1. Další naše weby:
  2. Gta.cz
  3. Mafia & Mafia 2
  4. NFS
  5. S.T.A.L.K.E.R.
  6. Gothic
  7. Worms
  8. Vietcong
  9. T-Games
  10. Webtech

Děkujeme Vám, že máte zájem stahovat soubor:

Vyčkejte prosím, až uplyne odpočet, poté můžete začít stahovat:

7
Knihovny online
Vyhledat hru:
Hledáte tady Váš WinCheater 2?
Tak to pojďte sem!
Star Wars: Jedi Knight: Jedi Academy
K této hře bylo nalezeno více záznamů:
Star Wars: Jedi Knight: Jedi Academy - návod

Napsáno exkluzivně pro www.cheater.cz - všechna práva vyhrazena. K uveřejnění potřebujete náš souhlas - pište na scorpions@seznam.cz.A. Zbraně


I když v této hře je hlavní zbraní světelný meč, tak i jiné zbraně si také najdou své uplatnění, proto je neváhejte používat, hlavně sniperku. Jinak nedoporučuji palné zbraně používat proti Jediům, oni vždy dokáží odrazit střelu proti vám.


1) TENLOSS DXR-6 DISRUPTOR RIFLESniperka, při maximální nabití dokáže zabít nepřítele jednou ranou. Doporučují ji vždy mít u sebe.2) DESTRUCTIVE ELECTRO-MAGNETIC PULSE 2 GUNEMP puška není vhodná pro živé cíle, ale na roboty má opravdu smrtící účinek.3) WOOKIEE BOWCASTERTuto kuši jsem využíval jen tehdy, když mi došla munice do lepších zbraní, jinak je to opravdu na nic.4) E-11 BLASTER RIFLEStandardní vybavení Stormtrooperu, munice vždy dostatek, vysoká kadence a přesnost, není k tomu co říci.5) IMPERIAL HEAVY REPEATER WITH CONCUSSION LAUNCHERSilná, poměrně rychlá zbraň, proti velké skupině smrtící, avšak její využití mizí, když máte světelný meč a můžete jimi házet na nepřítele.6) GOLAN ARMS FC1 FLETCHETTE WEAPONObdoba Repeater, avšak je mnohem silnější, platí pro něho stejné použití jako předchozí zbraň.7) MERR-SONN PLX-2M PORTABLE MISSILE SYSTEMRaketomet, nedoporučuji použít na Jedie, a pokud to chcete používat, tak střílejte nepřátelům pod nohy.8) STOUKER CONCUSSION RIFLENejsilnější zbraň ve hře, opravdu ničivý. S jeho účinkem se poprvé setkáte při boji s tlusťochem. Později je používají také imperialisti, těžko se uhýbá a máte velký rádius poškození. 9) THERMAL DETONATOR/ TRIP MINES/ DETONATION PACKSTyto výbušniny praktický moc nepoužijete, ale pokud budete hrát multiplayer, pak je jisté všechny využijete.


B. Síly


a) Vrozená síla


Tato síla se nedá zlepšovat skill body, ale zlepšuje se časem.

1) Jump


Umožňuje vám skákat jak do dálky, tak i do výšky a také zmírňuje zranění při pádu.


2) Pull/Push


Velmi užitečná kouzla, s nimi posouváte bedny, nebo si je přitahujete, lze to také použít na nepřátele, hlavně kouzlo Pull jim sebere zbraně a oni pobíhají beze zbraní. Pokud na vás nepřítel použije GRIP, pak PULL vás osvobodí z jeho pařátu. 


3) Speed


Umožňuje vám pohybovat se o několikrát rychleji. Tuto sílu asi nejvíce použijete při boj s Jedii nebo pokud se potřebujete dostat co nejrychleji na dané místo.


4) Sense


Umožňuje vám vidět neviditelné značky, věci, nepřátele, ale také klíčová místa.


5) Throw


Skvělá věc, hlavně na 3. úrovní. Hodíte na nepřítele meč a on spáchá před sebou peklo, ve 3. úrovní se stane meč více ovladatelný.


6) Defense


Schopnost odrážet přilétající projektil, čím vyšší úroveň, tím lepší krytí.


b) Světlá


1) Mind Trick


Docela zbytečné, pomocí tohoto kouzla oblbnete nepřítele po určitou dobu.


2) Heal


Berte všemi deseti, lékárničky se nepovalují všude, proto tuto vlastnost využijete nejvíce ve hře, upgradujte ji na maximální úroveň.


3) Protect


Další užitečná věc, ochrání vás před zásahy mečem a laserem.


4) Absorb


Další povinnost pro Jedie, dokáže absorbovat a přidat vám k síle (Force). Pokud na vás nepřítel použil kouzlo, nejčastěji DRAIN nebo GRIP, jedině toto je nejefektivnější obrana.


c) Temná


1) Drain


Vysaje z nepřítele život a přidá vám ho, velmi užitečné, nejen že si doplníte zdraví, ale ještě nepřítele zraníte.


2) Grip


Toto jsem nikdy nepoužil, po použití budete moci chytnout pod krkem nepřítele a mlátit s nim o zeď nebo hodit do propasti, na Jedie je nepoužitelný.


3) Lightning


Blesky, spíše pro okrasu, taktéž není třeba sem dávat žádné body.


4) Rage


Jste mnohem odolnější, způsobujete větší zranění a nemůžete zemřít, avšak vám to odčerpává život, proto pokud vám přestane působit RAGE, pak jste jednou nohou v hrobě.C. Návod


1. část


První dva levely jsou výukové (nejsou zde popsány), proto se jim opravdu věnujte, jinak nejste pak způsobilí v dalších misích uspět.


a) Mercenary Activity (Tatooine)Po přistání se setkáte s Chewbaccem, Kyle mezitím půjde do baru zjistit nějaké informace. Během čekání na Kyla zabijeme přicházející pašeráky. Pak proběhneme přes 3 přistávací plošinky až k lodi Falcon, která je bohužel zablokovaná, poblíž lodi jsou dveře, které vedou přímo k řídící věží, až se tam dostanete, tak vypněte paprsek, který drží loď v šachu a nakonec musíte zabít všechny nepřátele. Odměnou pro vás bude podrbání od Chewbacca.b) Droid Recovery (Tatooine)Poměrně lehká mise, nepřátelé jsou většinou ozbrojení tupými zbraněmi, které se nevyrovnají meči, takže pro vás nebude problém je pobít do jednoho. Běžte dopředu, přes několik jeskyň a obydlí až k Sandcrawleru, na palubu tohoto vozidla se dostanete, pokud použijete sílu PULL na jezdící plošinu, hledaného droida najdete ve skladišti.c) Emergency Assistance (Bakura)Tak tato mise se velmi těžko popisuje, vašim úkolem je deaktivovat 5 bomb, které sem naládovala imperiální vojska. Není problém je najít, stačí používat sílu Sense, která odhalí pozice všech bomb.d) Merchant Rescue (Bleenjeel)Na písečné planetě ztroskotala loď, bohužel  podobný osud se stane i vám, ale naštěstí jste havarovali hned vedle hledané lodi. K opravě lodi potřebujete 4 díly ze zřícené lodi, první součástka se nachází v lodi, ale cestou vám bude na obtíž písečný červ, takže musíte skákat po různých bednách, nebo použít sílu Speed, další 3 součástky se nacházejí okolo lodi, pomocí síly Sense je můžete všechny detekovat, jinak pokaždé můžete unést pouze jednu součástku, vrátit se s ní k lodi a pak můžete sebrat další. Po získání všech dílů odlétáte z planety. 


e) Cult Investigation (Corellia)Adrenalinová mise, Kyle vás vysadí na střechu vagónu, vašim prvním úkolem je dostat se do dalšího vagónu, nejdříve však musíte rozbit sklo a vypnout elektrické výboje, pak můžete bezpečně přejít do dalšího vagónu atd., až k poslednímu vagónu, kde na vás čeká souboj s temnými Jedi a deaktivaci bomby.


2. část


a) Hoth PlainsLedová planeta Hoth, nejdříve naskočte na "ledního medvěda", ten vás rychlé povozí, následujte světelné majáky až do úzké skalní průrvy, vystupte  a pokračujte pěšky, kde na vás čeká monstrum, pomocí vrhání meče ho snadno skolíte, pak opět naskočte na dalšího medvěda a spolu s ním až k základně.


Chopte se laserového děla, kterým co nejrychleji zničte nepřátelský AT-ST. Běžte kousek dopředu až narazíte na zeď, pomocí krabice se dostanete do základny, kde již vám nebude nikdo  činit problémy.b) Under the Hoth SurfacePřímočará mise, moc věci se tady nedá dělat, takže se nezdržujte zabíjením nepřátel, hlavní moment ve hře je setkání s Alorou a temným Jedi. Potom co Alora odejde, tak si pokecáte s Jediem pomocí meče, nejlepší způsob jak ho zabít, je zapnout sílu Speed, proběhnout za jeho zády a tam hlava nehlava sekat, po jeho zabití pokračujte až k Aloře, která již na vás čeká. Opět aplikujte sílu Speed a zaútočte ze zadu, kde se nepřítel těžko brání, až ho docela poškodíte, tak zdrhne pryč.


c) Rescue Mission (Nar Kreeta)Je nutné osvobodit 16 zajatců, po vstupu do budovy zničte pod sebou mříž. Dostanete se tak do hlavní části budovy, kde na vás čekají vojáci, zabte je všechny a pak se vydejte do řídící místnosti, kde stiskněte tlačítko, otevřete tak první celu, zajatci utečou do úzké chodby, vy se dejte otevřeným oknem dolů, tam již na vás čeká Rancor, toho radši nezabíjejte, ale pokud máte málo životů a máte kouzlo DRAIN, tak vřele doporučuji se s touto obludou chytit a vysát z něho sílu, vraťte se do místa startu, kde získáte přístupový klíč, otevřete tak s nimi nižší patro, opět to tady zabte a otevřete další cely, takto to musíte udělat, dokud nezachráníte všech 16 zajatců. 


d) Meet Contact (Zonju V)Další adrenalinová mise, naskočte na "motorku" a jeďte na místo setkání, dejte si pokec, pak se vraťte k motorce, avšak cestou již se proti vás postaví nepřátelský odpor, probojujte se ven. Před chrámem na vás čeká další tlupa, takže se potichu nasedněte na jednu z motorek a jedem. Během jízdy můžete máchat mečem, což je opravdu skvělá věc, cesta je poměrně dlouhá, takže se kochejte krajinou, až dojedete na konec, tak musíte použít akceleraci (defaultně 2. myší tlačítko) a přeskočíte s motorkou zřícený most.e) Covert Operations (Kril'dor)Vašim úkolem je navigovat pilota, který je v bombardéru Y-wing a zničit tak citlivé budovy. Nejdříve se dejte výtahem nahoru, do nejvyššího patra a skočte na druhou stranu střechy, tam položte první maják, další budovou je Command center. Utíkejte k té největší budově uprostřed komplexu, opět výtahem nahoru a pak rozbít sklo, vylezte ven a položte na střechu další maják. Poslední budovou je komunikační centrum, to je ta budova se satelity. Přeneste se tam a položte tam poslední maják. Nějak se dostaňte bezpečně dolů, bohužel imperialisté sem naládovali bomby, takže je musíte všechny deaktivovat, opět síla Sense  zde najde uplatnění, po deaktivaci se vraťte zpátky k lodi. f) Capture Crime Lord (Coruscant)Poměrně náročná mise na hbitost vašich prstů, takže po vysazení se otočte a skočte na římsu, odtud stále dopředu, kde zabijejte vše, co se hýbe, pak se dostaňte na člun, na kterém může stát sniper, toho mečem zabte a sniperku mu seberte. Pomocí člunu se dostanete na druhou stranu, odtud seskočte na plošinku, poblíž je již výtah do komplexu lorda kriminálníka. Až se dostanete do jeho kanceláře, tak na vás pošle okolo 4 robotů, kteří mají okolo sebe silové pole, můžete je zabít i přes jejich štít pomocí vrhání meče, postupně takto je pobijete. g) Cult Investigation (Dosuun)Poslední mise v druhé části. Seberte si pušku a zabte vše okolo, bohužel nemáte meč, takže nemůžete odrážet střely. Utíkejte za tlusťochem, ale pozor - bude po vás střílet těžkým laserem z plošinky. Je opravdu nepříjemný. Dejte se však do velké budovy, kde zabte velitele a seberte mu klíč, běžte do obdélníkové místnosti se schody a tam stiskněte páčku, čímž aktivujete výtah, který vás odveze do velitelské kanceláře, tam vypněte alarm. Pokračujte cestou dále od střelnice, kde vypněte ochranný štít, pak použijte laserový kanón na zeď a proběhněte novým otvorem ven. Tam na vás již čeká AT-ST, utíkejte do nově otevřené budovy, kde jsou parkoviště pro AT-ST, naskočte na jeden z nich a zabte to tady. Zpět do místa, kde jste vzali AT-ST, vlezte oknem do řídícího centra a otevřete si dveře vedoucí na střechu místa, kde se bude vzápětí odehrávat finále celého levelu. Tlusťoch má stále Concussion Rifle, kterou vás kropí, pravidelně se lečte, vzhledem k tomu, že se neustále přemisťuje. Vždy, když jste poblíž, doporučuji na něho použít sniperku, několik dobrých zásahů ho sejme.


3. částa) Outside The Castle (Vjun)Spolu s Kylem se dejte směrem ke hradu, cestou vás bude zraňovat kyselý déšť, takže si zapněte sílu Protect nebo to rychle přeběhněte k zastřešené části. Klíčovým místem je lávka, která vás zavede do budovy s roboty, kteří jsou vybaveni těžkými lasery, hoďte po nich meč a je klid, pokračujte dále až před vchod do hradu, který je hlídán 2 letadly. Dejte se doprava do malé budovy, kde si trochu zabojujete se dvěma Jedii, pak se dejte nahoru k protileteckým laserům, sestřelte oba ptáčky a nyní je vchod bezpečný.b) Castle Underworks (Vjun)Sjeďte s Kylem do drtiče odpadů, pak rychle vyskočte nahoru a následujte Kyla, následně se vaše cesty rozdělí a každý půjde vlastní cestou. Až se dostanete do místa, kde si to Kyle zrovna rozdává se třemi Jedii, tak mu pomožte a spolu s ním se dostanete ke dveřím, které Kyle otevře. Proběhne animace, kde Kyle způsobí nehodu, vy musíte ihned použít sílu PUSH na 3 červené pumpy u zdi, čímž odčerpáte vodu. Spolu s Kylem se dejte nahoru až k přístroji se zelenými paprsky, pomocí beden a výtahu se dostanete nahoru, kde za pomocí síly Pull zatlačíte na všechny 4 držáky, čímž dojde k explozi.    c) Castle (Vjun)Poměrně lehká mise, postupně se dostaňte do hangáru, pak pomocí beden se dostanete přes nefunkční výtah, pak dlouhou chodbou, kde na vás čeká Jedi se dvěma meči, opět doporučuji rychlost a za zády ho sekat hlava nehlava, finále této mise je temný trůn rytíře Darth Vadera, kde se Rosh zrovna napájí ze žezla temnoty. Chce, abyste se k němu přidali, ale vy mu to vymluvíte mečem.


Rosh není moc nebezpečný, větší problémy jsou spíše ty jeho dva nohsledi, kteří Roshe pravidelně léčí, takže se vrhněte na tyto dva, často používají DRAIN, takže vždy mějte zapnuto ABSORB, abyste jim to vrátili nazpátky, po zabití jeho dvou nohsledů již Rosh nepředstavuje větší problém.


Při této misi však přijdete o meč, proto vám bude "ukován" nový, doporučují si vzít obouruční meč (Staff light saber).


4. částa) Cult Sighting (Chandrila)Pomocí síly PUSH odstraníte balvan, pak skočte dolů, kde jsou temní Jediové, pak se dejte po římse a až se začne pod vámi propadávat podlaha, tak použijte síly SPEED, čímž se dostanete ze šlamastiky, dále přeskočte most, který se zrovna rozpadá, na druhé straně již na vás čekají Jediové, zabte je všechny, pomocí kouzla SENSE se vám zjeví na jednom z dveří velký symbol, tam použijte kouzlo PULL, čímž si je otevřete, po plošinkách se dostanete do hrobky, kde pomocí kouzla PUSH zatlačíte na 2 boční kameny, čímž jste zabezpečili hrobku, pak rychle utíkejte ven, než se zřítí most.


b) Cult Investigation (Tanaab)Opět kult Ragnos opět zabodoval, otevřeli bránu se zmutovaným Rancorem, který požírá všechno a překážkou pro něho také nejsou velké kontejnery, utíkejte před nim a nevšímejte si nepřátel, musíte dojít na druhou stranu skladiště. V další části se musíte dostat k jeřábu a zvednout kontejner, utíkejte až k posouvacímu pásu, kde na konci je fialové silové pole. Pomocí kouzla PUSH odstraňte bedny z pásu a nalákejte sem Rancora, mezi tím utíkejte do kontrolní místnosti s tlačítkem, kterým aktivujete pás, proto čekejte až k vám půjde Rancor, pokud jste včas aktivovali pás, pak bude Rancor zabít.      c) Dismantle Device (Yalara)Vyjeďte výtahem na plošinu nahoru a vlezte do budovy uprostřed menšího náměstí, opět výtahem nahoru až k větráku, skočte tam a budete vynesení nahoru, v dalším patře opakujte totéž, pak vyběhněte ven, dále musíte najít výtah, kterým se dostanete k zařízení, až se tam dostanete, tak to zničte. Pokračujte dál, cestou zpátky již na vás budou čekat Jediové, zabte je a umístěte tam 4 bomby.d) Force Theft Investigation (Byss)Stále za nosem ke své lodi, cestou si dejte pozor na stropy, na kterých jsou připevněné věže. Pečlivě prohledávejte velitele, neboť oni mají potřebné klíče k postupu dále. Po vypnutí paprsku se musíte dát ještě do místnosti s laserovými děly, naskočte na laser a zničte jím nepřátelské TIE fightery, spolu s Kylem již pro vás cesta k lodi není problém.e) Weapon Destruction (Ord Mantell)Vašim úkolem je zničit skladiště se starými zbraněmi, takže nejdříve si aktivujte cíle mise.  Tam uvidíte mapu s označením všech pozic skladišť, proto by neměl být problém je najít. Jediné, co vás bude trápit, bude Fett se svým jetpackem, ale toho zatím nechte být, po uložení všech sedmi bomb se vraťte k lodi, kde proběhne bitva s Fettem, není moc silný, házejte po něm meč a nenechte ho přiblížit se k vám, po jeho dostatečném zmlácení vám však zdrhne.


5. část


a) Taspir a Cult FacilitiesNa začátku vás to bude trochu nudit, musíte pobíhat mezi věžemi, vyjíždění do dalších pater a přepínání mostů. Do komplexu se dostanete šachtou, kde se setkáte s Alorou, následujte ji, cesta bude zaplněná temnými Jedii, takže se už nebudete nudit. Až se dostanete k běžícímu pásu, vypněte brzdící pole a za pomocí síly SPEED rychle proklouzněte do továrny. Cestou určitě zahlédnete Aloru, pak dalším výtahem se dostanete na další pás, kde musíte prolézt složitým mechanismem značkování beden. Elektrizující paprsky se zastaví jen tehdy, když je mezi nimi bedna, proto vyčkejte a se sílou SPEED dostaňte skrz. Pokračujte až k Aloře a Roshovi. Máte na výběr :


1) pokud vypnete meč = jste na straně světla a ihned na vás zaútočí Alora,  musíte ji zabít.

2) Pokud zabijete Roshe = temnota je na vaší straně, ale i tak musíte zabít Aloru, protože se nechcete s nikým dělit o žezlo temnoty.b) Korriban a Ragnos TombPokud jste na temné straně, pak se pro vás stanou jak Jediové světlé, tak i temné strany nepřáteli, jinak jsou pouze temní vaši nepřátelé. V první místnosti použijete kouzlo PULL na 3 sochy, rakev tím sjede dolů a uvolní se vám cesta, dále musíte jít k jedněm zavřeným dveřím a tam použít sílu SENSE a zatlačit na kameny ve zdi, které jste viděli pomocí kouzla SENSE. Potom vás čeká dlouhá cesta až ke dvěma lanům, které musíte useknout, čímž se dostanete na začátek levelu, jděte tam a pomožte nebo nikomu nepomožte v boji. Dále je nutné zničit sloup, po kterém sjeďte dolů a dejte se doleva, přeskočte propast až k velké bráně. Odtud se dejte dolů po bednách až k malému tunýlku, který vás nasměruje přímo k imperialistům, utíkejte po schodišti nahoru do hrobky.


Finální souboj


Pokud jste zůstalí věrní světlu, pak musíte porazit Tavion a pak znovu Tavion potom, co oživila Ragnose.


Pokud jste přešli do temnoty, pak musíte porazit Tavion na poprvé a když hodláte sebrat žezlo, objeví Kyle a musíte ho porazit. Po vybití nepřátel si seberte žezlo, ale nebojte se, Kyle pořád pociťuje ve vás dobro.

KONEC.

Podpořte nás koupením hry:

Partneři a přátelé:

Copyright (c) 1996 - 2019 Jan Svatoš a Ing. Miroslav Moucha
Všechny materiály zde zveřejněné jsou chráněny autorským zákonem a jejich přebírání bez souhlasu autora je výslovně zakázáno.