice a Pandořina skříňka, obě seberte a utíkejte po schodech dolů a opusťte hrad.


U vchodu jsou stáje, kde najdete jednorožce, běžte k prostřední bráně a otevřete, opusťte stáje a SAVE. Utíkejte ke kryptě, kde jste našli Pandořinu skříňku a pomocí provazu se dostaňte dolů a položte skříňku zpátky na své místo, kryptu uzamkněte.


Běžte k molu a skočte do vody, plavte na Z k Genesta´s Island, najděte její hrad, vylezte po schodech nahoru do její ložnice a dejte ji Talisman.


KONEC.

Podpořte nás koupením hry:

Partneři a přátelé:

Copyright (c) 1996 - 2019 Jan Svatoš a Ing. Miroslav Moucha
Všechny materiály zde zveřejněné jsou chráněny autorským zákonem a jejich přebírání bez souhlasu autora je výslovně zakázáno.