1. Další naše weby:
  2. Gta.cz
  3. Mafia & Mafia 2
  4. NFS
  5. S.T.A.L.K.E.R.
  6. Gothic
  7. Worms
  8. Vietcong
  9. T-Games
  10. Webtech

Děkujeme Vám, že máte zájem stahovat soubor:

Vyčkejte prosím, až uplyne odpočet, poté můžete začít stahovat:

7
Knihovny online
Vyhledat hru:
Hledáte tady Váš WinCheater 2?
Tak to pojďte sem!
Lord of the Rings: Battle for Middle Earth
K této hře bylo nalezeno více záznamů:
Lord of the Rings: Battle for Middle Earth - návod

Napsáno exkluzivně pro www.cheater.cz - všechna práva vyhrazena. K uveřejnění potřebujete náš souhlas - pište na scorpions@seznam.cz.Skvělá real-time strategie na motivy Pána prstenů. Hrát můžete za kampaň dobra i zla. Takže pokud máte rádi orky a Nazghúly, tak se vám bude líbit kampaň za zlou stranu. Najdete zde rady ke hře, popis jednotek a mise.


A. Rady


Jak zvyšovat úrovně budov ?

Farmy a kovárny se automaticky vylepšují, ale u jiných budov jako jsou stáje atd... probíhá upgradování jinak. Pokud chcete mít stáje na 2. úrovni, tak musíte stavět dané jednotky z té budovy, za každou jednotku se zvýší budově zkušenost.


Zkušenosti od hrdinů

Někteří hrdinové (Legolas, Theoden atd..) mohou předat experience svým jednotkám. Tuto vlastnost aplikujte pouze na jednotky, které mají do 3. úrovně.


Vlajkonoš

Pomocná jednotka, kterou získáte potom, co vaše jednotky dosáhnou 2. level.


Farmy

Kromě toho, že vám produkují peníze, vám také snižuji ceny u některých jednotek. Pokud jich máte víc, tak ceny budou klesat. Farmy můžete stavět také mimo svoji hlavní základnu, ale jejich cena je mnohem vyšší, zato jsou již na 2. úrovni a produkuji více peněz.


Levnější jednotky

Kromě farem, které snižuji cenu určitých jednotek, můžete dále stavět sochy a studny.


Nejlevnější jednotky

Pokud hrajete za Mordor, tak budete moci vycvičit orky zadarmo. Po chvílí jich můžete mít mraky, sice nejsou nějak silní, ale množstevní převaha je někde lepší než kvalita.


B. Mise


Zde najdete pouze povinné mise, které posouvají příběh dál. Volitelné mise jsem nepopsal, ale doporučují je plnit, doplníte si suroviny nebo magické body.


1) Kampaň za dobro


Morie


Úkol : dostat společenstvo zMorie a zabít Balroga.

Bonus : najít všech 5 pokladů a vycvičit hrdiny na 2. úroveň


K dispozici máte hrdiny ze Společenstva, takže pokračujte dopředu a seberte zářící štíty (poklad), ty vám zvyšují level. První várku nepřátel v pohodě zabijete, prozkoumejte místnosti a seberte všechny poklady. Dále se dostanete do místnosti, kde uprostřed najdete rakev, po chvílí se k vám dostanou orkové v doprovodu trollů, zabte je všechny a otevře se vám cesta dál. Dostanete se do místnosti se sloupy, opět jsou tady orkové a trollové a samozřejmě poklad. O kousek dál již budete pobíhat po rozpadlých schodištích, pod vámi je láva, proběhněte jí na konec a zjeví se Balrog. Všichni hrdinové až na Gandalfa utečou, na démona použijte kouzlo Magický meč, několik ran ho zabije a Gandalf tak může pokračovat v cestě.


Lothlorien


Úkol :

- přesunout hrdiny do Lothlorien

- postavit kasárnu, ubránit Lothlorien

- žádný hrdina nesmí zemřít


Bonus :

- zničit 3 Mordorské pily


Za vámi jsou orkové, kteří vás pronásledují, není problém je zabít, po cestě se setkáte s lučištníky, kteří vás doprovodí do města. Ve městě postavte kasárnu a posbírejte truhly s pokladem, budete potřebovat finance. Postavte co nejvíce lučištníků. První várka nepřátel je složená ze slabých orků. Během toho se objeví mordorské pily, na tyhle budovy pošlete své hobiti bojovníky, protože ti to zvládnou v pohodě, mezitím se slinými hrdiny chraňte město. Další várka nepřátel je již složená z trollů a orků, tak to už představuje tvrdší oříšek. Až překonáte několik těchto útoků, tak jste vyhráli.


Amon Hen


Úkol :

- Frodo a Sam musí přežít

- zabít Orky, kteří napadli Legolase a Gimliho

- pomoct Boromirovi a zabít Lurtze


Bonus :

- záchrana Boromira


Pokud jste viděli filmové zpracování, tak v této části by měl zemřít Boromir, ale můžete zvrátit osud Boromira, bude se vám hodit v pozdějších fázích a je to silný bojovník. Se skupinou Aragorna pobijte okolní skřety, Legolase a Gimliho posouvejte směrem k první skupině. Mezi Aragrornovou skupinou a Legolasovou jsou Trollové, takže bacha na ně. Až se sloučíte s Legolasem, tak postupujte dle mapy k Boromirovi, ten je tam mírně v ouzkých. Kousek na jihu je velitel orků Lurtz, toho zabte, musíte to zvládnout dříve, než zabije Boromira. Po smrti Lurtze pošlete Froda a Sama na připravenou kánoi.


Eaves of Fangorn


Úkol :

- zničit všechny budovy a pily. Ničením pil povoláte Enty.


Bonus :

- povolejte Eomera, až budete moct. Zachraňte Pipina a Merry. Povýšit 3 jednotky.


Máte pod kontrolou skupinu rohanských jezdců, zničte okolní pily, čímž povoláte Enty. U Entů přepněte na možnost vrhat kameny a pošlete je směrem přes řeku, tam se nachází Mordoská država, mezitím s jezdci ničte okolní pily. Po čas se objeví možnost povolat Eomera, tak to rozhodně udělejte a spolu s ním zničte zbytek. Hobity najdete na SZ části mapy, kousek za základnou, zabte stráže, čímž je osvobodíte.


Helm's Deep


Úkol :

- zničit jednotky ze Železného pásu

- zničit nepřátelské základny


Bonus :

- povolat Eomera


V levé části hradu jsou volné plochy, tak postavte studnu a farmy. Cvičte lučištníky a předávejte jim zkušenosti, pokud už máte dobře vycvičeného Legolase. Lučištníky pošlete na hradby, ale hrdiny také, protože orkové budou mít k dispozici různé žebříky a budou se snažit dostat nahoru. Je to poměrně tvrdá, ale úchvatná mise, při které se pobavíte. Musíte vydržet několik vln nepřátel, po čase se opět objeví možnost povolat Eomera, který vyřeší veškeré vaše problémy. Většinou bez Eomera se to těžko zvládá, ale i tak, než přijede se svými bojovníky, to musíte vydržet.


Isengar (Železný pas)


Úkol :

- zničit přehradu


Bonus :

- zabít Sarumana


K dispozici máte Stromovouse, postavte další Enty, na severu najdete jeskyni s Trolly, zabte je a sesbírejte poklady. Až budete mít dostatek Entů, tak zaútočte na Železný pas, jenom si dávejte pozor na ohnivé šípy, které jsou smrtelné pro stromy, ale pokud poblíž jsou vodní tůně, tak je tam pošlete a to jim pomůže uhasit oheň. Za zničení budov budete dostávat finance.


Někde u věže se pohybuje Saruman, ten má kouzlo Fireball, tak bacha na něho, zabte ho. U přehrady je spousta orků s ohnivými šípy a kopími, stačí po nich z dálky házet kameny a je klid. Na konec zničte přehradu.


Northern Ithilien


Úkol :

- zničit mordorské pily na východě

- zničit nepřátelské oddíly a Frodo musí přežít

- vyhledejte skupinu rangeru na jihu

- zničte mordorkou základnu a postavte vlastní základnu


Bonus :

- povýšit Faramira o jednu úroveň


Faramirova armáda je schovaná pod vodopádem, tam je můžete cvičit. Na východní straně najdete několik pil, tak je zničte, postupujte na jih, jedinou cestou. Určitě se setkáte s Mumakilem za ohradou, toho zabte, kousek na jih se již nalézá skupina rangerů, schovaná vlesích, s nimi zničte na severu budovy, kde cvičí Haradské bojovníky a pozor, je tam také líheň na Mumakily. Až zničíte danou část, tak se přesuňte směrem na jihovýchod, tam najdete základnu orků, obsaďte ji a postavte si tam základnu s farmou atd.. Mezitím po okolí rozmístěte lučištníky, protože po té velké cestě se za chvílí požene armáda složená z Mumakilů a spousty pěchoty směřující na severní základnu.


Až přijede tato kolona, tak se snažte zničit co nejvíce nepřátel, po chvílí na vás zaútočí nepřátelé ze severní části, odrazte jejich útok a pak zničte poslední základnu.


Osgiliath


Úkol :

- udržte most a zničte Mordorské budovy


Bonus :

- změňte formaci u pěchoty

- povolejte Faramira


Ze začátku stavte Guard, ti jsou silní a mají kopí, samozřejmě nesmíte zapomenout na lučištníky, protože po okolí poletují Nazghúlové. Snažte se zpočátku udržet most a až budete moct povolat Faramira, tak to udělejte a s ním zničte dvě základny.


Shelob's Lair


Úkol :

- najít Froda a Sam nesmí zemřít

- zničit nepřátelské jednotky a dostat Sama do věže


Bonus :

- osvobodit uvězněné jednotky


Pohodová mise, prozkoumejte pavoučí jeskyni, po okolí jsou truhly s pokladem, tak je všechny sesbírejte a osvoboďte všechny vojáky. Nakonec zabte pavoučí královnu a vyjděte ven z jeskyně, tam si postavte základnu a cvičte vojáky.


Kousek za mostem se již nachází orkská základna, takže tam pošlete své vojáky a zabte vše. Nakonec pošlete Sama na věž.


Minas Tirith


Úkol :

- zničit jednotky Mordoru


Bonus :

- povýšit jakéhokoliv hrdinu na 8. úroveň


Další velkolepá bitva. U brány města postavte po obou stranách studny, protože až selže brána, tak proběhne boj jeden na jednoho a není nad to, když vaše oddíly jsou léčeny. Na hradby dejte lučištníky a postavte tam katapulty a obranné věže. Dále uvnitř hradu stavte farmy. Nepřátelé se za chvíli objeví, první várka slabých jednotek, které začnou stavět základnu. Další várka je složená z Trollů a katapultu. Samozřejmě nesměji chybět Nazghúlové a Witch King. Dalšími oddíly jsou pak Mumakilové a obří beranidlo Grond, doporučují zničit za jakoukoliv cenu toto beranidlo, protože je pěkně odolné a v pohodě zničí přední bránu do města.


Hlavní náplní této mise je vydržet dokud nepřijde na pomoc Aragorn se svou nemrtvou armádou, která zvrátí průběh prohrané bitvy.


The Black Gate


Úkol :

- vyprázdnit území Morodru aby se Frodo mohl bezpečně dostat na Mount Doom

- přežít první, druhou, třetí a čtvrtou vlnu útoku


Bonus :

- hrdinové musejí přežít


Vyberte si silnější armádu, buď Gondor nebo Rohan. Druhá armáda se pak přidá jako posila. Na mapě obsaďte 2 základny, tam postavte farmy, někde ve středu máte možnost postavit další, takže to udělejte a stavte tam studny, tam bude koncentrace nepřátelského útoku. K této misi potřebujete hodně obranných prvků, proti vám se postaví horda orků, Nazghúlové, Mumakily, Warg Rider a jiné hordy nepříjemných nepřátel. Až vydržíte 3 vlny, tak před 4. vlnou se objeví Frodo, spustí se odpočet a tehdy musíte vydržet, dokud nevyprší čas.B) Kampaň za zlo


Isengard


Úkol :

- posekat okolní stromy

- postavit 100 jednotek Uruk Hai

- zničit Enty


Bonus :

- postavit 16 budov

- dokončit misi se 100 Uruk-Hai

- povýšit Sarumana na druhou úroveň


Postavte si pily a zahajte těžbu dřeva, postupem se objevují místa pro postavení budov, takže jich postavte 16, ať splníte bonusový úkol. Stavte také vojáky, protože za chvílí se objeví Rohanské jezdectvo, které zničte, rozhodné použijte Sarumana, aby získal zkušenost.


Poslední překážkou jsou Entové, kteří se přišli pomstit za zničení stromů, takže i tyhle chlápky zabte, Fireball od Sarumana vám rozhodně pomůže nebo orkští dělníci, kteří jsou specializování na stromy.


Fangorn


Úkol :

- zničit entmoot a zabít Stromovouse

- zničit elfí základnu


Bonus :

- povýšit Sarumana

- použit dovednost Bloodthirsty na orky

- kombinovat Uruk-Hai s lučištníky


Nepřátelská základna je na severovýchodě, tam směřujte své útoky. Mezitím porazte Enty a jinou havěť. Další základna se nachází na severozápadě, tam najdete Elfí bázi, kterou také srovnejte se zemí.


Na západě jsou jeskyně, tam si můžete naverbovat obry, kteří se vám budou hodit na finální části u Entmoot. Pokračujte v cestě za zkázou a ničte Enty, rozhodně si dávejte pozor na Stromovouse, který je obzvláště silný, oheň ho brzy ale skolí.


Amon Hen


Úkol :

- zabít hrdiny a hobiti

- převzít kontrolu nad Amon Hen


Bonus :

- povýšit Lurtze na druhou úroveň

- najít spojence


Nejdříve jako vždy ekonomické problémy, postavte dostatek jednotek, protože budete muset zabíjet hrdiny ze Společenstva. Postupujte na jih, tam se probojujte přes elfské oddíly a také se tam setkáte s Legolasem, kterého zabte.


Pokračujte v cestě, další várka nepřátel je pak spolu s Gimlim, i toho zabte. Běžte na východ a uvidíte Froda a Sama, jak odplouvají pryč, objeví se Rohanské oddíly, připravte si kopiníky, kteří si s nimi hravě poradí. Pokud chcete splnit bonusový úkol, tak na jihozápadní části mapy najdete jeskyně s trolly, ty naberte do týmu. Pokračujte v lovu hrdinů, až najdete Boromira, Merryho a Pipina, tak je opět zabte pro dokončení mise.


Edoras


Úkol :

- obsaďte rohanskou základnu a zničte všechny rohanské stavby


Bonus :

- získejte poklady a zabte Lady Eowyn


Hlavní základna Rohanů je na severovýchodě, vy se zatím zaměřte na dvě malé základny po boku. Obě je obsaďte. Postavte budovy, obléhací žebříky a beranidla. Zaútočte na Endoras. Dostaňte se přes hradby a ničte budovy, po jejich zničení seberte poklad. Problém tady představuje pouze Rohanská princezna Eowyn, zabte ji pro splnění bonusového levelu.


Helm's Deep


Úkol :

- zničit vše vHelm´s Deep


Bonus :

- zničit hrdiny a obránce hradu předtím než přijede nepřátelská posila


Posily z Rohanu přijedou za 25 minut, Entové za 15 minut a vaše posily přijedou za 30 minut. Takže rozhodně jste v nevýhodě co se posil týče. Pokud chcete bonus, tak to musíte zvládnout tuto misi před 15-tou minutou. Začněte budovat stavby a samozřejmě obléhací zařízení, jako jsou žebříky, na ně dejte Berserkry, věže, katapulty a samozřejmě miny. V této misi je důležité, abyste dostali miny k hradbám, pak použijte něco ohnivého a odpalte je. Jediným problémem jsou opět hrdinové a to Aragorn, Legolas, Eowyn a Gimli. Pro dokončení mise zničte všechny budovy.


Near Harad 


Úkol :

- donutit Harady ke spojenectví buď hrubou silou nebo tributy


Tuto misi můžete splnit dvěma způsoby nebo je kombinovat. Abyste dokončili, tak buď získejte 10000 surovin a předejte je Haradským jednotkám. Celkově jsou 3 základny a platit jim opravdu není sranda. Nejlépe je zabte, čímž pěkně naženete strach ostatním Haradům.


Southern Ithilien


Úkol :

- zničit základnu Gondoru a Forbidden Pool


Bonus :

- převzít kontrolu základny na severu


Standardní postup, základna, budovy a jednotky. V lesích jsou schovaní neviditelní rangeři, proto si postavte Mumakily a pošlete je směrem k lesům, ti rozdrtí stromy. Rangeři se pak nemají kde  schovat. Na severu je orkská základna, dostaňte se tam, čímž dostanete další posily. Nyní se vrhněte na Gondorskou základnu, s sebou naberte katapulty a zničte je. Forbidden Pool najdete na severozápadní části mapy, je hlídaný rytíři a Faramirem, z dálky pěkně za pomocí katapultu zničte jezírko.


Osgiliath


Úkol :

- ubránit mosty a zničit Gondorské stavby


Bonus :

- sesbírat 100 hlav z padlých jednotek Gondoru


Na počátku obsaďte Gondorskou základnu a postavte si tam budovy. Zničte další základnu poblíž a opět ji obsaďte. Posilte svoji armádu o katapulty i o čerstvé orky. Postupujte přes most k základně Gondoru. Faramir s rytíři přijede na pomoc, i vám přijde posila v podobě Nazghúlů. Během vašeho běsnění můžete vidět počítadlo, tak tam se počítají lidské hlavy, když jich nasbíráte 100, tak můžete použít katapulty, aby střílely lidské hlavy na nepřátele, to způsobí snížení morálky jednotek a dají se tak na úprk. Zničením budov je  dokončení mise.


Cirith Ungol


Úkol :

- najít a zabít hobity


Bonus :

- nakrmte Shelob orky a osvoboďte 10 Uruk


Postavte vše co potřebujete, hlavně Trolly, pak se vydejte do jeskyně pavouků. Cestou sbírejte poklady a až se setkáte s královnou pavouků Shelob, hoďte ji hordu orků, ať se nají a pak se k vám přidá. Spolu s ní prohledejte jeskyně a sbírejte poklady i uvězněné jednotky Uruk. Kromě toho, že máte najít Froda a Sama budete muset také zabíjet Gondorské jednotky. Frodo a Sam neustále pobíhají v jeskyni, pokud máte velkou armádu, tak není problém je najít a ukončit jejich trápení.


Minas Tirith


Úkol :

- zničit Minas Tirith


Bonus :

- zabít hrdiny


Obrovská armáda v čele se dvěma Nazghúly a Witch King. Postavte si základny a stavte obléhací stroje, zničte farmy okolo Minas Tirith. Rozhodně si postavte Grond, který vyřeší problémy s přední bránou města. Chraňte toto beranidlo a postupujte k městu. Po čase se objeví Rohanské oddíly, ty zničte pomocí Mumakil. Další posily jsou od Aragorna a jeho nemrtvé armády, na ně použijte démona Balroga, který si s nimi hravě poradí. Pro dokončení mise je nutné zničení budov ve městě.C. Jednotky


Ve hře najdeme 4 strany, 2 dobré a 2 zlé. Každá z nich má jiný styl boje, takže pokud bojujete proti Rohanu, tak neopomeňte na oddíly kopiníků, kteří si hravě poradí s jejich jezdectvem. 


1) Mordor


Witch King

Jedna z nejsilnějších jednotek Mordoru. Na svém drakovi dokáže čapnout vojáka a pak ho pustit z pěkné výšky, popřípadě rozrazí bojovou formaci. Kromě toho dokáže vyvolat děsivý řev, vystrašené jednotky se dají na zběsilý úprk. Mezi pasivní vlastnosti můžeme najít jako u všech hrdinských jednotek, vůdcovské bonusy, které dávají okolním spřáteleným jednotkám až 200% poškození a 50% na obranu, což je docela slušné.


Nazghúl

Podobně jako Witch King i tento chlapík si jen tak poletuje ve vzduchu a dokáže čapnout vojáka a taktéž má v záloze děsivý řev.


Orc

Standardní pěšák, slouží spíše jako krmivo pro nepřátelské jezdce, což není moc příhodné. Není na škodu je dobře vycvičit na vyšší úrovně, například za pomocí schopnosti Bloothirsty, kterou začne zabíjet jiné oddíly orků a získávat si tak značné množství zkušenosti.


Orc Archer

Lučištníci se hodí proti jiným lučištníkům a jiné skupině pěších oddílů, rozhodně byste je neměli nechat na pospas jízdě a hrdinům, kteří je v pohodě dokáží rozprášit.


Haradim

Nepříjemní vrhačí kopí. Proti jezdcům i pěchotě jsou účinní a dokáží házet na velkou vzdálenost.


Soldier of Rhun

Silnější varianta lidských oddílů pod kontrolou Mordoru. Tihle jsou plně vycvičení proti jezdcům, kopí a štít jim umožňuje zdolat i nápory od jezdců, kteří se snaží je převálcovat.


Mountain Troll

Horský obr patří k tvrdým jednotkám, které nasazujte v přední linií. Mohou sebrat strom a poslouží jim jako kyj, což se jim zvýší útočnost. Jedním úderem mohou vyhodit i hrdinu do velké dálky, proto na tyhle chlápky používejte lukostřelce. Jinak před smrti ještě rozpoutá zuřivé mlácení, které dokáže zabít jak vlastní, tak i nepřátelské oddíly.


Attack Troll

Silnější verze předchozí příšery, sám se dokáže regenerovat a je vybaven brněním a kyjem. Podobně jako předchozí Troll, i tento před smrtí začne okolo sebe mlátit.


Drummer Troll

Tenhle samozřejmě neslouží pro boj, ale jde spíše o podpůrnou jednotku, která se svým bubnem zvyšuje okolním jednotkám obranu, útočnost a zkušenosti ze zabitých nepřátel. Pokud je napaden, tak dokáže udeřit velmi bolestivě.


Catapult

Pokud potřebujete zničit budovu nebo zdi, tak rozhodně tahle věc vám pomůže. Pokud uvidíte shluk nepřátel, tak použijte katapult, který nejen provede hromadné zabíjení, ale také poruší bojovou formaci. Chraňte katapulty před jízdou a ohnivými lučištníky.


Siege Tower

Obléhací věž poháněná Trolem. Stačí s ní dojet na nepřátelské hradby a už můžete posílat své oddíly nahoru. Jenom si dávejte pozor na ohnivé šípy a pokud dojde ke zničení věže, tak ať nikdo nestojí moc blízko, neboť ty dřevěné trámy jsou vražedné.


Mumakil

Obří olifant, do kterého lze naládovat několik Haradimů, kteří dokáží střílet ze hřbetu slona. Olifant dokáže rozšlapat oddíly a obecně není dobré se blízko něho zdržovat. Pokud ho chcete bezpečně zabít, tak použijte ohnivé šípy. Podobně jako trollové, tak před smrtí začne okolo sebe máchat svými kly.


Battering Ram

Beranidla slouží pro ničení bran a budov. Rozhodně je chraňte, neboť nedokáží útočit na jiné jednotky.


The Grond

Další obří beranidlo, tohle je o fous silnější a je dostupné během mise na dobývání Minas Tirith.


2) Isengard


Saruman

Čaroděj, který se dal do služeb Temného pána. Jeden z nejdrsnějších chlapíků, má v repertoáru několik užitečných kouzel a všechna je určitě využijete. Magic Storm dokáže odhodit nepřátelské jednotky, pokud jste zrovna obklíčení, nebo před sebou vidíte velkou skupinu nepřátel, tak není nad to použít magickou bouři. Fireball je dobrý proti všemu a také hrdinům. Wormtongue zase dokáže dočasně ovládnout nepřátelskou jednotku a posledním je Word of Power, který zvyšuje zkušenosti jednotkám do 3. úrovně.


Lurtz

Čistokrevný bojový ork, který je plně oddán zabíjení. Jde o hrdinskou jednotku Isengardu, takže bude mít několik bonusových dovedností.


Uruk-Hai

Standardní pěší oddíly, které se hodí ke všemu, jenom ne proti jezdectvu.


Uruk-Hai Crossbows

Lučištnická jednotka, hodí se proti létajícím jednotkám, což jsou Nazghúlové, ale také proti pěchotě. Jejich příhodné umístění jsou hradby.


Uruk-Hai Pikeman

Skvělá jednotka proti jezdectvu, díky dlouhému kopí je v pohodě dokáží zadržet, nebo dokonce i zničit celý oddíl. Jenom je chraňte proti šípům a jiné pěší jednotky.


Uruk-Hai Berserker

Nehorázně silná a levná jednotka, bohužel nemůže získávat zkušenosti, což je škoda. Jsou silní proti pěchotě a jejich pozice na vrcholku žebříku je velmi vhodná.


Warg Rider

Jezdecká jednotka. Tito jezdci se hodí proti pomalé pěchotě, ale také lučištníkům. Jsou dobří pro rychlé vpády na nepřátelské území.


Obléhací žebřík

Podobně jako obléhací věž, i toto slouží pro vysazení jednotek na hradby. Doporučuji tam nasadit berserkra, který se postará o spoušť na hradbách. Pokud je žebřík zničen, tak dokáže zabít okolní jednotky při pádu.


Beranidlo

Stejné jako u Mordorských oddílů.


Ballista

Totéž jako katapulty u Mordoru.


Mina

Skvělá, všeničící věc. Pokud je šikovně dopraven k nepřátelskému městu, nebo hradbách, tak je nutné použít něco ohnivého, co tu minu zapálí. Proto doporučuji použít například kouzlo fireball od Sarumana, nebo berserkra s pochodněmi. Pokud jste obránci hradu, tak nedoporučují minu zničit za pomocí ohnivých lučištníků, ti by tu minu jenom aktivovali, spíše nasaďte pěchotu.3) Rohan


Aragorn

Pohodový hrdina, dokáže léčit okolní jednotky, vystrašit nepřátele a vyvolávat nemrtvé oddíly. Hodí se do předních řad bojové vřavy a je poměrně odolný, takže se o něho nemusíte bát.


Legolas

Další skvělý hrdina. Jeden z nejlepších lučištníků, dokáže zničit celé oddíly nepřátel a v případě nouze vytáhnout svůj meč. Až dosáhne vyšších úrovní, dokáže předávat zkušenosti jiným lučištníkům.


Gimli

Nejodolnější hrdina, rozhodně do předních řad. Dokáže skákat na hloučky nepřátel, házet sekeru nebo zvýšit svoje bojové schopnosti.


Theoden

Král Rohanského lidu. Dokáže naskočit na koně a jít tak do bitevní vřavy s ostatními jezdeckými jednotkami. Kromě toho poskytuje bonusy za své vůdcovské schopnosti a dokáže učit dočasně rohanské jezdce dočasné nezranitelnosti.


Eomer

Rebelský rohanský bojovník. Opět může být na koni, vrhat kopím a samozřejmě získávat ze zabitých jednotek peníze.


Eowyn

Dcera krále Theodena, má podobné schopnosti jako Eomer, také dokáže vrhat kopím a na 5. úrovni jezdit na koni. Pokud hrajete multiplayer, tak se vám hodí dovednost maskovat se za běžné rohanské jezdce, což znesnadňuje její identifikaci.


Merry

Slabší hobití hrdina. Dokáže být neviditelný, házet kameny, nebo útočit mečem. V boji se moc neosvědčí, takže pokud ho máte, tak je spíše na obtíž. Moc toho nevydrží.


Treebeard

Stromovous, pokud jste viděli sérii Pána prstenů, tak víte o koho se jedná. Velmi silný hrdina, dokáže chytat orky, nebo po nich házet kameny. Jenom ho chraňte před ohněm.


Peasant

Slouží především pro opravu budov a jiných staveb. V boji nejsou zase tak dobří a spíše jsou krmivem pro nepřátele.


Riders of Rohan

Skvělé jezdecké oddíly má pouze Rohanské království. Slouží pro útoky udeř a uteč.


Rohan Archers

Lučištníci na koních jsou skvělými doplňky. Hodí se především na kopiníky, kteří jsou smrtící pro jezdectvo, než kopiníci doběhnou k jezdcům, tak dostanou pěkně na frak. Mohou být vylepšení o ohnivé šípy.


Yeoman Archers

Standardní lučištník, může být vylepšen o ohnivé šípy a jinak pro boj na krátkou vzdálenost se nehodí.


Elven Archers

Lepší lučištníky už nikde nenajdete, velmi dobře vycvičení i na boj zblízka jsou dobří. Mohou být zkombinováni s další skupinou elfích lučištníků, čímž získáte dvě řady, kde první chrání tu druhou před útoky pěchot.


Ents

Stromové jednotky jsou silné a dokáží házet kameny, nebo chytat orky. Jenom je chraňte před ohnivými šípy.4) Gondor


Gandalf

Kouzelník, který se hodí proti velké přesile. Dokáže zahnat Nazghúly, má vůdcovské schopnosti atd..., ale rozhodně nejlepším kouzlem u Gandalfa je Word of Power, tímto kouzlem dokáže odpálit velkou skupinu nepřátel, ti se buď svalí, nebo zemřou při pádu. V případě nouze může náš hrdina naskočit na koně a ujet pryč.


Faramir

Další hrdinský lučištník, ale kromě luku ovládá i meče, takže pokud budou potyčky jeden na jednoho, tak se ubrání. Podobně jako rohanští hrdinové, i on může smělé nasedat na koně a drtit nepřátelskou pěchotu.


Boromir

Poměrně odolný hrdina, vybavený rohem, kterým dokáže zahnat nepřátele. Nijak nevyniká a nemá žádné vlastnosti, které by stály za řeč. Pokud ho máte, tak ho nasazujte do předních linií.


Smíšek

Slabší hrdina, no spíše jako doplněk, v boji toho moc nevydrží.


Gondorský voják

Standardní pěší oddíly se hodí všude, jenom ať si dávají pozor na jezdectvo.


Lučištník

Obdoba jako u jiných střeleckých jednotek.


Rytíř

Jejich kvalita se nerovná rohanským jezdcům, ale i tak jsou dobří proti pěchotě. V žádném případě je nenasazujte proti kopiníkům.


Stráž

Elitní oddíly vybavené kopím. Proti jezdectvu i pěchotě jsou skvělé. Mohou přejít do obrané pozice, což se jim zvýší obranyschopnost za cenu rychlosti v pohybu.


Ranger

Slabší lučištníci co se týče výdrže, jinak jsou výteční pro přepady. Mohou být v lese neviditelní, což je naprosto smrtící pro nepřátele. Mohou být vylepšení o ohnivé šípy.


Trebuchet

Obří prak, který se používá na ničení budov. Jinak můžete je používat i na nepřátelské oddíly, jedna rána rozmetá skupinu nepřátel.


KONEC.

Podpořte nás koupením hry:

Partneři a přátelé:

Copyright (c) 1996 - 2019 Jan Svatoš a Ing. Miroslav Moucha
Všechny materiály zde zveřejněné jsou chráněny autorským zákonem a jejich přebírání bez souhlasu autora je výslovně zakázáno.